Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyik terméktől pattoghattam ki?

Melyik terméktől pattoghattam ki?

Figyelt kérdés

Harminc felett gondoltam,elkezdem az arcápolást bevásároltam a dm-ben arclemosó,szérum és hidratálóból de úgy kipattogtam mint kb 15 évvel ezelőtt.A termékek:

[link]

[link]

[link]



júl. 3. 19:07
 1/7 Senior Séf ***** válasza:
87%
Ezek kemikáliák. Bármelyiknek lehet olyan összetevője, amit nem bír a bőröd.
júl. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Alap szabály, hogy arcápolási rutint egy termékkel kezdünk és ha azt megszoktuk csak utána viszünk bele másikat. Pont azért, hogy tudjuk mi okozza a bajt. Most kísérletezhetsz azzal, hogy egyszerre csak egy terméket használsz hetekig és ha az beválik építed be a másikat.
júl. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Stimmel, kettes stratégiája a standard.

Tippre a szérum és hidratáló egyike vagy mindkettő. Ezek ui. a bőrön maradnak, míg az arclemosó rövid ideig érintkezik a bőrrel, aztán megy a lefolyóba, azaz rövid ideje van irritálni, pórusokat hergelni.

És még valami: biztos alaposan megmosod az arcod? Nem súrolni kell, de azért fel kell habosítani, kb egy percig a habbal körkörös mozdulatokkal finoman mosni, mindenhol. Ahol kipattogtál, ott tuti elég alaposan mosod? Mert ha hirtelen elkezdtél rákenni mindenfélét, de csak félgőzzel tisztítod, az is okozhat problémát.

júl. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Megnéztem mindhárom termék összetevő listáját. Egyikben sincs komedogén összetevő. Az elsőnek elég szépek az összetevői, de az aktív szén valószínűleg szárít. A második és harmadik termék tele van alkohollal és illatanyagokkal, ezek szintén szárítják és irritálják a bőrt. Vagyis jó eséllyel megbontják a bőröd védőrétegét és ez okozza a pattanásokat. Ha jót akarsz a bőrödnek kerüld a komedogén összetevőket, alkoholt és illatanyagot. És nyugodtan válassz a női vagy unisex termékek között, nagyobb eséllyel fogsz jó termékekre bukkanni. Az összetevőket krémmánián vagy az incidecoder oldalon tudod lecsekkolni. Ezeken az oldalakon le is írják, mi mit jelent.
júl. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

A hatóanyag elemzés műfaj megosztó. A zsíralkoholok pl. nem szárítanak, sőt... A denat.szesz persze szárít, de nem mindegy, milyen mennyiségben van a készítményben, lehet (=gyakran), hogy elenyésző és nem csinál semmi problémát, de a funkciója fontos, pl. a hatóanyag megfelelő oldásához, termékben egyenletes eloszlatásához kell a minimális mennyiség. Ember legyen a talpán, aki nulláról megugorja a komedogén - nem komedogén témát... Szóval nem egyszerű feladat, mert a "van benne" is elég macerás visszafejteni való minden egyes termék összetevőlistájában, de ráadásul az se egyértelmű, hogy baj, ha van... A legegyértelműbb kockázat a parfüm, aminek bőrfunkció tekintetében biztosan nincs még potenciális előnye se, az irritáció valószínűségét viszont jelentősen növeli.

Kérdező, szerintem is jó tanács, hogy érdemes elengedni a férfi termék dolgot, ez csak marketing, a férfi bőr is ugyanolyan ápolást kíván. Ha megteheted, gyógyszertári parfümmentesek között, gyógyszerész segítségével (nagyobb patika) válassz, a Cerave, Eucerin, La Roche Posay pl. tök klassz és biztonságos cuccokat csinál.

Ha ez drága, én drogériában a "lány" balea-k között néznék szét, többnyire illatosított, de nagyon kellemes, tisztességes termékeik vannak. A kettő között pedig a dm/rossmann "koreai" polc termékei vannak, amik többnyire kiválóak. De ha úgy érzed, a választáshoz kb pilótavizsga kell, vigyél magaddal egy csajszit, aki már lekutatta a csajszipolcos palettát. :)

(A Beauty of Joseon pl kiváló koreai polcos márka, a CosRX szintén.)

júl. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem véletlenül írtam, hogy dugig vannak alkohollal.. Denaturált szesz van bennük, elég előkelő helyen az összetevő listán, ezek közül egyik terméket sem tenném az arcomra. Annyit még hozzátennék, hogy ha balea, akkor inkább a balea MED vonalat választanám, nem a férfi vagy női vonalat. Ez a márka szép összetevős szenzitív vonala. A gyógyszertári márkákkal az a baj, hogy lutri melyiknek van makulátlan összetevő listája. Én vettem már durván komedogén La Roche Posay arckrémet, mert előtte nem csekkoltam le az összetevőket. Szóval ha valaki szép bőrre vágyik ezt nem lehet megspórolni. Szerintem.
júl. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Víz... Kivül belül. Az a tökéletes bőrápolás.

A megfelelő folyadékbevitel gondoskodik a bőrödben lévő anyagok megtartásában, köztük a rugalmasságért felelős anyagokért is.

Kívülről ápolni kell sima vízzel esetleg természetes kéziszappannal, abból se kell sok. Száraz, hűvöd időben pedig, ha túlzásba viszed az arc mosását, azzal lemosod a természetes zsír réteget, ami védi a bőrt.

Natúr vazelinből egy kb 3x3 mm nyi elég eloszlatva az arcon.


Ha nincs, akkor olajos bázisú kencefice, azaz krém.


30+ vagyok, de elkérik az igazolványomat még mindig, mert egy ránc sincs arcomon.

tegnapelőtt 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!