Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért gondolják a nők, hogy...

Miért gondolják a nők, hogy jól néznek ki hosszú hajjal akkor is, ha ápolatlan?

Figyelt kérdés

Sokan semmi áron nem akarják levágatni a hosszú hajukat. Értem én, hogy derékig ér, meg sokáig tart növeszteni.

De...

Egyszer szőke, egyszer barna, aztán megint szőke. Hidrogénezik, vasalják, dauerolják.

Hozzábabrálnak otthon, feketéből szőkét "varázsolnak", stb.


A végeredménye, hogy talán a haj hosszú, de töredezett, a színe átmenetes, a töve lenőve (mert a ritkább festéssel akarják orvosolni, hogy az elmúlt hónapban háromszor váltottak hajszínt), fakó, tiszta szálkás.

De akkor is hosszú, mert az a szép.


Szerintem a szép haj egészséges, amihez elengedhetetlen, hogy ápolt is legyen.

Az ilyen hajzat szerintem inkább undorító és ápolatlan, nem nőies. A nőiesség ápoltság nélkül szerintem nem létezik.


Ha megkérdik, mit csináljanak a hajukkal, miért sértődnek meg, ha azt javaslom, vágassák le?

Nem kell nullás géppel ledózerolni az egészet, de mondjuk állig érőre vagy pixie fazonra vágni még mindig jobb.


Tudom, ő bajuk.

Csak érdekel, miért ragaszkodik valaki akkor is a hosszú hajhoz, ha már hajnak sem lehet nevezni? Miért "nőiesebb", mint ápolt rövid frizura?


2010. dec. 28. 17:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sokáig hosszú hajam volt, nem volt ápolatlan mert mindig küszködtem vele hogy normális legyen de mégis nagyon ratyi volt. Szálas volt, és nem bántam meg hogy levágattam. Először vállig élőre vágattam a hajamat, de úgy hogy elől ér vállig, hátul meg a nyakamig. Most hátul a nyakam közepéig ér, elől a nyakam aljáig, és teljesen más, mindenki azt mondja hogy jobban áll, és sokkal jobban lehet ápolni.
2010. dec. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek igaza van. Ha szép, igazán szép hosszú hajat látsz, az 99%, hogy póthaj. Sajnos, de ez van. Amúgy eleve ápoltabbnak tűnik nekem egy vállig érő haj mint egy derékig érő, még akkor is, ha az a derékig érő haj szép. Valahogy az ilyen nagyon hoszú hajakról az jut eszembe, hogy nincs ideje/kedve elmenni a tulajának a fodrászhoz, míg egy vállig érőről az jut eszembe, hogy rendszeresen karban van tartva.Ráadásul egy válloig érőnél valahogy a fazon is jobban érvényesül, lehet kifele/befele szárítani, kiemelni a lépcsőzetességet stb. míg egy hosszú meg csak lóg, hamar kirúgja a formáját. Persze nem olyan hajra gondolok, amin 2-3 cm-s lenövés van, mert az szintén igénytelen.

25/F

2010. dec. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Amúgy Ördög Nóra egyéniségéhez igenis jobban illik ez a rövid haj, bár maga a frizura nekem sem tetszik, de neki jól áll, mert ő ilyen racionális, józan, összeszedett fajta, ráadásul az alakja is fiús, nem az a végzet asszonya típus. Sőt, amikor hosszú haja volt, az kimondottan vékonyszálú, jellegtelen volt, semmi különös. Így sokkal feltűnőbb, még ha nem is a legszerencsésebb fazon (egy bubi mondjuk jobb választás lett volna).
2010. dec. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyet értek veled, kedves kérdező, nézzük csak meg Karda Bea haját... xD
2011. jan. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
21%

Ápolni kell és no para,és nem befesteni,nekem például nem érdekel a szín,de megkövetelem a minimum hátközépig érő ápolt hajat,felőlem lehet póthaj is de hosszú legyen,mert csak így tudok egy nőre beindulni.

Ördög Nóra borzasztó csúnya,ha utánam dobnák se kellene most már,mert rövid a haja,iszonyatosan néz ki,mint egy kisfiú,de hosszú hajjal huhhh hát a sz@rát is megettem volna.

Én megtiltom a csajomnak,hogy egy centit is vágjon belőle,akkor elhagyom ;D,cserébe ő is mondja,hogy mit csináljak magammal és egy szó nélkül teljesítem neki.


Lányok növesszetek hosszú hajat és ápoljátok,az hogy sok idő,rossz duma fél órával előbb kell kelni és kész,nem lustának lenni.


23F

2011. jan. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

igy évekkel később is megakadt a szemem az utolsó hozzászóló utolsó mondatán...


talán már el sem olvassa, vagy a véleménye is rég megváltozott, de kedves válaszoló: miért gondolod, hogy lustaságból vágják le a nők a hajuk? Elárulok egy titkot: számomra a rövid hajammal többet kellett bibelődnöm, mint a hosszúval. egy rövid frizura formázása sem feltétlenül két perc.

bocsánat a kérdezőtől az offért.

2015. aug. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!