Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Korpás,kezelhetetlen hajjal...

Korpás,kezelhetetlen hajjal mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Kopaszra vágni nem megoldás..Pedig néha tényleg megfordult a fejemben.Akármennyire mosom,fésülöm semmi.Minden nap fésülöm,de olyan mintha egy hete nem lett volna fésülve,nagyon össze vissza lesz.Nagyon de nagyon hullik és nem kevés:(

Volt olyan hogy este megmostam,másnap reggel keltem és már undorítóan nézett ki(mintha 1 hete nem mostam volna)1000 féle sampont meg mindent kipróbáltam,de egyik se volt jó.Sőtt kifejezetten korpásodásra vettem nekem méregdrágának számító sampont,egy ideig jó volt aztán mostanába az se használ.Eléggé el vagyok keseredve mert meg szerettem volna növeszteni hosszúra,de ha ez így megy akkor megint vállig érő lesz


júl. 3. 22:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A fejbőr (korpás, és nem világos, de talán zsírosodik) külön probléma, a hajhossz (száraz, gubancolódik) pedig egy másik. Ha ezt a szétválasztást, hogy tök másképp kell tisztítani és ápolni a hajtövet+fejbőrt és másképp a hajszálakat+hajvéget, megcsinálod, várhatóan megszűnnek a problémák.

Fejbőr: samponnal kezelendő. A sampon a fejbőr és nem a hajhossz mosására való, csak a fejbőrt masszírozd vele, azt alaposan, tehát a hajszálak alá kell benyúlni samponozáshoz, nem a hajtömegen keresztül masszírozni a fejed a samponnal. Ha eleged van a korpából, én gyógyszertári Nizoralt vennék, a büdös naftalinszagút, drága, de nem kell sokat használni belőle, sokáig tart. Egy hónapig heti kétszer, utána egy hónapig heti egyszer, utána egy hónapig kéthetente egyszer, utána "örökre" havonta mosnám vele a fejbőröm. A hatóidőt fontos kivárni a lemosás előtt. Az összes többi hajmosás sima samponnal mehet, kábé a drogériás babasampon is jó lesz, szintén csak a fejbőrt kell mosni. Hidratáló, tápláló, hajszerkezet helyreállító sampon felejtős, ilyen izéket nem jó a fejbőrre kenni. A fejbőrre és közelébe balzsam, pakolás sem kerülhet. Ha a Nizoral ritkított használata mellett mégis megint korpásodik, gyakoribbra kell váltani, lényeg, hogy folyamatosan figyelj és avatkozz be, ha kezd problémásodni.

Hajhossz: úgy tisztul meg, hogy amikor lemosod a fejbőrön felhabosított, mosásra használt sampont, végigszalad a hajon, ennyi tisztítás elég neki. Ha samponozod, súrolod, száradni fog a hajad. Mosás után hajbalzsam vagy hajpakolás, kb a fejbőrtől a felső 10 cm-re semmiképp ne kerüljön rá, ez a haj középső részét és hajvégeket kell, hogy ápolja. Ebben a kategóriában kell bevetni a tápláló, ápoló, hidratáló, erősítő stb. jelzőkkel ellátott termékeket, kimondottan balzsam vagy hajpakolás formában. Hatóidő után a használati utasítás szerint mosd le.


Ha így sem szűnik meg pár hét (3-4) alatt a hajhullás, bőrgyógyászt javaslok.

júl. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kétnaponta párnahuzatváltás

Ki kell deritened h zsiros cagy szaraz korpa

Legjobb egy borgyogyasz

tegnapelőtt 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!