Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tetoválások. Tapasztalt...

Tetoválások. Tapasztalt tetováló irjon, MI kéne hozzá?

Figyelt kérdés
szóval elkezdeném a tetoválós életet. vennék gépet, meg cuccokat, etc... megvan hogy mi kell hozzá. DE az a kérdésem, hogy kell-e ehhez valami engedély? Képzés? érettségi, vagy akármi? Mert vállalkozásban dolgoznék,így amit megkeresek, abból adózok, csak nemtudom hogy mi kéne hozzá. PLS értelmes válaszokat!!
2012. jan. 2. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most tanulok. Nem árt elvégezni egy tanfolyamot. Ismerni az embert mármint, hogy milyen módon is változtatod meg a páciens testét. Emellett a fertőtlenítést is el kell valahonnan sajátítanod. Még a tűket ismerni. Melyik mire való. A festékek összetevői. Hát gondolom rajzolni tudsz. :D

Ja igen és a szabályokkal. Mármint, hogy milyen jelképeket nem lehet és kiknek szabad. Én most járok egy szalonba, de minden sz.art kívülről betéve megtanulok erről :D:D Sok szerencsét hozzá


17/L

2012. jan. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Engedély kell hozzá.(minden vállalkozáshoz kell) Az engedélyt csak akkor adják ki ha van szakirányú végzettséged.
2012. jan. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én személyem szerint műszaki suliba járok.( Jáky József Műszaki Szakközépiskola) tehát feltételezem lehet még oylan végzettségem ha érettségi után elvállalok egy OKJ-s tanfolyamot. Mi ennek a pontos neve? mármint a szakirányű végzettségé? Am. 17 éves lányzónak; Mindent tudok róluk, a testről, a festésről, tudok fertőtleníteni, megvan a módszerem is, csak csak... az a fránya papír..... a másik meg; Engem sajna nem vállaltak el SEM szalonban, sem pedig a maszek tetoválóművészem. Azt mondta; Ellenséget nevelni kicsit eléggé rizikós... Tehát engem csak a legalizálás része érdekel. az anyagiakban nem lesz gond. :)
2012. jan. 2. 22:07
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja. mégvalami. a vállalkozás már megvan, társvállalkozó leszek, de nem ilyen témájú. Az éppen építőipari. és már töb mint 10 éve működik. tehát ha betársulok akkor már eleve van engedélyem.
2012. jan. 2. 22:09
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére engem utódjaként nevel :):) Azért okíít :D
2012. jan. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Építőipati céghez nem tartozik hozzá a tetováló munkakör....De azért aranyos volt a megjegyzés :DD Tényleg megmosolyogtalak.


Na először is.

Engedélyekről....

Minimum ki kell váltani a vállalkozói igazolványt,ehhez kell ugye hely is,magyarán valami szalonban pl bérelni részt(mint amikor egy műkörmös egy szépségszalonban műkörmös széket,vagy a fodrász fodrászszéket bérel).Ha nincs saját üzleted(tehát pl saját lakásod,vagy szobád),akkor bérelned kell mástól egy üzlethelyiséget,amiért szépen csengetsz havonta bérleti díjat.Ha saját otthonodban akarsz tetkószalont nyitni,akkor elég dúrván felülvizsgálja majd a KÖJÉL,ÁNTSZ,és egyéb szervezetek,hogy minden megfelelően megvan-e.Berendezések,higiénia,eü-s dolgok.


Papír.Érdemes kitanulni a szakmát,viszont ingyen nem fogsz tudni tanfolyamot végezni,mert nagyon húzós árakon vannak az OKJ-s tanfolyamok.Általában disznőbőrön lehet gyakorolgatni tetoválni.Ehhez biztos hozzátartozik valami egészségügyi kurzus is,mert hát el kell látnod az embert,ha vmi sérülést okozol.


Vállalkozói igazolvány...na ugye kell adóznod a jövedelmed után,tb járulékot fizetni,egészségkassza stb...


Az idősebb tetkósoknak nincs papírjuk ez igaz,mert ők másoktól tanultak tetkózni és már mindent tudnak töviről hegyire.Mivel elég felkapott lett a szakma,ezért nem akarnak maguk mellé egy fiatalt venni,akik ugye bénáznak stb....

Hát a rajztudás az meg más kérdés.Eleve nagyon kreatívnak kell lenni,jó vizuális készség kell,és ezt papírra testre is fel kell tudnod vinni....


Évek mire befutsz.

Ez nem úgy megy,hogy elvégzed a tanfolyamot és nyitsz egy üzletet.Többszázezer forint kell az induláshoz,mint bármilyen más vállalkozáshoz....


Persze fusiba ha ügyes vagy csinálhatod az embereknek,sok tetkósnak semmi engedélye nincs,mégis jól varrnak.

2012. jan. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a lot of thanXx! :) az uccsó az hasznos volt nagyon! Hátőő... Úgy gondoltam hogy betársulok egy vállalkozásba, és a higéniai cuccokat tanulom inkább, mert rajzolni azt profin tudok, meg ismerem a mű meneteit is, csak csak... mégis a fertőtlenités az ami zavar.Igazából lefertőtlenités, meg a varrás előtt is fertőtlenités.. ez megszokott... de mi van az extrém esetekel amikor mégiscsak valami gebasz van?! Na ezek azok amik úgy.... a Biológiát azt tudom :) Bizony voltak részek amiknél meglepődtem O.o
2012. jan. 3. 07:41
 8/10 SzilKa ***** válasza:

Kozmetikus végzettséghez kötik Magyarországon a tetoválószalon indítását, mivel NEM létezik tetováló szakképzés nálunk. (a cosmelec sem OKJ-s, csak azt sugallja...). Erre az is megoldás, ha a cég alapításnál felveszel egy kozmetikus ismerőst, majd később ki is jelentheted. A szakmát amúgy a mai napig is egy tapasztaltabb tetoválóművésztől érdemes elsajátítani.

Az ellenég kineveléséről annyit, hogy egy igazán jó tetováló nem tart az ilyesmitől.... Az én mesteremnek sincs félnivalója, ő konkrétan egy új generációt szeretne kitanítani.

Ami kell még: steril vizsga. Helyi ÁNTSZ-nél érdeklődd meg a módját, mert ez lakóhelyenként változik.

Plusz kellenek sterilizálógépek is (akkor is, ha egyszerhasznatos ciccokkal dolgoznál), amelyeket időnként ellenőriznek. A helyiségben is mindennek az előírtak szerint kell lennie (pl. mosható fal, résmentes padló, stb stb).

Nézz körül tetoválós fórumokon ezügyben, érdemes.

Ja és még valami, egy csepp alázat... A húdejóvagyok-hozzáállással nem fogsz tudni fejlődni ;)

2012. jan. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezt is megfogadom, ThanXx! :) Utókérdés; Tud valaki oylan fórumot mondani, ahhol tetoválással foglalkoznak? Konkrétan olyan fórum.
2012. jan. 3. 15:42
 10/10 SzilKa ***** válasza:
2012. jan. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!