Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tudom megőrizni a...

Hogyan tudom megőrizni a festett hajam színét minél tovább? Lehet az a hajam "hibája" hogy nem tartja meg a festéket?

Figyelt kérdés

Már nem egyszer festettem a hajam festékkel és nem szinezővel, de három négy hajmosás után már alig látszott. Ez volt a nagyon sötét kékkel is nem csak a barnával. Sötét szőke/világos barna hajam van, eddig csak az alsó felét (nem a végét hanem a tarkónál ami mostanában divat volt) festettem, de most az egész be lett festve bordóra. Most mostam meg negyedszerre és csak a tövén maradt bordó, de az se az az igazán erős mint ami az elején volt.

Szőkítésre is volt már festve és az is visszavilágosodott a szőkített árnyalatra.

Most használtam szinvédő balzsamot a syoss-tól, de kicsit szkeptikus vagyok vele mert a hamvasító balzsam se használt csak a sampon.



tegnapelőtt 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mivel fested?
tegnapelőtt 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Na, pont most írtam ki én is egy ilyen kérdést. Ugyanez a problémám, ráadásul én fodrásznál csináltatom, nem kevés pénzért.
tegnapelőtt 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A kék híresen gyorsan távozik a hajból, mindenki másnak is. A vörös is nagyon "ereszt" minden mosásnál, a kéknél azért tovább tart. Ezek tartós festékre is igazak, bár a rendszeres újrafrissítés segít valamelyest.


A színező, mindegy, milyen színű, szintén nem tartós, nem is célja, hogy az legyen.

tegnapelőtt 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1 Loreal-lal festettem.


#3 Igen attól tartottam hogy az állandó hajfestés a megoldás. Persze tudom a tövét akkor is kell, de jó lenne ha akkor elég lenne az egészre ráfesteni mikor a lenővést festem. Mert valjuk be két hetente festeni a hajat nem csak fárasztó de a festék ára ha nem is sok összeadódik.


Köszönöm a válaszokat

tegnapelőtt 17:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Milyen loreallal? Dobozossal? Professzionálissal?
tegnapelőtt 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Dobozos.
tegnapelőtt 23:45
 7/11 anonim ***** válasza:
11%
A hajfestés tartóssága - bármily hihetetlen -, de a ciklustól is függ. Ahogy régebben a dauert kirúgta magából a haj, menstruáció előtt-alatt-és közvetlen utána, ez a festésre is áll. Tehát nem mindegy, hogy mikorra van beütemezve a haj festése. Kivéve, akinek már nincs ciklusa, annak nem jelenthet gondot, bár, néha ott is előfordul, hogy a volt ciklus idejének környékén fenn állhat ilyen anomália, és akkor ugyanúgy nem marad meg a hajon a festék. Ennek hormonális okai vannak.
tegnap 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

#7, ez butaság. A haj elhalt szaru, nincs keringése, nincsenek rá hatással ilyen szinten a hormonok. A béna fodrászok szokták ezzel magyarázni az elrontott festést.


Kérdező, drogériás gagyiságok helyett vegyél prifesszionális termékeket fodrászkellékesben

tegnap 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudsz esetleg ajánlani oldalt ahonnan tudok rendelni?
tegnap 08:42
 10/11 anonim ***** válasza:

"A haj elhalt szaru, nincs keringése, nincsenek rá hatással ilyen szinten a hormonok."


Hogyne! A hajhagymák mióta elhalt szaruk??? És ha hiszed, ha nem, a hormonok hatással vannak a hajhagymákra. A tapasztalatomat írtam le, amikor daueroltattam, nem egyszer, és nem kétszer, ha megvolt a menszeszem, - vagy ahhoz közel történt a fodrászati beavatkozás - sosem maradt tartósan a göndörség a hajamban. Ha nem hiszed, talán olvass utána a neten, biztosan van erről valami cikk. Tehát a festéssel is hasonló lehet. Csak mert neked van egy véleményed, még nem biztos, hogy igazad van. Szerinted butaság, szerintem tapasztalat, és tény. Még, ha lepontoztok is így van.

ma 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!