Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A pattanásos korszaknak mikor...

A pattanásos korszaknak mikor kellene vége legyen?

Figyelt kérdés

13 éves korom óta állandóan pattanások vannak a homlokomon meg néha az orromon

Nem aknés a bőröm, a pattanások is 3-4 nap alatt teljesen eltűnnek, de mindig jönnek újak, így mindig van a fejemen néhány

Azt hittem majd úgy 20 éves koromra jobb lesz a helyzet, de 25 vagyok és ugyanaz a helyzet mint 10 éve, nagyon ritka, hogy pár napig nincs rajtam egy sem.

Ez normális?

Mindent kipróbáltam már, a létező összes kozmetikumot a drogériákból, a hámlasztást, a pattanásra való tapaszt éjjelre, fekete szappant, sima szappant, arctisztító folyékony szappant, aztán napokig csak sima vízzel mostam arcot, akkor még zsíros is lett a bőröm, régen évekig jártam rendszeresen kozmetikushoz, próbáltam nem lesminkelni, próbáltam sminkelni, többféle alapozót, korrektort kipróbáltam, a pirosságot elfedi, de a pukli ugyanúgy látszik

Kezd az önbecsülésem süllyedni most, hogy munkahelyem van és felnőttként kellene helytállnom, de belenézek a tükörbe és egy pattanásos tinit látok, aki szánalmasan próbálja elfedni sminkekkel a ragyáit

Voltam bőrgyógyásznál, utána 2 hónapig diétáztam, hátha ételallergia, de semmit sem javult a helyzet, csináltam tisztítókúrát, lecseréltem a samponomat többször is

Mit tehetnék még hogy eltűnjenek ezek a nyamvadt pöttyök a fejemről?


2023. nov. 30. 07:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindent még biztos nem próbáltál ki (olvasd végig) 🙃 A különböző kozmetikumok hatástalanok, sőt, sok esetben csak rosszabb lesz tőle. A NIVEA is csak egy felkapott név, de amúgy szar termékeket gyártanak, és ez főleg azoknál vehető észre, akik valóban problémával küzdenek vagy érzékeny bőrűek. Ami az elsődleges lényeg, hogy ne használj olyat, amiben SLS van (sodium-lauryl-sulfate / nátrium-lauril-szulfát). Indokolatlan tisztítószer, amit az EU helyében már rég betiltottam volna, mert most valamivel vagy lakást takarítunk vagy a bőrünket tisztítjuk, de ne használjuk már ugyanazt az alapanyagot mindkettőre.

Az mondjuk gáz, hogy a bőrgyógyásznak ennyi hozzászólása volt, hogy diétázz... bár bőrön lévő cuccok gyakorlatilag bármilyen bőrbetegségek lehetnek, amik bármi miatt előjöhetnek, tehát az esetek többségében felesleges okot keresni, mert az orvosok sem tudják pontosan, de azért megerőltethetnék magukat.

A hámlasztás sem segít minden esetben, mert csak plusz irritációt okozhat, főleg, ha utána nem kezeled megfelelően.

Csináld azt, hogy minden este megmosod langyos vízzel az arcodat, és kend be nagyon vékony rétegben az érintett részeket gyógyszertárban kapható vazelinnel. Reggel mosd meg az arcod szintén langyos vízzel, papírtörlővel vagy zsepivel itasd le a vizet, és este ismételd.

2023. nov. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
30 fölötti vagyok, még mindig jönnek ki rám pattanások. Gondolom te is nő vagy, nekem a menstruációs ciklusommal van összefüggésben, hogy milyen tiszta a bőröm. Most is egy akkora virít rajtam, mint 16 évesen...
2023. nov. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nivea-nál rosszabb terméket még nem használtam, sosem volt olyan csúnya a bőröm, mint amikor kipróbáltam az arckrémjüket, még a legolcsóbb dm-es cuccok is jobbak

Eddig leginkább a ringana krémjei jöttek be meg a la roche posay, de ezek sem tűntették el végleg a pöttyöket, csak gyorsabban gyógyulnak tőlük

A vazelin nem tömíti el a pórusokat? Azt hittem ilyenkor jobb, ha szellőzik a bőr

Egyébként köszönöm, figyelek majd arra amit írtál

2023. nov. 30. 09:34
 4/11 A kérdező kommentje:
A menstruációs ciklussal is összefügg, igen. Ezt még megértem, hogy a hormonokra így reagál a bőröm. De amikor nem olyan időszakban vagyok és jön rám reggelre 4-5 ragya, el tudnám sírni magam. 😀
2023. nov. 30. 09:40
 5/11 Metionin ***** válasza:
A kamaszkori hormonális pattanások általában 17-18 éves korban elmúlnak, viszont vannak más hormonális pattanások és kaja, stressz, ételallergia stb. miatt is amik megmaradnak felnőttként is. Nekem pl. laktóz miatt volt sok de amíg tini voltam, mindenki elintézte hogy jaj mert a tini hormonok. Miközben 80%-a a tejes cuccok miatt jött ki már akkor is, csak nem tudtam.
2023. nov. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%
Lehet, hogy fogamzásgátló jót tenne. Érdemes lenne endokrinológushoz menni, ez már nagyon hormonálisnak tűnik.
2023. nov. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlóhoz nyúlnék a legutolsó sorban. Nekem az álandó nagyobb számú pattanások olyan 30 évrs koromra múltak el.

A tesóm volt olyan, hogy durván ragyás volt az arca 20+ éves koráig. Már mindent kipróbált, a bőrgyógyász sem tudott segíteni. Aztán valaki azt tanácsolta neki, hogy muskántli levelet törjön le, és azzal kenegesse az arcát. Nemsokára elmúltak neki a ragyák. Azóta sincs nagyon probléma vele. Szerintem egy próbát neked is megérne. Veszteni valód nincs, ha meg működik, akkor happy...

2023. nov. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nekem egész 18 éves koromig nem volt soha pattanásom. Most 19 évesen mindig van 1-2 ugyanott sajnos az államon. Nem tudom miért, hiába ápolom a bőröm, elmúlik a pattanás utána pár nap és vissza nő ugyanoda. Mi lehet a baj??
2023. nov. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van akinek sosincs vége, kinek mit dobott az élet
2023. dec. 1. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8. Az áll a nemi hormonokkal, és a nőknél a menstruációval van összefüggésben. Tehát ha valami gond van a nőknek a ciklusukkal, vagy a hormonháztartással, akkor az állon jönnek ki a pattanasok, vagy a szőr(szakál) erőteljesebben nő.
2023. dec. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!