Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy teszek jót az arcomnak?...

Hogy teszek jót az arcomnak? Arclemosó/szappan/tonik. Elbizonytalanodtam :S

Figyelt kérdés

Sok választ elolvastam már az arctisztítással kapcsolatban. Vannak, akik szappant használnak, de a legtöbben azt mondják, hogy szappant nem szabad. A toniknál is, valakik azt mondják, hogy kell, mások meg azt, hogy nem szükséges. Tudom, hogy ezek több mindentől is függnek, elsősorban a bőrtípustól, de akkor is... Nem tudom, mit használjak. A természetes dolgokat szeretem jobban, de csak vízzel nem lehet arcot mosni, az önmagában nem elég. A szappan se természetes, és lehet, hogy többet árt, mint használ. De vannak olyan szappanok, amikkel lehet arcot is mosni. Ez a jobb megoldás vagy használjak inkább arclemosót? És utána tonik? De láttam, hogy többen írták, hogy amikor nem használtak tonikot, szebb lett a bőrük. Ez mitől függ? De a legtöbben azt mondják, hogy kell a tonik is. A végén használok hidratáló krémet, az legalább biztos, hogy kell.


Az olyan rossz amikor nem tudom, hogy jól csinálom-e... lehet, hogy ártok a bőrömnek :S

Aki ilyen dolgokkal foglalkozik vagy jobban ért hozzá mint én, legyen szíves írjon valamit :)

Köszönöm!


2011. jún. 14. 02:21
1 2
 1/13 anonim válasza:
75%
Hidd el lehet arcot mosni sima vízzel is! Én mióta reggel csak is simán hideg vízzel mosom meg az arcom, és nappal is szoktam, hogy felfrissüljön, sokkal szebb. Nincsenek ragyáim, mint előtte. Nem száraz, de nem is zsíros az arcbőröm. Este szoktam amivel mosakodok tusfürdővel megmosni, de nem szeretem, mert szárítja az arcom. Nem érnek semmit ezek a szerek, csak reklám.. Akkor nem tudtam, hogy mitől vagyok csupa ragya, mikor vettem, hogy mert milyen jót tesz, szép lesz az arcbőröm. Valahol olvastam pár éve ezt a vizes dolgot, s nekem bejött. Persze huzamosabb ideig csináld, ne csak egy-két napig. Persze, ha tetszik az ötlet.
2011. jún. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

én úgy csinálom , egy ilyen habos lemosó utána meg tonik ha van kedvem, ha nincs akkor nincs, de utána nappali/éjszakai krémet teszek


a bőrtípus viszont fontos, nekem zsíros bőröm van, azért vettem meg az új avon complete balance terméket

2011. jún. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Azért pár dolgot elárulhatnád magadról, pl hogy hány éves vagy, milyen típusú a bőröd (zsíros/száraz/kevert), sminkelsz-e vagy nem, ha igen, milyen sminkszereket használsz, ilyesmiket.

Pl én habzó arclemosó zselét (bőrradírosat) használok évek óta, most éppen neutrogenát, de én 30 éves vagyok, normál bőröm van és nem használok vastag szemfestéket, alapozóra sincs nagyon szükségem, így nekem ez elég.

2011. jún. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az valóban nem mindegy, hogy milyen a bőrtípusod.

Pl. ha zsíros, pattanásos, akkor problémás bőrre való arclemosót használj szerintem, utána bátran mehet a fertőtlenítő tonik, és a hidratáló, normál, nem problémás bőrnél meg valami kíméletes arclemosó tej, és akkor szerintem a tonik is elhagyható.

2011. jún. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
En azt hallottam ha valaki bekeni az arcat elesztovel,az nagyon jot tesz.....Szerintem probald ki,bajod nem lesz tole.Es ejjelre lefekves elott rakj uborkaszeleteket az arcodra.Artani nem artasz vele,es szerintem nagyon jo.Kremeket nem nagyon ajanlanek,arcra csak a draga kremek jok. Es nem tudom magyarul hogy mondjak,de a garniertol,vagy a lorealtol vegyel olyan arclemosot amiben kis szemcsek vannak,a fene sem tudja hogy mondjak,de nagyon jo.Minden nap hasznalod es szep lesz a borod.En a tonikokat sem szeretem.
2011. jún. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
het 3x 4x tejet élesztővel ragacsosra keversz,15 20 percig az arcodon van a száradástól számítva és minden nap szoba-hőmérsékletű vagy kicsit hidegebb vízzel arcot öblítesz akkor jó lesz!Ez az öblítés kb úgy kell hogy történjen,minta amit az elő írt!
2011. jún. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én ha sminkelek, akkor elsőnek szemfestéklemosó, aztán micellás arctisztító víz, aztán mélytisztítás géllel vagy ami még jobb, teafaolajas szappannal. Ha nem sminkelek, akkor vagy a szappan, vagy a mélytisztító napi kétszer, szerintem ennyi kell neki, ennél több nem. A legeslegszebb a natúr teafaolajas szappantól lett a bőröm, tizedannyiba kerül, mint amit addig költöttem arctisztító cuccra, és csodálatos. Kicsit szárít, de nem szörnyű, annyira jó, hogy csak ajánlanám mindenkinek.
2011. jún. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha sminkeled magad akkor először mindenképpen valami arctisztító habot használj,ha nem akkor talán az kimaradhat és elég a víz,de egy héten egyszer használj valami arclemosó habot/krémet/zselét.A tonik meg azért fontos,hogy ne legyenek vagy kevesebb pattanásod legyen és leszedi a nap során a bőrödre rakódott koszt.Ha lehet ne valami 100Ft-os tonikot használj, azok sokat nem érnek.
2011. jún. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A lényeg valóban kimaradt: 25 éves vagyok, vegyes a bőrőm, nem különösebben problémás. Sminkelni nem igazán szoktam.

2011. jún. 15. 00:09
 10/13 anonim ***** válasza:

A kételyek eloszlatására egy mód van. Próbálj ki minden lehetséges verziót fél évig. Havonta válts és a végén tapasztalatból meg tudod majd mi való neked, mert lehet, h vkinek éppen a szappan tesz jót, vkinek meg az arctej...mindenkinek más a bőre és mást igényel. De egyet ne felejts el: minél több dolgot kensz magadra, annál nagyobb az esélye az irritációnak is. A legegyszerűbb megoldást keresd. Meg aztán, ha jobban belegondolsz, kicsit abszurd, h folyamatosan kenjük magunkat mindenfélével...már a bőrünk szinte nem is tud magától működni. Lemossuk a zsírt, aztán bekenjük krémmel. De a bőr úgy van "megteremtve", h megtermeli saját magának amire szüksége van...nem véletlen van az NMF faktor, a hidratáló faktor ami a bőrünk saját hidratáló emulziója. De ezt a folytonos kenegetéssel egyre csak leállítjuk...megszokja a bőr, h mindig kenve van, kapja felülről a nedvességet, így a bőr ellustul és krémek nélkül egy kiszáradt valami....

Na mindegy, ez csak egy kis elmélkedés volt....mivel szennyezett világban élünk, nyilván muszáj tisztítani. Így próbálj ki mindent és döntsd el mi válik be. Ne más tapasztalatait vedd alapul, mert nem biztos, h neked is az jó ami másnak. Egyébként azt sem árt megnézni, h a legtöbb férfi nem keni magát, nekem apám sem keni és sohasem kente magát semmivel. Szappannal mosdott mindig, vagy csak sima vízzel és kész. A bőre gyönyörű....

2011. nov. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!