Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért lett pattanásosabb az...

Miért lett pattanásosabb az arcom a teafaolajtól?

Figyelt kérdés

AZ elején még használt,utána már meg mindig sötétbarna volt a papacs,amivel áttöröltem az arcomat.Miért?

Most meg szétnyomkodtam az arcom(tudom,hogy nem lett volna szabad),mert annyi patti kijött rajta....

És ez szerintem azóta van,amióta a teafaolajat hasznáálom,pedig azt olvastam,hogy pont hogy jó a pattikra!!!!!


2011. máj. 30. 20:51
 1/4 Levander ***** válasza:
100%

A teafaolajat közvetlenül a pattanásra kell juttatni.

A pamacs problémádat nem értem teljesen. Ecsetelős teafaolajat használsz és annak lett barna a pamacsa, vagy arctisztító pamacsot használsz és az színeződött el?

2011. máj. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A teafaolaj antibakteriális, attól nemigazán jöhet ki pattanásod, ha áttörlöd vele az arcod. Viszont nagyon szárítja a bőrt, ezért tényleg csak a pattanásra szabad kenni.

És nem értem, hogy mitől barna a vattapamacs, ezt elvileg tisztítás és tonizálás után, hidratálás előtt kell használni, szóval arctisztításra egyáltalán nem alkalmas, ha erre gondolsz. Amikor rákened a problémás részre, akkor már az arcodnak teljesen tisztának kell lennie.

2011. máj. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hááát akkor rosszul használtam.Én csak áttöröltem napközben párszor az arcomat,utána néha rózsavízzel is(ami a tonizálás).Valóban nem csak a pattanásra kentem belőle. Nem ecsetelővel,hanem arcpamaccsal.
2011. máj. 31. 08:43
 4/4 Levander ***** válasza:
73%

Kicsit rendezd át az arctisztító felszereléseidet.

Ami minden napra kötelező: arclemosó folyadék, tonik, nappali és éjszakai krém. Nem tudom, hány éves vagy, de úgy sejtem, serdülő korú. Nézd meg, milyen a bőrtípusod. Mosd le vízzel alaposan és ne kend be pár percig. Ha érzed, hogy húzódik a pofacsontnál, de máshol nem, akkor kombinált a bőrtípusod, ezért MATTÍTó termékcsaládot válassz.

Ha sehol sem húzódik, akkor zsíros a bőrtípusod, használj ZSÍROS bőrre való termékcsaládot.


A lényeg, hogy naponta kétszer tisztíts, főleg a serdülő korszakban. Reggel és este.


Ezen felül van pár kiegészítő, amit javaslok heti 1-2 alkalomra: bőrradírozó és arcmaszk. Ha zsíros a bőröd, akkor radírban durva szemcséjűt válassz, ha kombinált, akkor elegendő a kisebb szemcséjű is. Maszkban tisztító hatásút használj.


Ha van Oriflame-es, vagy Avon-os ismerősöd, keresd meg őket, segítenek majd kiválasztani a megfelelő termékcsaládot.

Én Oriflame-es vagyok, abban tudnék neked javasolni, ha már tudom a bőrtípusodat. :)


A boltban kapható kütyükről nem tudok nyilatkozni, mert sosem használtam őket.

2011. jún. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!