Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Befesthetem újra a hajam? Nem...

Befesthetem újra a hajam? Nem fog károsodni a hajam?

Figyelt kérdés
Múlthéten csütörtökön (június 10.) voltam fodrásznál. A vöröset radírozta le, és kent fel egy szőkét. Úgy volt hogy szivatni is fogjuk, de a radír olyan durván leszedte a vöröset hogy ilyen sárga, szőke lett a hajam szóval csak egy szőkét kent rá a fodrász. Szeretném már újra befesteni, hogy menjen kifele belőle a vöröses árnyalat, és szép szőke legyen. A kérdésem az, hogy nem árt a hajamnak, ha ma vagy holnap újra festve lesz?
2011. jún. 14. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

A festék így is-úgy is árt a hajnak, tökmindegy mit csinálsz...

És a narancsos szőkét nem fogja megfogni a sima szőke festék, se a márkás, se a nevesincs. Először le kell szedni a vöröset, hogy szép szőke lehess, de a hajadat akkor megeszi a szőkítő.

2011. jún. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden szőkítés árt a hajnak, az a legkárosabb eljárás, de semmivel sem jobban, mintha havonta festenéd.

Legalább azt tedd meg a hajadért, hogy előtte hagyod pár napig mosatlanul, hogy legyen rajta némi természetes, olajos védőréteg, és picivel többet vársz két festés között, mint általában, mondjuk nem 4, hanem 6-8 hetet.


A vöröses színt egyelőre el tudod fedni, ha veszel hamvasító sampont meg öblítőt, és kicsit semlegesíti.


Nem mindegy az sem, milyen neked a szép szőke.

Ha picivel természetesebb, sötétebb árnyalat, akkor lehet hogy már most elfedi a festék a hajad, főleg egy hamvasabb árnyalat, valami ilyesmi.

[link]


Ha az az igazi platinaszőke a vágyad, akkor kár is roncsolni, ahhoz még jó pár festés kell, mire a vöröses árnyalat eltűnik, és kicsit sem lesz sárga.

2011. jún. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jaj isten ments, nem akarok platina szőke lenni.

Kb most ilyesmi színű a hajam, talán nincs is ennyire vörös.

[link]


Ja és én most nem leszivatni akarom, félre értés ne essék...

Ennek a kettőnek a keverékével akarom festeni:

[link] (Jeges szőke, hogy világosodjon a hajam.)

[link] (És ultra hamvas szőke, hogy a vörös legyen ellensúlyozva.)


Ezzel a kettővel volt festve múlt héten is.

2011. jún. 14. 18:09
 4/4 A kérdező kommentje:

Ja és nekem az ilyen szőkék tetszenek:

[link]

[link]

[link]

2011. jún. 14. 18:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!