Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Titeket hogy tanítottak vágtázni?

Titeket hogy tanítottak vágtázni?

Figyelt kérdés

Én ma tanultam vágtázni.

Ti futószáron kezdtétek vagy szabadon?

Kengyellel vagy anélkül?

Kapaszkodtatok a nyereg kápájába?


2011. júl. 21. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
első vágtám 8 éves koromba. terepen kengyellel, kapaszkodtam :)és a kedvenc lovamon
2011. júl. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Futószár, nekem kengyellel, kapaszkodhattam.. Ja nem, az első mikor dinkavolt és beugrott:DD De a direkt az ahogy írtam, bár sok helyen voltige, stb.. Nálunk a táborosok/kicsik voltigolnak, ők úgy vágtáznak, de természetesen ott kapaszkodhatnak.. Viszont kb ötödik hatodik alkalom már szabadon volt, futószáron nem nagyon ment, szabadon jobb, csak a kis drága rúg mint a gép, zúgtam is kettőt, de nem baj, majd beletanulok:DD
2011. júl. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Futószáron, kengyel nélkül. Szörnyű volt. Úgy éreztem magam mint egy automata mosógépben.
2011. júl. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én szabadon kezdtem egyből a vágtát, kengyellel, és nem kapaszkodhattam. Könnyen ment :) csak először mindig kiesett a lábam a kengyelből. :)

Sok sikert!

DD

2011. júl. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az első vágtám terepen volt, de akkor nem munkavágtáztunk hanem kiálltunk vadászba, itt nyilván nem kapaszkodtam, felesleges lett volna. Utána még jó ideig vadászvágtázni tudtam csak, aztán lett normális edzőm, és visszavett futószárra, hogy megtanuljam a munkavágtát.

A munkavágtát először kengyellel és kapaszkodóval tanultam, aztán kapaszkodó nélkül csípőre tett kézzel, végül a kengyelem is lekerült.

2011. júl. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én futószáron kengyelben és kapaszkodhattam.... második alkalomkor kengyel nélkül és egy darabig így.... utána már foghattam a szárat.... utána hááát... elmentünk lépőterepre csak megijedt a pacim és beugrott vágtába :D
2011. júl. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Hagyjátok már ezt a munkavágta szöveget! Az egy iram, nem az ülésed!

Az ülésed az idomítóülés.

2011. júl. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

És hogy válaszoljak is, futószáron, voltige-hevederrel a legideálisabb. A többi az kamikaze-képzés.

A nyeregkápa elől fogása nem kjó, mert a hajlott gerint miatt a csipő nem képes felvenni a ló mozgását. Max úgy, hogy a belső kéz a hátsó nyeregkápát, a külső az első kápát fogja.

A kengyel meg ilyenkor felesleges, csak zavaró tényező, a legtöbb lovasnak legkisebb baja is nagyobb annal, hogy a kengyellel bíbelődjön.

2011. júl. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
terepen és nem kapaszkodtam, elég rázós volt így elsőre...
2011. júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szabadon kengyellel azt hiszem 9 évesen :D
2011. júl. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!