Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a hajmosàs kitolàsa megoldotta a túl gyors zsírosodás problémáját, és a zsíros korpát?

Figyelt kérdés
Előre is köszi!
aug. 10. 02:05
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
A zsíros korpát sajnos nem oldja meg. A természetes zsírosodáson viszont segített nekem a kitolás, de hosszú idő volt (több hónap) mire hozzászokott a fejbőröm. Régen hetente 2x kellett mosnom, ma már csak másfél hetente szoktam. A vaddisznósörtés kefe is sokat segít, hogy ne tapadjon meg a zsír a fejbőrön. Vannak aha savas fejbőrradírok ezek szépen szinten tartják a plakkosodásra hajlamos területeket (zsíros korpa, szeborrea). Hátránya, hogy fakítja a festéket (hogyha sötétebbre van festve a hajad).
aug. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
#1 vagyok azért azt hozzá teszem, hogy a másfél hétnek nagyjából a fele ameddig szép a hajam, tehát 4-5 nap. Utána a 6. és a 7. Napon már elég fényes és a visszamaradó pár napban már csak összefogva hordom, akkor már tényleg meg kell mosni és úgy érzem ennél tovább nem is tudnám húzni. Ez mindenkinél egyéni beállítás kérdése. Régen 3-4 nap után nézett ki úgy, mint most egy-másfél hét után. Akkoriban 1-2 napot volt szép, szóval arányaiban nem változik a dolog. Cserébe a hajvégeknek kifejezetten jót tesz. A zsíros korpás részeket pedig muszáj szinten tartani valamivel, annak nagyon nem tesz jót.
aug. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hm.. értem, köszönöm szépen. :) Az aha savas radírokról, fejbőrre, még nem is hallottam, de akkor utàna nézek. Én most egy ilyen nagyon natúr terméket próbálok, egy szilàrd sampont, amiben tényleg csak természetes dolgok vannak, de sajnos nem igazàn vált be.. :/ Hamar zsírosodik, azután is.
aug. 10. 22:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is nagy összetevő mániás vagyok, de a sampon az egyetlen amiből még nem mertem kipróbálni a teljesen natúrt. Vannak ilyen babafürdetők, úgynevezett "all over wash" típusú tusolók, amiket hajra is lehet használni, kevés összetevőből állnak és SLS meg egyéb minden mentesek. A neten van sokféle, drogériákban nem lehet kapni ilyesmiket, de elég borsos az áruk, így még nem próbáltam ki. Sokan használják samponként. Fejbőrradírt én a Joanna Pehology-t használom és nagyon jó. Ezt is rendelni szoktam, nem tudom, hogy drogériában kapható-e, de tuti van másik márkájú, ami hasonló. Sampont most szintén a Joannát (Cannabisos verzió), de az nem egy nagy szám. A sima drogériás samponoknál picit jobb, de azért nem a legjobb összetétel. Esetleg még a teafaolaj-at próbáld meg, ha már nem szilárdat használsz, hogy cseppentesz a samponba és rajta hagyod egy picit majd lemosod. Nekem nagyon felfrissült a fejbőröm tőle, csak eléggé szárított alul így abbahagytam. De nekem extra vékonyszálú a hajam, a végeket nagyon kell ápolnom mert mindig letörik. Jó kis kombó. :D
aug. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem ugyanilyen a hajam, én nagyon utàlom..:/

Köszönöm, utána nézek ezeknek! :) Teafaolajos sampont is néztem màr, lehet megpróbàlom majd akkor. Nagyon jó lenne már, ha valami segítene a zsíros korpàmon.

aug. 12. 13:37
 6/7 anonim ***** válasza:
#1 Valódi vaddisznó szőr kefét hol tudok beszerezni jó áron? Eddig sajnos csak utánzat műanyag sörtésekkel találkoztam.
aug. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Én fodrászkellékesben vettem. Sajnos nem olcsók. Esetleg még Müllerben szoktak lenni egész jók olcsóbban.
aug. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!