Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Megégettem magam! Elfog tünni?

Megégettem magam! Elfog tünni?

Figyelt kérdés
Tegnap hajvasalóval megégettem a kezem. Annyira nem nagy a seb, kb 3 cm. Felületi égés, kicsit kihólyagosodott, viszont egyből hideg víz alá tettem, este pedig végig hideg vizes zsepi volt rajta. Nem kentem be semmilyen krémmel. Már annyira nem fáj. Elfog tünni a kezemről, és ha igen, mennyi idő kell hozzá?
2012. jan. 18. 18:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt: az eltűnést úgy értem, hogy ott marad majd pirosan a helye, vagy sem?
2012. jan. 18. 18:13
 2/4 anonim ***** válasza:

Eddig még sosem égetted meg magad?Mert szerintem nagyon bőrtípus függő.Nekem egy egyszerű 4 mm-es cigiégés sem múlik el.Több éves(5) égési sebeim vannak,nem múltak el.Ezt csak azért mondom,mert valószínű ahogy te megégetted magad,az nekem nem múlna el.

De szerintem van rá esély hogy nyomtalanul eltűnjön,de mindenképpen hosszú folyamat.

2012. jan. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igazából fogalmam sincs hogy milyen tipusú a bőröm. Nővérem egyszer ugyan így járt, (hajvasaló+kézégetés ráadásul ugyan ilyen seb), ugyan ezek voltak neki is a tünetei. Volt már fél éve, és neki elkezdett halványodni, hőre pirosodott csak ki a sebe. Viszont még látszik a helye, ha jobban megnézed, de már nem annyira mint az elején.

2012. jan. 18. 18:29
 4/4 anonim válasza:

Rengeteg égési sebem van, nagy gyakorlatom van a szerzésükben... :)

Nekem egyik sem tűnt el teljesen, van köztük hajvasaló, vasaló,forró lábas, radiátor(...).

Tegnap előtt megégettem magam hajvasalóval az ujjamon. Éppen csak egy kicsit, úgyhogy az szerintem elmúlik, kicsit piros még, de nem fáj,vizes borogatást tettem rá, utána nem fájt annyira.

2012. jan. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!