Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szoli előtt bekenhetem-e az...

Szoli előtt bekenhetem-e az arcom naptejjel?

Figyelt kérdés

Ugye kifejezettem tiltva van a krémek használata szolizás előtt, legalábbis én úgy olvastam, hogy barna folt maradhat az érintett területen.


A bőröm a 2-ik típusba tartozik, és az arcom szolizás után meg jópár nappal is piros marad. Azt is olvastam, hogy ha a bőrpír még nem tűnt el, akkor nem ajánlott szolizni.


Vettem egy 50-es naptejet, és az érdekelne, hogy használhatom e?


2011. ápr. 26. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A 2-es típus mit is jelent? :) Így nem tudom. Amúgy nem mindegy h a naptej minden uv fényt vagy csak az uv c-t fogja meg. Mert ha mindet akkor azzal nem tudsz barnulni, szóval felesleges szoliban menni.

Én amúgy olyan fényvédőt amivel barnulhatsz de nem égsz meg csak az Ilcsiset ismerem.

Amúgy a faktorszám azt jelenti hogy: ahány percet kibírsz leégés nélkül a napon, azt az időt szorozza meg a faktorszám. (pl: 10 percig bírod leégés nélkül, egy 50es fényvődővel 50x10 percig bírod, azaz: 500 perc.) Szóval szoliba arra a tíz percre sztem nem kell 50-es fényvédő + még ha minden uv sugarat felfog akkor nem barnulsz semmit.

2011. ápr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Jah amúgy még annyi h olyan krémmel nem szabad lekenni magad ami lefedi a bőrödet (alapozó, púder, dezodor, parfüm + a vazelines krémek/testápolók, a vazelint általában így nevezik meg az összetevők között: mineral oil /ásványi olaj/, parrafin oil)
2011. ápr. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
bocs javítok: paraffin - és bocsi h ennyiszer írtam, csak segíteni akarok :)
2011. ápr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nemgond ha nem barnul az arcom szoliban.. vegulis barnul eleget mikozben setalok :) csak ne legyen piros napokig
2011. ápr. 26. 19:56
 5/12 A kérdező kommentje:
amugy ez csak az uvb es uva-t fogja meg.. az mit jelent? :D
2011. ápr. 26. 19:59
 6/12 anonim ***** válasza:
azt meg h csinálja? az uv c sugár az amitől leégsz, ami bőrrákot okozhat, a legerősebb és legkárosabb sugár a 3 közül. az uv b ideiglenes barnaságot és pirosságot esetleg leégést okozhat. az uv a az amitől barnulsz szépen, tartósan és nem égsz le tőle... Akkor ez vmi nagyn érdekes naptej lehet, azért nézd meg mégegyszer, ha tényleg olyan akkor sztem mehet a kukába. Az barnulásra nem jó, csak arra h hófehér maradjon a bőröd. Ezt általában azok szeretik akik modellkednek és elvárás h mindig hófehérek legyenek.
2011. ápr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
akkor mondjuk barnulasra milyet ajanlanal? amugy a masodik bortipus azt jelenti, hogy a bor nagyon hamar leeg, es elegge erzekeny.. a legelsobe tartoznak azok akik tipikusan voros hajuak, kek szemuek es hofeher a boruk, ezek egyaltalan nem barnulnak.. ettol csak egy szint valaszt el :)
2011. ápr. 26. 20:42
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát én csak az Ilcsit ismerem abból a 20-ast ajánlanám neked. De azt csak vaterán vagy kozmetikusnál tudod beszerezni. Vaterán amúgy én is fent vok, szóval ha komolyabban érdekel tudok neked küldeni. Csak annyi h 5000 Ft 125 ml, tudom h elég sok, szóval ha inkább olcsóbbat keresnél akkor próbálj olyat amiben nincs (mint írtam) vazelin és csak az uv c esetleg az uv b sugarak ellen védjen. A dm-s dolgokban nem vagyok jártas, szóval márkát nem tudok onnan mondani.
2011. ápr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
ezt 3000 ert vettem, nemlattam az osszetevoi kozott olyat ami barna foltot hagyhat, van benne a es c vitamin, es barack illata van.. es mostmar ketsegbe ejtettel hogy rakenhetem e az arcomra vagy sem xD
2011. ápr. 26. 21:12
 10/12 anonim ***** válasza:
bajod nem lesz tőle de ha tényleg az uv a ellen véd akkor barnulni sem fogsz. de ha nem hiszel nekem beírod google-be h uv sugár vagy vmi ilyesmi és tutira el tudod olvasni melyik sugár hogyan hat a bőrre.
2011. ápr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!