Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért gondolják a nők, hogy...

Miért gondolják a nők, hogy jól néznek ki hosszú hajjal akkor is, ha ápolatlan?

Figyelt kérdés

Sokan semmi áron nem akarják levágatni a hosszú hajukat. Értem én, hogy derékig ér, meg sokáig tart növeszteni.

De...

Egyszer szőke, egyszer barna, aztán megint szőke. Hidrogénezik, vasalják, dauerolják.

Hozzábabrálnak otthon, feketéből szőkét "varázsolnak", stb.


A végeredménye, hogy talán a haj hosszú, de töredezett, a színe átmenetes, a töve lenőve (mert a ritkább festéssel akarják orvosolni, hogy az elmúlt hónapban háromszor váltottak hajszínt), fakó, tiszta szálkás.

De akkor is hosszú, mert az a szép.


Szerintem a szép haj egészséges, amihez elengedhetetlen, hogy ápolt is legyen.

Az ilyen hajzat szerintem inkább undorító és ápolatlan, nem nőies. A nőiesség ápoltság nélkül szerintem nem létezik.


Ha megkérdik, mit csináljanak a hajukkal, miért sértődnek meg, ha azt javaslom, vágassák le?

Nem kell nullás géppel ledózerolni az egészet, de mondjuk állig érőre vagy pixie fazonra vágni még mindig jobb.


Tudom, ő bajuk.

Csak érdekel, miért ragaszkodik valaki akkor is a hosszú hajhoz, ha már hajnak sem lehet nevezni? Miért "nőiesebb", mint ápolt rövid frizura?


2010. dec. 28. 17:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom.Talán mert amikor látnak egy gyönyörű,fényes, egészséges hosszu hajat,akkor azt hiszik az ővék is olyan.Engem az idegesit,amikor állandóan panaszkodnak,hogy, jaj de töredezett a hajam, meg hogyan tudom megnöveszteni.Mindenféle vitaminokat bevesznek hogy jobban növekedjen a hajuk.És egyszerűen nem esik le nekik,hogy a probléma ott van hogy már 13 éves koruk óta festetik illetve vasalják minden áldott nap a hajukat,azért nem tud nőni..
2010. dec. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Hát én a hosszú hajúak táborát népesítem, viszont most már nem festem (2 éve festettem feketére 1 évig), nem kenek rá semmit, 3 naponta mosom, és próbálom egészségesen tartani..most kb a hátam közepéig ér, de így is nagyon meg van tépve szóval annyira nem látszik olyan hosszúnak csak ha jól szemügyre veszik.

Amúgy nekem is kismilliószor mondják hogy vágassam legalább vállig érőre, mert hogy az jobb lenne, de egyrészt amúgy se adok mások véleményére ergo nem érdekel kinek hogy tetszene, másrészt nekem borzasztóan rosszul áll a rövid haj. Igaz a hosszú haj nem kerekíti az arcot (mert olyat akarnék, de hosszúkás arcom van), de van oldalfrufrum ami azért segít rajta, plusz nem nyalom le soha így már jobban néz ki. Szóval én semmi pénzért nem vágatnék semennyit belőle.

2010. dec. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
ezt nem tudom én sem,de 100%ban egyetértek veled kedves kérdező.
2010. dec. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

húúú hát elég undorító, tényleg. én is növesztem a hajam... de iszonyatosan lassan nő. viszont nem vagyok hajlandó póthajat rakatni. -.-''


viszont visszakérdezek: szerinted szép, ha egy lánynak félhosszú, természetes sötétbarna haja van, és nem vasalja, nem dauerolja stb.? hanem néha egy két tincs kifelé áll, mert épp elaludta? (na,nem draksztikus elalvásra gondolok...)


illetve, hogy mennyire gond, hogy ha picit töredezett? tényleg minimálisan...

2010. dec. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Egyet értek,nekem nem hosszú a hajam,de csak azért,mert a festések után úgy eltöredezett,hogy inkább levágattam.Most a vállamig ér(tépett).Én is sokkal szebbnek tartom a hosszú hajat,de csak ha ápolt.

Inkább legyen rövid,de egészséges,mint hosszú és szénakazal.

2010. dec. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Most nem azért, de ha valaki eddig festette a haját és vasalta, az rövidebb hajjal is ezt fogja tenni. Úgyhogy hosszú távon nem megoldás a haj levágása. Pl. egy bubi frizura pont sok formázást igényel, mivel csak akkor néz ki valahogy ha szögegyenes vagy ha hajsütővel hullámosra csinálják.


Persze időnként kell vágni pár centit a hajvégekből, de ha valaki igazán egészséges hajat szeretne, az ne vasalja a haját és ne fújja le 2 flakonnyi lakkal.

2010. dec. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31%

Miért az a haj jobb ami Ördög Nórinak van??

