Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi okozza a pattanásokat?

Mi okozza a pattanásokat?

Figyelt kérdés
2006. okt. 24. 19:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%

Sokan azt hiszik, hogy a kosz okozza a pattanásokat, pedig ez nem igaz.

A pattanás kialakulása úgy kezdődik, hogy az elhalt hámsejtek, keveredve a test által termelt természetes zsírral eltömítik a pórusokat. Ennek nincs köze a koszhoz, így ha gyakran mossuk az arcunkat, azzal sem javíthatunk bőrünk állapotán. Ha túl gyakran mossuk vagy próbáljuk alkohollal tisztítani bőrünket, még ronthatunk is a helyzeten.

2006. okt. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
Ez hülyeség WWW.vichy.hu-n van egy film ami azt mútatja hogy a megnyagyobbodott faggyúmirigyek a stresstől pár kijön az arcra!EZ AZ IGAZSÁG és ha tonikolod jobb lesz és ne streselj!
2008. aug. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nem érdemes ezzel foglalkozni, mivel mindenkin van pattanás. Azt mondják, hogy a csokitól van , de ez nem igaz, mert bebizonyították. Különben is nem azt nézik, hogy mi van az arcodon, hanem hogy milyen vagy!!!
2009. febr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%
A kis miteszer begyullad és pattanás lesz belőle
2009. aug. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%
a pattanások nagyon sok mindetől kialakulhatnak. az hogy mindenkin van pattanás...hát tinikorban természetes. De mindent a szervezeted okoz. A pattanások jelezhetik ha valahol nem működik vaalmi medfelelően!!! Rossz fogak, nemi jellegű problémákra utalnak az állcsont és alatta lévő pattanások. Nem véletlen van az sem, hogy pl. a legtöbb nő ha menstruál kijön egy-két pati! Azz sem a csokitól, a faggyútól vagy a stressztől van!!
2009. szept. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
4%

Én meg tudom hogy kell választ írni, de kérdést azt nem tudom hogy kell.

Választ írni így kell:minden válasz után legalúl ott van hogy válasz írása. (kékkel)

De hogy kell kérdést írni? :)

2009. szept. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%

1: nem szép mások kérdéséhez ujabb kérdést feltenni.Egyébként elöször regisztrálj, aztán válaszd ki a megfelelő kategóriát, és ott van hogy ujkérdés.arra ká kattintasz, és már mehet is.

2:A pattanások elsősorban kamaszoknál jelentkezik,de felnött korban is lehet.Okozhatja a stressz,a porusok eltömődése.Valamilyen szinten a csoki, és a zsiros ételek(szotyi, chips..)okozhat pattanásokat.A börön maradt smink is okozhatja, hiszen elzárja a levegőt a börtől.Az a legfontosabb, hogy ne nyomd ki a gyulladtakat (vagy ha teszed is, akkor is tiszta kézzel!),használhatsz különböző krémeket is (de azért nem kell minden reklámot bevenni), de szerintem a legjobb hogyha elmész a kozmetikusodhoz (vagy ha nagyon durva, akkor börgyógyászhoz), mert ő(k) megtudják mondani a pontos okot,hiszen mindenkinek más milyen a bőre, ezért nem mindegy hogy mivel kezeljük.

2009. nov. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
4%
.
2010. máj. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
35%
állítólag a sok stresztől és ha nagyon sok sót eszel
2010. jún. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
92%
A hormontermelődés.
2010. szept. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!