Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen krém való a bőrömre?

Milyen krém való a bőrömre?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok, alapjáraton nem csúnya az arcbőröm, nincs pattanásom vagy más bőrhibám. Az orromon van egy kevés miteszer, próbáltam miteszer tapaszt, ki is szedett valamennyit, de nem teljesen. Amivel a gondom van, hogy az orrom mellett és a szemöldökömnél csúnyán kiszárad, ha 1-2 napig nem kenek rá valamilyen krémet. De ha krémezem is, akkor is egy enyhe pirosság megmarad az orrom mellett, és az zavar a legjobban. Nivea soft touch krémet használtam eddig, nem is volt rossz, de úgy érzem hogy nem az igazi. Milyen arcápolási rutint kellene csinálnom, hogy "porcelán baba" bőröm legyen? Tudom olyan nagyon kevés embernek van a való életben, de tudtok termékeket ajánlani? Szeretnék elmenni kozmetikushoz, csak még nem találtam jót a környékemen. Addig miket lenne érdemes használni? Főleg az orrom melletti pirosságra kellene valami.
2023. okt. 3. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Lemosó, hidratáló bőrtípusnak megfelelően, illetve fényvédő mindennap. Ennyi az alaprutin.

Tapaszt felejtsd el, mert a húzástól csak mégjobban kitágulnak, megnyúlnak a pórusok. Nem is értem ki találta ezt ki. Heti 2-3x használhatsz este egy BHA hámlasztót, szalicilsav tökéletes. Ez zsírban oldódó, az a feladata, hogy mélyen a pórusfalon tisztítsa meg a bőrt a felesleges faggyútól.

Ha ezt bevezetted a rutinba, akkor agyammaszkkal egeszítheted még ki kesőbb.

Alaprutin min. 1 hónapig, aztán szalicilsav bevezetés, ez is kb. 1-2 hónapig, aztán agyagmaszk. De ez utóbbit fel is cserélheted. Előbb agyagmaszk, aztán hámlasztó.

2023. okt. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja, a nivea krémet is felejtsd el.

The ordinary NMF krém

CeraVe krémek

Elyn's lab

Balea

Biobalance

Ezek a normálisabb márkák

2023. okt. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat. Hogy nézzen ki egy napom pl? Reggel felkelek, lezuhanyzok, zuhanyzás közben csak sima vízzel mossam az arcom? szappan az felejtős gondolom, mert szárítja a bőrt. Zuhany után mossam le a lemosóval, és utána kenjem be a hidratáló krémmel, és ennyi?És az este is ugyanez?A hidratáló jó lesz a kiszáradt részekre is? Van tinitonikom, az szalicilsav tartalmú, egy időben csináltam azt, hogy minden este azzal mostam át az arcom, és utána krémeztem be. De gondolom akkor a tonik is feljetős, meg nem is mindennapi használatra van azthiszem
2023. okt. 4. 17:14

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!