Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 34 évesen ősz hajjal? Nagyon...

34 évesen ősz hajjal? Nagyon gáz szerintetek, vagy igénytelen?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon erősen őszülök, elől teljesen ősz vagyok, az eredeti hajszínem pedig majdnem fekete. Már ott tartok, hogy 2 hét után látszik a lenövés :( Eddig 4 hetente festettem, de ennél sűrűbben nem szabad. Ráadásul utánaolvastam, és iszonyú káros a hajfestés, és a legrosszabb a fekete. Még megpróbálom a természetes festéket (pl Logona) de ha nem válik be, akkor arra gondoltam lenövesztem a festést teljesen , és ősz hajam lesz. Csak nem tudom mit szólnak majd az emberek :(
2011. aug. 10. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Annyira iszonyúan káros nem lehet a fekete hajfesték, mert az egyik barátnőm anyja nagyjából harminc éve festeti a haját, és köszöni, él, egészséges. Barátnőm is már vagy 10 éve festeti, neki is korán őszült. Általában a sötét hajúak korábban őszülnek, vagy csak jobban meglátszanak a hajukban az ősz szálak, fene tudja.
2011. aug. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Hazavar fest be ha nem akkor meg kit érdekel mit gondol más

de és be festeném

2011. aug. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

itt egy cikk a sok közül, hogy mennyire káros a hajfesték :(

[link]

2011. aug. 10. 19:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Az nem igaz, hogy annyira káros lenne a hajfesték, mert hiszen aból semmi nem szívódik fel, csak ülsőleg használod, ráadásul csak a lenőtt részre kell rákenni, így a hajat sem nagyon károsítja. Fekete helyett egyébként probálkozhatnál sötétbarnával vagy barnával, mert annál kisebb a kontraszt, tehát kicsit kevésbbé feltűnő a lenövés is....


A másik, hogy nem arról szól az élet, hogy mit szólnak mások: majd megszokják. De itt én úgy látom, hogy te nem akarsz még ősz hajat és nem mások véleménye miatt... Szóval ezt kéne előbb eldöntened, hogy te mit szeretnél: ősz hajat vagy nem...


És még valami: 34 éves vagy, ideje lenne ráébredned, hogy túl rövid az élet ahhoz, hogy azzal foglalkozz, hogy ennek meg annak meg amannak kell megfelelni és hogy mit szólnak ehhez meg ahhoz. Mindenek előtt az számít, hogy te mit szeretnél és azok akik neked fontosak (a többiek meg egyáltalán nem számítanak, kicsit sem!!!!). És ez most nem csak a hajfestésre vonatkozik, hanem minden másra is.

2011. aug. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megnéztem a cikket. Amíg nem eszed meg a hajfestéket, addig nem lesz tőle bajod.

Ilyen pánikkeltő cikkek mindig vannak, de azt kell megnézni, hogy az az anyag, ami rákkeltő hogyan káros. Nem mindegy, hogy valami úgy rákkeltő, hogy elégeted és belélegzed a füstjét, megeszed, vagy netán felszívódik a bőrödön keresztül.

A fa is rákkeltő, ha meggyújtod és belélegzed a füstjét, de a belőle készült széken ülni ettől még teljesen biztonságos (hacsak meg nem gyújtod :D).

2011. aug. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jó, mindenben van rákkeltő anyag, napi 20 ilyen cikk jelenik meg. én meg napi 8 órát szipókázom a dauervizet, hajfestéket, és minden fincsi fodrász anyagot, mégsem parázok ilyenektől. egyébként a fekete meg azért gáz, mert sok benne az allergén anyag (abban van a legtöbb parafeniléndiamin), ettől hullhat. de ha inkább nem feketével, hanem 3.0val vagy 4.0van fested, akkor ezzel meg is van oldva, és koromfeketének fog tünni úgyis, mégsem allergizál annyira. eredeti témához egyébként, nem is gondolnád mennyi harminc+éves őszül, nem is kicsit. természetes dolog, ha nem tudod elfogadni, festegesd nyugodtan.
2011. aug. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!