Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tehetnék a hajammal?

Mit tehetnék a hajammal?

Figyelt kérdés

16/L vagyok.

Kiskoromba nagyon szerettem a hajamat, derékig érő sötétbarna volt, és ilyen nagy hullámok voltak benne(hullámos/göndör határán). Aztán ahogy nőttem, mintha egyre joban csúnyultam volna meg, és még mindenki nőcisedett, meg vasalt haj, stb, én úgy hagytam magamat ahogy eddig is voltam. Na, erre a hajamat egyre több kritika érte-túl dús, túl száraz, túl hosszú. okszor a sírás kerülgetett. Gimnazista lettem, és elkezdtem vasalni a hajamat. Ha kivasalom mindenki azt mondja, hogy milyen szép, megnéznek, és az emberek szépnek látnak. Amint göndören hagyom, már eleve csúnyának érzem magamat.

Hiába balzsamozom, ilyen száraz hatása van, és mivel göndörödik(csak a vállamtól kb), olyan nagy lesz tőle a fejem. Mármint nem a fejem, hanem a végei szélesebbek mint a fejem, és olyan piramisformám lesz vagy nem is tudom, hogy mondjam. Feltűzve a fejemre meg mondták már, hogy olyan tojásfejem van...Így már semennyire sincs önbizalmam, mert csak vasalva látom magamat szépnek. Mit tegyek, hogy elfogadjam magamat, vagy mit cináljak a hajammal? Gondoltam a fordászra, de most nem akarom szüleimet megkérni, hogy megint költsenek rám.


2011. dec. 11. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a szüleid még tudnak pár ezrest feláldozni rád, hogy levágathasd tépettre a hajad. Ha tépett lesz rögtön nem lesz "piramis" fejed. Amúgy én nem szeretem vasalni a hajam ezért beszoktam fonni. Így egészségesebbnek is tűnik és a göndör is szép lesz :)
2011. dec. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Úgy is próbáltam, hogy befonom, de úgy egyszer ilyen lesz, egszer olyan. NYáron úgy hordtam, az első pár alkalomnál nagyon szép volt, aztán valahogy egyre rosszabban göndörödött.

Sehogy e akar jól állni. Igen tudnának rám áldozni, csak nekem mindig bűntudatom van, ha rám kell költeni, tegnap is ruhavásárlás volt, azzal is egy comó pénz elment.

2011. dec. 11. 15:42
 3/6 szamóca.. ***** válasza:
vágd fokozatosra hogy ne legyen piramis fejed. elöl kicsit mehet rövidebbre, és fokozatosan hátul hosszabbodva, de a felső hajszálak legyenek picit rövidebbek mint az alsók.
2011. dec. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vágasd fokozatosra/megtépettre/lépcsőzetesre. (ezek ugyanazt jelentik), ettől nem lesz piramisfejed. Egyébként miért nem kötöd fel, konytyolod, vagy valami? Egyébként ha most nem, akkor várj kicsit, jövő hónapban is levágathatod, vagy ha kapsz zsebpénzt, akkor tegyél félre, esetleg karácsonyra is kérheted a hajvágást.:)
2011. dec. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Használj hajpakolást, pl serical latte és hővédőt. így nem fogja annyira roncsolni a vasalás. Ja, és körkefével szárítsd egyenesre a hajad, akkor kevesebbet kell vasalni
2011. dec. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

NAgyon köszönöm a válaszokat.:)

Kifogom szerintem próbálni akkor a fokozatosra/lépcsőzetesre vágást.

Azért nem kontyolom, mert "letojásfejűztek", és azóta szintén rosszul érzem magamat, ha feltűzöm a hajamat. Már én magam is tojásalakúnak látom a fejem.

A körkefés jó ötlet lenne, csakhogy egyszer vizesen féülgettem a hajamat, és majndem az összes hajszálam kettéhasadt. Azóta semmi ilyennel nem kísérletezek. De köszönöm nektek:)

2011. dec. 11. 16:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!