Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg károsabbak a bolti...

Tényleg károsabbak a bolti hajfestékek?

Figyelt kérdés

Garnier festéket szeretnék venni. Nem értem, miért lennének rosszak a bolti festékek, ápoló anyagokat is tartalmaznak, előre kikevert színek, nyilván ez azért van, mert a kelléklesnél vásárolt festékekkel nem biztos, hogy mindenki ki tudná keverni a neki megfelelőp színt. Állítólag a hamvas színekben korrektor (mixton) is van, amit a kellékesnél vett festékhez még külön hozzá kell adni.

Én az elmúlt két hónapban többször voltam fodrásznál, rengeteg pénzembe került, és még mindig nem szőke a hajam, hanem vörös/arany..mit tudom én milyen.

Szóval többet nem megyek fodrászhoz, ezért itthon szeretném befesteni. De rosszat nem akarok a hajammal.


2010. nov. 22. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez változó, de egy konkrét példa.

Anyukám is Gerniert használt és úgy töredezett a haja, hogy porszívózni lehetett a hátán. Elment egy fodrászhoz, hogy hozza rendbe és ő fesse be. A fodrász professzionális Alfparf festéket használt és úgy rendbe hozta anyukám haját, hogy azóta is csak azt veszi. Talán nem jó a fodrászod, de valószínűleg, nem akar rögtön vegyszermérgezést okozni a hajadnak és tönkretenni.

De elég megnézni bármelyik hollywodi sztár festett haját..el ne hidd, hogy azt használja, mit reklámoz!!

Csakis professzionális szalonokban festetik a hajukat, nem bolti vackokkal.

2010. nov. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Meg a fodrász azért nem csak a festéket keni fel általában, hanem speciális balzsamot használ mikor megmossa meg mittudomén.. Én is szoktam itthon hajat festeni, de a festéket a fodrászkellékesnél veszem meg mindig.. Sokkal jobb mint a bolti vackok, és nem is drágább, max 1500.- egy doboz.
2010. nov. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A szintetiikus hajfestekek alapban karosak, tok mindegy honnan van. Hiaba mondja a fodrasz is hogy ez meg ez jo. Meg kell nezni az osszetevoket, rakeresni hogy mit is takar es abbol meg lehet tudni, hogy mennyire karos. En soha tobbe nem kenem magamra ezeket a festekeket, engem nem hatnak meg a reklamok. Atalltam a hennara mert az a szintetikussal ellentetben nem hatol be a hajszalakba, nem roncsolja szet a szal szerkezetet hanem reteggel bevonja es erositi es vedi a hajat.

Persze az egyentol fugg, hogy kinek hogy birja a haja.

2010. nov. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!