Ricinus olajos hajdúsítás? Hogy van ez?
Használom már egy ideje a ricinus olajat. Használata előtt sok infót olvastam róla fórumokon, leírásokban. Az a tapasztalatom, hogy tényleg szebbé teszi a hajat, tehát nekem sokkal fényesebb és selymesebb tapintású lesz tőle, és nem utolsó sorban kicsit szárítja a hajamat, ami valamilyen szinten jó, mert így nem kell naponta hajat mosnom a gyors zsírosodása miatt.
De valaki el tudná nekem magyarázni, hogy hogyan dúsítja a szempillát meg a hajat? Tehát nem értem, hogy most akkor több hajszál nő ki a tüszőből? vagy csak többnek látszik a haj meg a szempilla vagy megemeli vagy mi? :)
Tévhitek az emberi hajról
marinov
Gyorsabban/sűrűbben/vastagabban nő-e a hajunk/szőrünk, ha rendszeresen vágjuk, és egyéb hajas történetek.
A korábban már idézett Jürgen Brater egy kifejezetten az emberi testtel kapcsolatos legendákkal, hitekkel, tévhitekkel foglalkozó könyve, a Lexikon der rätselhaften Körpervorgänge a fenti megállapítást az abszolút hülyeségek között szerepelteti. Brater szerint gyorsabb és sűrűbb növést legfeljebb fűnyírásnál tapasztalhatunk, ahol a folyamatos kaszálásra a fű egyre több új hajtással reagál. A hajnál azonban ez a hatás nem létezik, itt minden egyes szál a fejbőr szőrtüszőiben (hajhagyma) képződik. A hajgyökérre nincs hatással az, hogy a hajunknak azt a részét, amelyet láthatunk, és amely tulajdonképpen egy halott anyag, milyen gyakran vágjuk.
Ugyanezen a véleményen van az osnabrücki egyetem professzora, Eberhard Heymann is, aki “Bőr, haj és kozmetika” című tankönyvében leírja: ez a téves megállapítás valószínűleg azon a megfigyelésen alapul, hogy a fiatal fiúknál az arcszőrzet eleinte pihék formájában jelentkezik, majd miután e fiatalok elkezdenek rendszeresen borotválkozni, az arcszőrük megvastagszik. Ez azonban nem a vágás eredményeképpen történik. Testünk minden egyes szőre ciklikusan fejlődik. A kezdeti gyors növekedés egy idő után megáll, egy nyugalmi időszak után a szőr kihullik, majd egy új nő. Hogy közben vágtuk-e a hajunkat, arcszőrünket, ez a gyökérben zajló folyamatokat nem érinti. Lábszőrtelenítés után pedig csak azért tűnik sűrűbbnek a szőr, mert azt éppen a legvastagabb részénél vágtuk el.
A snopes.com-os Barbara Mikkelson szerint a hajvágásos tévhit arra vezethető vissza, hogy a rövid haj erősebbnek tűnik a hosszúnál. Philip Kingsley hajszakértő a bambusznádhoz hasonlítva a hajat, megjegyzi: a hosszú bambusznád könnyen hajlik, de ugyanaz a szál rövidre vágva keménynek és erősnek hat. A snopes.com összegyűjtött még néhány tévhitet a hajról, többek között szó esik arról, hogy
- a hajkefélés jót tesz-e a hajnak (nem)
- egy ősz haj kihúzása után két új nő (egy kihúzott hajszál hat hónap múlva nő vissza, ha ez idő alatt egy másik hajszálunk is őszbe fordul, nem a kihúzás miatt történik)
- egy sokk következtében egy éjszaka alatt megőszülhetünk (rossz hír következtében nem, maximum egy autoimmun betegség következtében, és nem egy éjszaka alatt, hanem a szokásosnál gyorsabban. Lásd még itt is)
- hajunk halálunk után tovább nő (nem, erről majd még később részletesebben)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!