Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » SOS! Mitől hullhatott ki...

SOS! Mitől hullhatott ki ennyi hajam egy hajmosással? A ricinusolajtól?

Figyelt kérdés

Hajhullással küszködök évek óta, a hunyó a PCOS nevű betegségem. A nőgyógyász fogamzásgátló kúrát javasolt, ez működött is, megállította a hajhullást.

Aztán valami miatt most már egyáltalán nem hat, ősz tájékán újrakezdődött. Nem olyan durván hullik, mint a kúra előtt, de napi 100 szálnál több biztos, hogy kihullik, de amikor hajat mosok (heti 2-3x), akkor még ennél is több.

Sok-sok hatástalan tabletta után, olvastam a ricinusolajról, és tegnap vettem is belőle. Éjjelre bekentem a fejbőrömbe, becsavartam és így aludtam. Ma reggel hajat mostam és majdnem szívrohamot kaptam, de ezt vehetitek szó szerint is.

Életemben nem hullott ki ennyi hajam, mint a ma reggeli hajmosáskor! Már az első öblítésnél akkora csomó kijött, hogy csak néztem... aztán ugye 2x mostam meg samponnal, hogy kijöjjön a cucc teljesen (egyébként mindig csak 1x mosom meg a hajhullás miatt). minden egyes öblítésnél gigantikus csomó jött ki, egész tincseket egybe húzkodtam ki! a szokásos pakolást fel se mertem rakni már!!!!!

összegyűjtöttem az összes hajcsomót és hát mit ne mondjak. kb. ekkora mennyiség volt: [link]


Elkezdtem számolni és már 30-nál tartottam, de a csomó nem fogyott, kb. olyan 300-400 szálra saccolom.


Szerintetek mitől hullott ki ennyi??? A ricinusolaj miatt? egyetlen negatív tapasztalatról sem olvastam, akkor nálam miért működött pont negatív irányba?

Vagy azért mert egész éjszakára fent hagytam???

Merjek még kísérletezni vele? Ne hagyjam fent egész éjjelre? Mitől lehetett ez? Vagy csak a hajamat sokkolta a hirtelen jött tápanyag bomba?


Köszi előre is a válaszokat.


2012. jan. 24. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nekem is pcos-em van. de én ugy tudom, hogy a fogtabi csak elnyomja a tüneteket, az nem kezelés.én cukorbetegeknek való gyogyszert szedek amit endokrinologus írt fel, mellé pedig diéta és rendszeres mozgás kell hogy a betegség karban legyen tartva
2012. jan. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A ricinusolajtól nekem is állatira hullott a hajam, holott előtte nem is volt ilyen problémám. Nem hagytam abba, használtam 3 hónapig mert nagyon kíváncsi voltam az eredményekre (semmivel nem nőtt gyorsabban tőle a hajam). Mindvégig egyformán hullott tőle, miután abbahagytam a hullás is megállt.

Más külföldi fórumokon is rengetegen írták, hogy hullott a hajuk tőle. Én a helyedben még most abbahagynám. Inkább vmi hajvitaminnal próbálkozz, Revalid pl. egész jó.

(Amúgy a ricinusban nem nagyon van tápanyag, csak eltömíti a pórusokat.)

2012. jan. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Elsőnek: most készülök endokrinológushoz menni, mivel hatott eddig a fogtabi, ezért nem láttam szükségét, de most már tényleg itt az ideje.


Másodiknak: ez tök durva, mert elvileg hajhullásra is jó ez az olaj :S és mégis hajhullást okozott... most nem tudom, mit csináljak, mert nagyon lassan nő a hajam, jó lenne ha kicsit meggyorsulna.


A revalidot próbáltam, nem egyszer, és semmit nem hatott. Egy hónapig szedtem rendesen még az ősszel és semmilyen változást nem vettem észre sajnos. pedig rendesen szedtem a napi 3 szemet.

lehet még egy-két kísérletet teszek vele, most utánaolvastam alaposabban és azt írták, hogy csak az első pár hajmosásnál jön ki sok haj tőle.

2012. jan. 24. 11:52
 4/13 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a Bánfi sampont hajhullás ellen. Hátha az segítene megállítani. :S

Sajnálom hogy nem vált be a ricinus. Nekem is kicsit több hajszálam jön ki, de elvileg azok már olyan hajszálak, amik pár nap múlva úgyis kihullanának. De ennyire nem drasztikus a helyzet.

Jobbulást !! :(

2012. jan. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A ricinusolajat én pontosan ezért nem mertem kipróbálni, mert sok lánytól olvastam ezen az oldalon, hogy hajullást is okozhat.

A Revalid és társai (Biovanne, stb.) nem biztos, hogy egy hónap után hatnak, nem véletlenül írják rá, hogy mennyi a kúra javasolt időtartama. Általában kell ezeknek három hónap is, de kettő legalább. Én is szedtem, nekem bevált. Most Biovanne Plus-t szedek, az is beválik, de én addig szedem, amíg rá van írva. Aztán szünetet tartok, mert azt is kell két kúra között, és egy hónap után mehet újra.

2012. jan. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

na most tényleg nem tudom mit csináljak...

szerintetek akkor ne folytassam a ricinussal a kezelést?

annyira reménykedtem benne... :(

de a revalidot egyébként azért hagytam abba, mert a dobozán rajta volt, hogy 1 hónapon belül csökkenti a hajhullást! és nem csökkentette, ezért jobbnak láttam, ha nem is folytatom a kúrát.

2012. jan. 24. 14:57
 7/13 A kérdező kommentje:
következő hajmosás előtt még használni fogom az olajat, de csak 1-2 órát hagyom fent... aztán ha akkor is a szokottnál több szál kijön, akkor nem folytatom tényleg.
2012. jan. 24. 15:06
 8/13 anonim ***** válasza:
szerintem állj le a ricinusolajjal, meg a hajszeszekkel. Inkább szedj vitamint
2012. jan. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

hajszeszt nem használok. az utóbbi időben semmilyen hajhullás elleni cuccot nem szedtem, csak a fogamzásgátlót.

milyen vitamint javasolsz? biovanne + vagy hairclinic? vagy hallottam még a forcapilról is.

2012. jan. 24. 15:24
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát a ricinusolajra sokan esküsznek, hát nálam sem vált be, mellesleg bőrgyógyász, patikus, fodrász is intett tőle, mert eltömi a pórusokat. Én a helyedben nem folytatnám, telejsen felesleges lenne úgyis.

Te tudod mitől hullik a hajad, gondolom sejted, hogy némi hajszesz, olaj, sampon vagy vitamin nem segít ezen a problémán, mint látod, még tünetileg sem.

Javaslom menj el endokrinológushoz mihamarabb, és majd ott megkapod a szükséges kezelést. Szerintem más nem segít, nem azért hullik a hajad, mert szétvasalod, fested, stb. :S

2012. jan. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!