Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon szőrös vagyok. Mit...

Nagyon szőrös vagyok. Mit csináljak? 15/L

Figyelt kérdés

Apukám is nagyon szőrös (de nagyon, tényleg!) és én nekem is sötétbarna hajam van és a szőröm is mindenütt nagyon erős, has, hát, felkar,alkar,comb. Tehát szinte mindenütt. Ez lehet valami hormonzavar, és gyógyszerrel lehet rajta változtatni, vagy ez örökölt? :S

Anyukámnak hiába mondom hogy zavar, már sírtam is miatta sokszor, rövidujjút fel sem veszek csak pulcsival, de ő mindig azzal jön hogy ó dehogy vagy szőrös, hol van rajtad szőr? Te tiszta dilis vagy. Pedig a hasamat és az alkaromat epilálom és a combomat is borotválom, ő ezt mind látja de akkorse akarja belátni (vagy nekemnem akarja mondani?) hogy tényleg nagyon szőrös vagyok.

Mit csináljak szerintetek? :S Az egész testemet nem akarom gyantáztatni, végleges szőrtelenítésre meg nincs pénzem.


2011. szept. 6. 21:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg meg kéne akkor nézetni, hogy nincs-e hormonzavarod. A háziorvosod ad beutalót. Nem tudom, hogy ez mennyire lehet örökölhető.

Ha a hormonszinted helyrerakják javulhat a helyzet, sokat fog ritkulni a szőr.

2011. szept. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Eppilátor, vagy esetleg próbáld meg kiszőkíteni a szőrt.

Fodrászkellékes boltban szívesen fognak segíteni.

Ha nagyon sötét a szőr, 9-es oxit kérj az eladótól a szőkítőporhoz...

2011. szept. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem fogok se szőkíteni se gyantáztatni, mert nem egy testrészről van szó, hanem az egész testemről.

Engem valami végleges megoldás érdekel, nem eltüntetni akarom a szőrt, csak azt szeretném ha olyan lenne mint másoknak, hogy van, de pihe ami nem is látszik. :(

2011. szept. 6. 21:31
 4/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy háziorvosnál beutalóhoz le kell vetkőznöm, megmutatni hogy mennyire vagyok szőrös? Mert nagyon szégyenlős vagyok.
2011. szept. 6. 21:32
 5/15 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy el kell szomorítsalak, de nekem is hormonzavaraim voltak és nem fog simán enyhülni a szőr, csak ha gyantáztatod is a kezelés után.:(

A háziorvosnak meg csak megmondod h adja oda a beutalót, elhiheti, hogy nem ez a hobbid... De nem valószínű, hogy levetkőztet, az endokrinológus már nagyobb valószínűséggel kéri, hogy mutasd meg mit értessz erős szőrzet alatt.

2011. szept. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Hát lézeres szőrtelenítés? (árakat nem tudom, csak 1 5let...
2011. szept. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Írta, hogy nincs rá pénze.
2011. szept. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
én kénytelen vagyok tovább szomorítani, de anyukámnak és a testvérének is erős a szőrzete... nagyon. ha 10 orvosnál nem voltak, akkor egynél sem és a pláne, h semmi hormonzavar nem áll a háttérben. együtt élnek vele sajnos. tényleg nem árt egy orvosi kivizsgálás, de tudnod kell, ha még sincs semmi, akkor ez genetika és el kell fogadnod.
2011. szept. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy barátnőm, borzalmasan szőrös volt. Fekete szőrzet hófehér bőrön. Kis bajszocskája is volt, aztán később már az álláról is csüngött pár szőrszál.


Neki is hormonális baja volt, most már normális mennyiségű és erősségű a szőrzete, az arcáról is eltűnt.


Ne szégyelj orvoshoz menni, az a legutolsó hely, ahol szégyenkezned kell.

2011. szept. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%
Mindenképp menny el orvoshoz, lehet hogy tiszta simán megoldja és nem kell többet kellemetlenül érezned magad miatta. Próbáld meg a szolit is, nem lesz olyan feltűnő az erős szőrzet. Képet nem tudnál feltenni mondjuk a kezedről? Lehet, hogy csak te képzeled azt ha az anyukádat ennyire nem érdekli.
2011. szept. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!