Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért viszkethet a fejbőröm...

Miért viszkethet a fejbőröm olyan sűrűn?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hete tart ez az állapot. Nem is egy pontban szokott viszketni, hanem egy részen, és olyankor mintha bizsergést is éreznék. Megvakarom, de nem ér semmit. Leginkább hátul szokott viszketni. Korpát nem látok rajta. A hajam rendesen mosom hetente kb kétszer.


köszönöm a válaszokat.


2011. márc. 2. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy a sapka olyan anyagból van ami miatt viszket? vagy beizzad benne a fejed és azért esetleg?
2011. márc. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nagyon ritkán hordok sapkát:(
2011. márc. 2. 10:26
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem akarok indiszkrét lenni, de nem lehet, hogy tetves a hajad? Nem bújtál oda valakihez?
2011. márc. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
én is pont erre gondoltam jaj istenem. ezt honnan tudom meg biztosra? a tetveket(jaj még leírni is rossz) tisztán látni a fejbőrön, nem? de én nem látok semmit.
2011. márc. 2. 10:33
 5/13 anonim ***** válasza:
nézesd meg anyuddal.vagy valakivel akivel közel állsz. Ha csak serkék vannak,akkor fehér kis pontokat látsz olyasmi mint a korpa de mégse. ha tetü akkor még ugrál is a hajadba.észrevehető.
2011. márc. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

:) csak gyerekeknek lehet tetves a haja?

23 éves nő vagyok. fehér apró pontokat néhol látok rajta, de nem ugrál semmi.

2011. márc. 2. 11:31
 7/13 A kérdező kommentje:
és a serke micsoda? az teljesen más, mint a tetű?
2011. márc. 2. 11:32
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is arra gondoltam hogy tetű. Nekem 14 évessen volt osztálykiránduláson kaptam el, akkor nagyon szégyeltem nekem is hátul viszkedett. El kellene menni bőrgyógyászhoz, és meg kellene nézetned. A serkék tulajdonképpen úgy néznek ki mint a korpák csak nem akarnak lejönni a hajról, vagy csak nehezen, és a serkékből fejlődik ki a tetű. Szaporodása gyors. Tulajdonképpen duplázódnak ami elég gáz pl: 1, 2, 4, 8, 16, 32, 64 stb szóval nagyon könnyen szaporodik.

Ha tényleg tetű akkor adhatok pár tanácsot mert én annó 10 éve nagyon nehezen keveredtem ki, de ezt majd a bőrgyógyász monja meg hogy tetű e. (azért írj ha tetves vagy ,mert ezek a tetűírtó szerek csak a tetvekre jók a serkékre nem azt másképp kell kezelni)

De én a helyedbe először a háziorvossal és utána a bőrgyógyásszal nézetném meg mert ha tégyleg tetű az nagyon makacs, legyen pontos a diagnozis.

2011. márc. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy amíg "tetűgyanús" vagy esetleg tetves akkor ne menj fodrászhoz, mert befertőzheti a többi vendéget is. Ha voltál az elmúlt 1 hónapban fodrásznál lehet hogy épp a fodrász fésűjétől kaptad el....
2011. márc. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

jézusatyaúúristen. most kezdtem el csak igazán aggódni. ez nagyon gáz. de így nem is mehetnék ki az utcára, jézus. mi van, ha tényleg az és kiderül és mindenki tudni fogja...elásom magam.

még ma elmegyek bőrgyógyászhoz.

2011. márc. 2. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!