Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok, nők! Mikkel ápoljátok...

Lányok, nők! Mikkel ápoljátok a hajatokat? Meddig tart egy hajmosás?

Figyelt kérdés

Nagyon kíváncsi vagyok, más lányoknak, nőknek meddig tart egy hajmosás, milyen termékeket használnak stb. Szóval remélem, többségében hasznos és normális válaszokat fogok kapni..:)


Nagyon szeretem a hajamat, ezért odafigyelek az ápolására is! Szeretném, hogy sokáig ilyen szép legyen a hajam. Most épp növesztem:)


Általában hetente 2x mosok hajat. Vagy Baba zsíros hajra való sampont vagy head&shoulders sensitive sampont használok. Utána kallos placentás hajpakolást teszek a hajamra, amit 30-35 percig hagyok a hajamon. Utána kiöblítem a hajamból a pakolást, óvatosan megtörlöm, majd kallos hajhabot teszek rá. Óvatosan átfésülöm a hajamat egy kicsit és felcsatolom kicsi tincsekbe.

Az aljától kezdve elkezdem szárítani, közben a hajkefével fésülöm. 15-20 perc alatt meg is szárad nagyjából a hajam. Utána a hajam végét és a fülem melletti részt átvasalom és kész.


Szóval az egész hajmosási procedúra kb. 1,5 óra, mondjuk ebbe benne van a fél óra, amíg a pakolás a hajamon van..:)


Ti hogy ápoljátok a hajatokat?

16/L


2011. szept. 7. 18:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Most gliss kur hajbalzsamot akarok majd venni, a pumpásat. Ilyet már használtam és nagyon bevált az is..
2011. szept. 7. 18:36
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem rövid hajam van, de ennek ellenére is lényegesen kevesebbet foglalkozok a hajammal, mint Te.

Kb. 3 naponta mosok hajat AVONos Advance Technique 2-in-1 sampon és balzsam samponnal (de kifogyás után mindig cserélek másra). Nedves hajra nyomok egy keveset, jól megmosom, hagyom kb. 5 percig, majd leöblítem. Törölközőt csavarok rá, 10 percig rajtahagyom (megszívja magát), majd áttörlöm és csak télen rosszabb időben vagy kivételes alkalmakkor szárítom meg.

Tehát ebből kiszámítva, kb. negyed óra az egész.

2011. szept. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Placentás? :S A placenta méhlepény... Nem a hajra való cucc szerintem :D


Én is heti 2x mosom meg, megtörlöm, balzsam rá és kifésülöm, aztán csak hagyom megszáradni.

2011. szept. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Combig érő hullámos hajam van, nagyon-nagyon sok és vastag. 2-3 naponta mosom ha suliba vagy melózni járok, ha itthon vagyok 4 naponta általában. Dulgon kids sampont használok és vagy Fructis Triple Nutrition balzsamot, vagy Garnier Natural avokádósat. Mosás után felcsavarom törölközőbe a hajam 10-15 percre, majd kifésülöm és teszek rá kókuszolajat. Hagyom magától megszáradni. A mosás kb. 10 perc, míg megfésülöm és olajozom kb. 3 perc. A száradás viszont minimum fél nap. Télen pl. ha este megmosom másnap délre szárad meg.

A mosások között a hajam végére szoktam fújni saját magam által kotyvasztott leave-int. Ez nagyon jól hidratálja.

Néha át szoktam kefézni a hajam természetes sörte kefével, valamint szedek hajvitamint is.

22L

2011. szept. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tudom, hogy a placenta méhlepény. De korábban olyan sprőd és száraz volt a hajam, mióta használom, sokkal selymesebb, puhább a hajam, fényesebb és jobb az esése is. Mintha kicserélték volna a hajamat. És jó az ár/érték aránya is:))

2011. szept. 7. 20:02
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindennap hajat mosok Lush Seanik szilárdsamponnal.

Gliss Kur Shea Kasmír balzsamot használok, hajpakolást heti egyszer, Baleás kókuszosat.

Nem szárítom, mert tönkremegy. Nem szoktam fésülködni sem, de mivel mindennap hajat mosok, nem lesz kócos, csak szép tincses.

2011. szept. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A placentás hajpakolásban nem méhlepény van, hanem növényi kivonatok és fehérjék, azokat hívják itt placentának.
2011. szept. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

De van állati eredetű méhlepény is a placentás pakolásban....olvassátok el a tégely hátulján az angol leírást....ott van benne, hogy "animal placenta" :) Ettől függetlenül én is használom.

Gliss Kur samponokat használok,placanta hajpakolás, Gold Vital hajbalzsam, Gliss Kur spray, hajolaj. Nálam egy pakolásos mindenes hajmosás kb, 1,5-2óra.


20/L

2011. szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem hátközépig, lassan csípőig érő szőke, nem festett, enyhén hullámos hajam van. 3-4 naponta mosom, és növesztem is.

Először ugye bevizesítem a hajamat, aztán samponozok 1x, a samponom az Yves Rocher zabtejes samponja. Ezt lemosom, aztán balzsamozok, az Yves Rocher zabtejes-mandulaolajas balzsamjával. 5-10, sőt, néha 15 percig is rajtahagyom a hajamon a balzsamot, aztán lemosom. Néha fel szoktam rá vinni úgy szint az Yves Rochernek a málnaecetes hajöblítőjét, majd lemosom. Becsavarom törülközőbe és hagyom 20-25 percig törülköző szárazra száradni. Ha sürget az idő, mert valahová mennem kell, akkor hajat szárítok hajszárítóval. Bontófésűvel, ritka fogúval kifésülöm a hajamat, felviszem rá a Syoss hővédőjét, megvárom ameddig viszonylag megszárad a hajamon. Tincsenként szárítom meg, amit pont nem szárítok, felcsatolom. Ez olyan 20-25 percet vesz igénybe. Ezután kivasalom, ami 15-20 perc, ezt is tincsenként. A vasalás végén hajvégápolót teszek rá, ami az Avon Advance Techniques hajvégápoló széruma. És ennyi.


Ha hajszárítóval szárítom, akkor másfél óra kb., ha hagyom magától száradni, akkor olyan 3 óra. Havonta 1-1,5 centit nő a hajam, és lassan töredezik :) Fél évente általában eljárok fodrászhoz, hogy a töredezett részeket kezelje, és vágjon a végéből pár centit hogy egészséges legyen :) Minden hajvasalás előtt hővédőt teszek rá, és utána mindig hajvégápolót. Hajvégápolót minden nap használok :)


14/L

2016. júl. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!