Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tehetnék? Teljesen el...

Mit tehetnék? Teljesen el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Fiatal korom ellenére hosszú, kicsit sűrűbb és sötét szőrszálak vannak az intim részeimen, fenekemen és a combomon. Nagyon zavar, egy rövidnadrágot képtelen vagyok felvenni. Végleges szőrtelenítés kilőve anyagi gondok miatt, a borotválás nagyon macerás és hamar visszanőnek a szőrszálak, amik ráadásul erősebbek, mint a régebbiek. A gyantázástól egyenesen rettegek, már a tépés hangjától is kiráz a hideg. Egy ideig jártam kozmetikushoz gyantáztatni, de ez mindig is sok időmbe telik amim mostanában nincs. Egyszerűen nem tudom nőnek érezni magam, az önbizalmam kezd halványodni. Nőgyógyász gyógyszert javasolt, de mivel az én szervezetemnek erős, ezért még nem szedhetem. Mit tehetnék? Van valami más ötlet ami esetleg fájdalommentes? Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!
2011. dec. 19. 20:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, a kor lemaradt: 15/L
2011. dec. 19. 20:46
 2/8 anonim válasza:
Hja...ha neked semmi nem jó,akkor szőrös kell maradj.:)Krém?Azt még nem lőtted ki,de lefogadom,h nem birja a bőröd.Marad még az epilátor,de az meg fáj...
2011. dec. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Menj bőrgyógyászhoz,esetleg tud olyan gyógyszert felírni,ami miatt kevesebb hormon termelődik benned,ami a szőrnövekedésért felelős(valószínű tesztoszteron)De a legjobb tényleg a fogamzásgátló lenne,tele van női hormonnal,viszont tényleg fiatal vagy még hozzá.Szerintem várj kb.3 évet és akkor szedheted.Tudom,hogy nehéz,nekem is voltak ilyen problémáim,de ez idővel magától is elmúlhat,még tinédzserkorba vagy.Nekem 20 éves korom óta,fokozatosan megoldódott a probléma.
2011. dec. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jaj de csípem mikor egy iskolás azt mondja, hogy nincs ideje erre-arra... na ne viccelj, mit fogsz csinálni napi 8 óra munka mellett, két gyerekkel, vacsit is kell csinálni meg vezetni a háztartást... A férjed majd örül, hogyha akkor is ez lesz a kifogás, miért vagy szőrös. :D

Meddig tart leborotválni? 15 perc zuhanyozással együtt. Vagy pedig havonta keress másfél szabad órát a kozmetikusra, és szorítsd össze a fogadat. Mások is képesek rá, nem te leszel a kivétel.

Egyéb ötletként vegyél egy apilátort, vagy szőrtelenítőkrémet. Persze az is drága, és nem hatásosabb a borotvánál.

Télen meg hagyd a francba akkor, úgyis hosszúnadrág-harisnya idény van.

2011. dec. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 taboo19 válasza:
2# Tesztoszteron nőkben? Szerintem progeszteronra gondoltál ;)
2011. dec. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Szia, bár én fiú vagyok, azt tudom mondani, ne keseredj el. Ha a szőrtelenítés gondot okoz, akkor ne szőrteleníts, nem kell mindenkinek egyformának és csupasznak lennie. Vannak olyan fiuk, pl. én is, akiknek nem jön be a csupasz intim rész, a természetes jobban tetszik. Előző bnőm is ilyen volt, mint te, ő ollóval rövidebbre vágta, meg strandszezonban a bikinivonalat leszedte borotvával...ennyi, és nem volt semmi probléma, nekem meg tetszett úgy is. A combon meg fenéken meg máshol is csak közelről látszik, a szőr meg természetes dolog, nincs azzal gond. Ne foglalkozz a trendi csupaszítási mániával, egyrészt már kezd leáldozóban lenni, újra elindult a divat a természetesség felé. 23/F
2011. dec. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem,tesztoszteronra gondoltam,az felelős a szőrnövekedésért,nem a progeszteron! Nem tudtad,hogy a nőkben is van kis mennyiségben?Sajnos valakiben több..

[link]

2011. dec. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem maradj a gyantánál. lehet kapni nem valami drágán (én anno az auchanban vettem), az első egy-két alkalom tényleg irtóra fáj, de utáni hozzászokik a bőröd és nagyon fel se szisszensz.

gyantapatront meg találsz mellé pl. a dm-ben, meg lehúzócsíkot.

én ezt javaslom, mert a borotválás csak ront a helyzeten.. :)

2011. dec. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!