Teljesen gáz és az már nem nő!!!

Nem érdekel hogy hogy áll neki,nagyon gázos és nem tennék ilyet soha,bár az én hajam ápolt és szép is!

Én is levágattam de én azért mert töredezett szálkás vagy ápolatlan volt,hanem azért mert hülye vagyok,úgy voltam vele hogy visszanő!!

Hát azóta is szenvedek,pontosan 1,5 éve sírom vissza,mert míg mások műhajat rakatnak fel nekem a fodrász 70 cm-er hosszúságot vágott le és így maradt egy kicsivel lapocka alá érő hajam...nagyon gyorsan nő,de nem vagyok kitartó....

Bánom hogy levágattam és azt még jobban hogy amit levágattam nem adtam el....

2 szálat tartottam meg összvissz...


Sokkal nőiesebb egy nőnek a hosszú haj,nem ez a tüsi rövid gagyi,de ha olyan mint a cirokseprő meg gubancos tetves blööö és fújj:) akkor vágják le de nem tüsire vagy fiúsra hanem olyan negyedhosszúra....


Akinek pedig SZÉP ÉS ÁPOLT HOSSZÚ HAJA VAN LE NE VÁGASSA!!!!

Én is visszasírom....:)Előny és hátránya is van annak ha levágatjátok!!!

2010. dec. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Na igen ebbe van igazság,de nekem pl azért kellett levágatni,mert bár folyamatos ápolást kapott(olajos pakolások,placenta,balzsam meg minden sz.r),de ennek ellenére hülye voltam és feketéből szőkét csináltam ami nem sikerült és olyan lett amivel nem mentem volna utcára,tehát a nagy pánikba visszafestettem feketére majd nemsokára ujra leszivattam,mert barna hajat akartam.Ez annyira megviselte,hogy kezelhetetlen és ronda lett.

Igaz,hogy most is formázom,vasalom,szárítom,tupírozom,de ezt ránézésre nem mondaná meg senki(sőt sokan dicsérik,hogy szép fényes)Festve mértékkel van,havonta egyszer,hogy élénkítsema sötétbarna színt,de az ápolásnak köszönhetően egészséges a hajam.

Tanultam az esetből és nem fogom mégegyszer tönkre tenni.

Tehát van külömbség ah valaki ésszel festi és mellette vigyáz rá,meg aki csak festi és nem is törődik vele.

Sokszor egy csillogó festett haj sokkal szebb mint egy hosszú,ápolatlan,fakó,töredezett.

2010. dec. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon nagyon hosszú hajam van, a fenekem alá ér, de egészséges, fényes és vastag, nem törik. Sokszor az utcán is odajönnek, hogy áruljam el a titkot, mit csinálok vele, hogy ilyen. Viszont azzal teljesen egyetértek, hogy ha törik, le kell vágni. Például van egy osztálytársam, akinek hátközépnél kicsit lejjebb ér a haja, de nagyon törött és fénytelen, mégsem vágatja le. Látszik, hogy néha vágat a végéből, de akkor is ronda. Meg ott a másik, akinek póthaja van, ami a fenekéig ér, már vagy egy éve fent van neki, baromi ronda, kb. a rasztára hasonlít, annyira tönkrement, de nem veteti ki.

Mondjuk a hosszú haj nem feltétlen egyenlő a törött és fénytelen hajjal (igaz az esetek 90%-ában igen). Hallottam már olyat, hogy az én hajam biztos igénytelen, mert ilyen hosszú (látatlanban mondták persze), pedig merem állítani, hogy a legjobb állapotban van az összes csaj haja közül az osztályomban, pedig sokuknak csak vállig, vagy addig sem ér.

2010. dec. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom, hogy a hosszú haj egyenlő az ápolatlannal.

Akinek szép és hosszú a haja, az nekem is nagyon tetszik.


Aki folyamatosan drasztikus kémiai beavatkozásoknak teszi ki a haját, de nem vágatja le, az a csúnya. De úgy igazán.



A kedvencem az, aki nem vágatja le, hanem lenöveszti, és a fele fekete/vörös/lila, a másik fele meg a saját hajszíne. :S

Ha levágatja, akkor is ugyanannyi idő után lesz olyan hosszú, csak nem rohangál két évig felemás séróval.


Mondjuk én könnyen vagyok, mert nekem szép arcom van, és nagyon jól áll a rövid haj. Nem mindenkinek, persze, ahogy a hosszú haj se.

De az ált. akinek a hátközépig érő haj jól áll, annak jól kéne álljon az is, ha vállig érőre vágja, nem is lesz rövid.


Aki egyből előcincálja Ördög Nórit, és így leszólja, hogy már nem is nő, annak ajánlom, hogy lapozgassa a bioszkönyvet, az elsődleges és a másodlagos nemi jellemzőket elevenítse fel.

2010. dec. 28. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!