Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pedikűrösök! Hogyan kell...

Pedikűrösök! Hogyan kell vágni a lábon a körmöt, hogy elkerüljük a benövést? Nektek mit tanítottak?

Figyelt kérdés

Nemrég volt a Reggeliben egy pedikűrös, aki azt mondta, h az egyenesre vágós módszer elavult. Ívesen kell, plusz a sarkát kireszelni. Az előbb megint volt egy nő a műsorban, aki meg az egyeneset javasolta.

Most akkor melyik?


Az én lábam már elromlott, annak "már mind1", de az 1 éves kisfiamnál szeretném megelőzni a problémát, amennyire lehet.


2011. máj. 4. 09:09
 1/5 Csilla Julianna válasza:

Igazából nem tudom. A 13 éves fiamnak 1 évvel ezelőtt benőtt a nagylábujján. Sebészet és tortúra lett a vége. Akkor azt mondták hogy egyenesre vágjuk. Utána ugyanazon a lábujjon a másik oldal. Ekkor maszek rendelő, lézeres sebészet. Na ezt nem ajánlom senkinek - csomó pénz és sokkal rondább lett azon az oldalon, mint a másik oldalon. Multkor valaki azt ajánlotta, hogy mikor begyullad akkor ha jól emlékszem egy Mikulin nevű kenőccsel kell kenni. Még nem próbáltam.

Mindenesetre szerintem nagyon rövidre nem szabad vágni

2011. máj. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pedikűrös, és nekem még nem is nőtt be, viszont láttam már valakinek, akinek igen. És ugye félek, hogy nehogy nekem is...

És olykor, mikor jobban félek ettől, akkor mindig hagyom hosszabbra nőni és csak ha már muszáj akkor vágni. És olyankor megnyugszom.


Szóval szerintem az egyenesre vágós a jó... Főleg míg gyerek. Azzal nem tudod elrontani.

2011. máj. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja igen, ahogy az első is írta, ne vágd nagyon rövidre!!!!
2011. máj. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem ollóval, hanem körömcsipesszel kell vágni, és lereszelni szépen, hogy ne maradjon érdes a felülete. Ha így vágjuk, kevés az esélye, hogy bevágjunk az ollóval túl mélyre.
2011. máj. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem rendszeresen be akar nőni, nagyon óvatosan kell levágni, se túl kicsire, de nagyra sem lehet hagyni. Meg nálam az a baj, hogy maga a lábujjköröm is felfelé áll és szinte minden cipő nyomja és van hogy attól fáj. Én úgy tudom, hogy legelőször ha kivágják, utána már mindig kell, mert onnan indul a gond. Nahát nekem gyerekkoromban kivágták...

A youtube-on van video, valami egyszerű, vékony drótos szerkezetről, amit valahogy betűrnek körbe/oldalt a körömnél és az nem engedi benőni. Így lehet hogy furán hangzik, de ott nem tűnik sem drasztikusnak sem fájdalmasnak. Az nem tudom, hogy használ-e. Én most vágással tartom valahogy kordában.

2011. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!