Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek többet tetves?

Figyelt kérdés
Már ebben az évben, hónapban nem először vagyok tetves. Mindig kimosom a hajam tetű elleni samponnal, a leírásnak megfelelően, utána kiszedegetjük belőle ami van, majd kimossuk az ágyneműt, törölközőt, ruháimat, kiporszívózom a táskámat, kifertőtlenítjük a fejhallgatót, fésűket stb. Leporszívózom az ágyamat. Rendkívül hosszú, dús hajamt bogarászni nem egy leányálom, de ez van. Viszont mégis mindig visszajön. Most is. Mit tehetnék ellene?

tegnap 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj tetvesek közelébe.
tegnap 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Rá kéne jönni, hogy honnan kapod el.

Nekem óvónő ismerősöm mondta, hogy ő is rendszeresen tetves, bármit csinál, mert mindig van egy valaki az óvodában, aki tetves, és akkor megy sorba mindenkin.

Ha ilyen helyzet van, akkor sok mindent nem tudsz csinálni, max igyekszel nem sokat kontaktolni a fertőző egyénekkel, amennyire ez megoldható.

Kezelni meg érdemes egymás után többször, mert simán lehet az is, hogy nem sikerül elsőre kiirtani. Érdemes pár napon át minden nap lekezelni a fejed.

tegnap 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
Mi ez a királyi többes, a kezelést követő tevékenységeken?
tegnap 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valoszinu hogy sose irtod ki teljesen es marad 1-2 serke ami visszajon. Keress masik markaju sampont es egyszer huzkodjatok ki az osszes serkét is
tegnap 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem irtod ki teljesen, nekem a gyerekem derékig érő dús hajából 4 hónap alatt sikerült teljesen kiírtani, minden serkét egyenként húzogattam ki a hajából, valamint elhasználtunk legalább 10 flakon paranit sampont.

Megelőzésre jó a pedex hajszesz.

tegnap 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

"Vérszíváskor a tetű nyálával alvadásgátló anyagot juttat a sebbe. A vérszívás sokáig tarthat, ha közben az állatot nem zavarják meg. Eközben sötétvörös ürüléket képez, mely kipotyog az emberi hajból.[11]

Szemben a ruhatetűvel, a fejtetű nem terjeszt mikrobiális kórokozókat.

Bár fejtetvek a hajas fejbőr bármely részén előfordulhatnak, de különösen a fülek mögötti és a tarkó környéki hajban élnek, és serkéiket is főként ide rakják. Kerülik a fényt. A fejtetves gyerekek is elsősorban arról ismerhetők fel, hogy füleik mögött a hajban szúnyogcsípésre emlékeztető, viszkető szívásnyomok vannak, melyeket gyakran vakarnak.[12]"


Tehat ha fiu vagy,a kopaszsag a lehegyszerubb.

Illetve rendszeres napozas szolarium. Vagy egyszeruen egy tengerparti nyaralas.

Levendulaval (teaja vagy illoolaja) is megprobalkoznek bekenni a hajam rajtahagyva az egeszet (molyok stb ellen hasznaljak mer lassitja a vegkeringest ezzel akadakxozva az eletvitelulet.) illetve verzescsillapito teaba aztatni. (Malnalevel vagy szederlevel : a belso verzest is leallitja. Probaltam. )


Meg a kvarclampa is jo lehet,regen prnesz ellen hasznaltak. Meg ruha pelenka es levego fertotlenitesere. (Tenyleg jo). Jo nagyon az illata.


Mindenekelott elkoltoznek arrol a helyrol es mindenem otthagynam.

tegnap 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Látom a leszavazás megy, a válaszok közzététele nem annyira :D
ma 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én is ki vagyok téve a tetveknek sajnos mert nálunk sem hajlandóak kipucolni a gyerekek fejét a szülők. Szerencsére eddig megúsztam. A hajam mindig szoros kontyba van a fejem tetején és senkit sem ölelgetek aki tetves. Csak azokat sajnálom akiknek gyönyörű tiszta a hajuk és ezektől kapják el, az ő szüleik fizetik a rengeteg tetü irtó szert.
ma 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Legyél kopasz.
ma 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!