Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tegnap megégettem magam....

Tegnap megégettem magam. Milyen fokú? (többi lent)

Figyelt kérdés
Tegnap forró olajjal megégettem magam. Az olaj kicsapott az edényből az alkaromra. Milyen fokú lehet a sérülés? Több helyen piros, a legnagyobb kb 1-2 cm nagy. Szóval pirosas rózsaszínes, valamelyiknek a közepe kezd fehéredni. Nem hólyagosodott fel, ma nem fájt, (csak kicsit meleg volt) de tegnap nagyon. Arra is kiváncsi lennék, hogy mennyi idő míg kissé elhalványul, és míg teljesen meg nem gyógyulnak? Marad-e heg utánna?
2010. ápr. 29. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Kb. 2-3 hét míg begyógyul és még pár hét, míg halványul.Fenistilt lehet rá kenni, gyorsabban gyógyul.Ha nincs hólyag, az nagyon jó.Máskor ha így jársz stleg, egyből hideg vizet engedj rá. Nekem is volt már pár ilyen "égésem":)
2010. ápr. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen :D és kb keddig fog valamennyit halványulni, mert elég brutálisan nézek ki...
2010. ápr. 29. 15:58
 3/6 anonim ***** válasza:
talán igen, főleg ha kenegeted!
2010. ápr. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
van nekünk itthon még naksol, azt fújom rá. várható valami változás ettől is?
2010. ápr. 29. 16:06
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem az is jó, csak mértékkel!! Ne fújj rá asokat,a attól nem gyógyul gyorsabban, levegőznie is kell a felületnek.
2010. ápr. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De most jut eszembe, van itthon még aloe verank, mármint a növény. Úgy tudom sok mindenre nagyon jó. Szerinted(tek)?
2010. ápr. 29. 17:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!