Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A pattanásos korszaknak mikor...

A pattanásos korszaknak mikor kellene vége legyen?

Figyelt kérdés

13 éves korom óta állandóan pattanások vannak a homlokomon meg néha az orromon

Nem aknés a bőröm, a pattanások is 3-4 nap alatt teljesen eltűnnek, de mindig jönnek újak, így mindig van a fejemen néhány

Azt hittem majd úgy 20 éves koromra jobb lesz a helyzet, de 25 vagyok és ugyanaz a helyzet mint 10 éve, nagyon ritka, hogy pár napig nincs rajtam egy sem.

Ez normális?

Mindent kipróbáltam már, a létező összes kozmetikumot a drogériákból, a hámlasztást, a pattanásra való tapaszt éjjelre, fekete szappant, sima szappant, arctisztító folyékony szappant, aztán napokig csak sima vízzel mostam arcot, akkor még zsíros is lett a bőröm, régen évekig jártam rendszeresen kozmetikushoz, próbáltam nem lesminkelni, próbáltam sminkelni, többféle alapozót, korrektort kipróbáltam, a pirosságot elfedi, de a pukli ugyanúgy látszik

Kezd az önbecsülésem süllyedni most, hogy munkahelyem van és felnőttként kellene helytállnom, de belenézek a tükörbe és egy pattanásos tinit látok, aki szánalmasan próbálja elfedni sminkekkel a ragyáit

Voltam bőrgyógyásznál, utána 2 hónapig diétáztam, hátha ételallergia, de semmit sem javult a helyzet, csináltam tisztítókúrát, lecseréltem a samponomat többször is

Mit tehetnék még hogy eltűnjenek ezek a nyamvadt pöttyök a fejemről?


2023. nov. 30. 07:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
#3: eltömíti, ha sokat kensz rá, és be sem fog szívódni, ezért kell vékony rétegben. De gyulladáscsökkentő hatású, első számú kezelés pl. ekcémás vagy bármilyen gyulladásos bőrbetegségre, akár extrém száraz bőrre is.
2023. dec. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!