Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért nem tűnnek már el a...

Miért nem tűnnek már el a pattanásaim?

Figyelt kérdés
Kb fél éve szedek fogamzásgátlót kizárólag pattanásokra, sok gyümölcsöt eszek sok vizet iszok és kevés sós ételt fogyasztok, ennek ellenére még mindig ugyanolyan pattanásos vagyok ráadásul előfordul olyan is amikor hatalmas pukli van és csak fáj de kinyomni nem lehet. érthető h egy ideje kivagyok már lelkileg.
2011. máj. 4. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, miért nem tűntek el a pattanásaid. Lehet, nem jó a gyógyszer, amit szedsz.

Próbáld meg, hogy minden este bekened az arcodat körömvirág krémmel, nem körömvirág kivonatúval, hanem rendes körömvirágkrémmel. Éjszakára hagyd rajta, majd reggel hagyományos szappannal mosd le, hogy ne legyen zsíros a bőröd.

2011. máj. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 habibi ***** válasza:
szia, a stressztől is lehet, tapasztalat. Mikor elkezdtem használni a pattanásaimra különböző krémeket, akkor vártam a változást és minden nap idegeskedtem, hogy még mindig vannak. Aztán felhagytam ezzel és úgy döntöttem, hogy nem érdekel, azóta sokkal jobb a helyzet, néha felbukkan 1-2 , de gyorsan elmúlnak. szóval lazíts!
2011. máj. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ez igaz elég sokat stresszelek ez miatt, meg még sokminden miatt, és azis igaz h az agyban dől el sokminden:D köszönöm a válaszokat
2011. máj. 4. 21:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen jellegű problémám. Aztán a háziorvosom felírta a meromycin oldatot,és ez használt. Ha még nem hallottál róla, javaslom, próbáld ki.
2011. máj. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én roaccutant szedtem, hát az duurván erős gyógyszer, de nagyjából elmúlasztotta őket, azóta néha van csak 1-2 pattanásom, talán váltanod kéne gyógyszert
2011. máj. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szerintem mindenképpen menj el egy bőrgyógyászhoz, ő rád néz és tudja, mivel célszerű kezelni. egyébként hány éves vagy?
2011. máj. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én 7 hónapja szedek. nekem elmúlt minden... :S és általába mindenkinek segit a gyógyszer szóval menny el és válts gyógyszert
2011. máj. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
már többször voltam bőrgyógyásznál de eddig egyik krém se vált be... egyébként köszönöm a válaszokat
2011. máj. 7. 14:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Velem ugyanez volt, vagyis eleve úgy jöttek ki a pattanások, hogy fogamzásgátlót szedtem, és amikor pattanás ellenesre váltottam emiat, atól se múlt el. Enek egyébként egy nagyon egyszerű oka volt: nem hormonális eredetű pattanásaim voltak.

Azon ne csodálkozz, hogy kencéktől nem múlik, nekem a bőrgyógyász mondta, hogy a pattanásnak mindig belső oka van, ezért hiába kenegetem, ápolgatom, attól csak jobban érzi majd magát :)

Az én bőrgyógyászom vérvételre, fül-orr gégészetre, fogászati panoráma röntgenre küldött, mert szerinte a pattanárt az esetek 90%-ban gyulladás góc okozza. Antibiotikummal viszont 3-4 hónap alatt teljesen gyógyul.

2011. máj. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
és nálad kiderült hogy mi okozta a pattanásokat ?
2011. máj. 8. 20:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!