Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A folyékony v a por alapozó...

A folyékony v a por alapozó tönkreteszi a bőrt?

Figyelt kérdés

20 éven aluli tinédzser vagyok..

h nagyon káros?


2011. máj. 1. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:

A túl sok és túl gyakori alapozóhasználat olyan 25 éves korig látszólag nem hagy nyomot, utána viszont nagyon...!

Én sokáig minden nap vastag alapozóréteget kentem magamra, mert zsíros, aknés volt a bőröm. Ez persze inkább rontott rajta... Ha szép bőrt szeretnéd, érdemes inkább odafigyelni az ápolására, tisztán tartására és a táplálkozásodra, mert akkor nem is lesz szükséged rá :)


Ha aknés a bőröd, érdemes bőrgyógyászt felkeresni, egyáltalán nem szégyen, és nekem pl. a felírt lemosó és krém egy hét alatt eltüntetett minden csúnyaságot az arcomról.

Ha szeplős, pigmentfoltos, heges, akkor érdemes beruházni egy bőrcsiszolásba vagy AHA-savas hámlasztásba. Ezek drágábbnak tűnhetnek, de gondolj bele, hogy összesen mennyibe kerül, ha egy-két évig minden hónapban elhasználsz egy tubus alapozót. Vannak otthoni, házilag is elkészíthető hámlasztó pakolások.

Ha száraz, érzékeny, akkor fényvédővel és ápoló pakolásokkal, hidratálókrémmel tudod szebbé tenni.

És nem is gondolnád, hogy a helyes táplálkozás mennyit segít! Nekem is nyolcszázszor elmondta mindenki, hogy igyak sokat, egyek gyümölcsöt blablabla, és sokáig nem hittem nekik, de aztán kipróbáltam: naponta megiszom másfél liter vizet, és minden étkezés után megeszem egy almát, mandarint vagy banánt. Ezenkívül nem csináltam semmit, de a bőröm kisimult, a szemem alatti karikák enyhültek, és ugye a bőrgyógyászomnak köszönhetően akne sincs már az arcomon, úgyhogy ma már néhány pötty alapozó a könnyű, folyékony fajtából teljesen elegendő.


Visszatérve a kérdésedre, igen, tönkreteszi. Olyan 25 éves korig nem annyira feltűnő, utána viszont eléggé... A legtöbb alapozó teli vagy vegyszerekkel, kőolajszármazékokkal (!), glicerinnel, színezékekkel, mindenféle műanyagokkal. A bőröd ezek alatt nehezen lélegzik, és a sok méreganyag öregíti és irritálja. Fiatal korban még nagyon gyorsan újul meg a bőr, de idősebb korban ez a folyamat lelassul. Ha nem szeretnél 25-30 éves korodra ráncokat és barna foltokat a bőrödön, akkor nem javaslom, hogy túl sok alapozót használj.


Remélem, tudtam segíteni! :)

2011. máj. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. máj. 1. 17:42
 3/3 anonim ***** válasza:

nem ha rendszeresen tisztítod ilyen korban a bőrödet

15/l pl alapozó elött is és utána is nagyon fontos!

2011. máj. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!