Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon káros a minden másnapi...

Nagyon káros a minden másnapi hajmosás?

Figyelt kérdés

Én úgy mosom a hajam, hogy vasárnap megmosom, így hét elejére szép tiszta lesz a hajam, de szerdára már olyan zsíros lesz, és ezért kedden is meg szeretném mosni, hogy szerdára ismét szép legyen a hajam.


Tehát én 2x mosok hajat egy héten, de nagyon szeretnék többször, mert koszosnak érzem már 3 nap után. Ha viszont nem járok ki, akkor több napig se zavar ha nem mostam hajat, viszont suliba kellemetlen nekem amikor zsíros, és ugye rá tapad szerintem a piszok is a levegőről, és ez a gondolat annyira zavar, legszivesebben ezért mindennap mosnék hajat, de arról tudom hogy káros...



szept. 12. 06:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem káros, de akkor olyan sampont kell választani, ami mindennapos használatra való. Mondjuk a drogériás samponok többsége ilyen.
szept. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Káros. Minden egyes hajmosással lemosol egy részt a fejbőr természetes védőrétegéből. Emiatt szárazabb lesz tehát a fejed még több faggyút termel tehát még hamarabb zsírosodik.


Inkább próbálj ki többfajta sampont, hogy melyikkel bírja tovább koszosodás nélkül a hajad

szept. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz, rengeteg ember mos naponta hajat mert pl a munkájuk olyan hogy koszosak lesznek. Vegyél kíméletes sampont és kész.
szept. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Edzések miatt én is két naponta mosom, másképp ki sem bírnám...Használok hajmaszkot is, semmi baja.
szept. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem tinikoromban nagyon zsíros volt, ezért én is heti 3x mostam. Butaság, hogy azért zsírosodott, mert sokszor voltam, egyrészről logikai bukfenc, mert nyilván azért mostam gyakrabban, hiszen zsíros volt, másrészről az arcbőrömmel is nagyon szenvedtem. Kímélő sampont használtam, SLS menteset- teljesen jó volt. Azóta elmúltam 30, szültem is, most már normálisra bejárt, de még a 20-as éveim elején is szenvedtem miatt. Megmostam, mert igénytelen hatást keltett.
szept. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt már több időszakom. Volt amikor naponta mostam, volt amikor heti egyszer, jelenleg kb. 2-3 naponta szoktam. Lényeges különbséget sosem vettem észre a hajam állapotában, mindegy hányszor mostam. Meg amúgy... olyan sokat ronthat az ember komfortérzetén és magabiztosságán a zsíros haj, szóval inkább mosd ahogy szükséges, mert így egy csomó idő elmegy arra az életedből, hogy feszengsz emiatt.
szept. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
A minden másnapi fejborotválás SOKKAL jobb.
szept. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gabor49 ***** válasza:
ideális heti 1× max2×
szept. 13. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
Olvasgass a bionómról.
szept. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!