Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A nők miért sminkelik magukat?

A nők miért sminkelik magukat?

Figyelt kérdés
Lányok ti miért használtok sminket?

2023. aug. 15. 16:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
96%

Szebbnek érezzük magunkat tőle. Én személy szerint amiatt, hogy kiemeljem az arcomon egy egy vonásomat egy kis rúzzsal vagy diszkréten csillogó szemhéj festékkel.

Valaki amiatt, mert élvezi.

Van olyan aki amiatt, mert ezzel új arcot tudd alkotni, mert saját arcát nem szereti (igen van ilyen nem kell szégyenli, hisz az egyik barátnőm is ezt csinálja)

Ezer millió oka van, hogy nő sminkel, de a fiúk is szoktak sminkelni. Persze nem annyi, mint a lányok közül, bár érdekes, hogy a középkorban csak férfiak sminkeltek, és úgy 1800 évek közepe vége felé kezdtek el a nők sminkelni, mint ahogy magassarkút hordani, amit XIV Lajos királynak hála létezik.

2023. aug. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Műkörmös, magát rendszeresen sminkelődl dekoarativ lányt keresnék modellnek!
2023. aug. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
85%
En csak szempillaspiralt hasznalok es kicsit kihuzom felul a szemem (csak fontosabb programoknal, esemenyeknel, talalkozoknal). Azert, mert a tarsadalom elhiteti velem, hogy kell a smink.
2023. aug. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%

Érdekes, mindenki le van pontozva aki sminkel, ebből adódóan szerintem az én válaszom töröltetve is lesz...

Én minden nap sminkelek, egyrészt ez a szakmám másrészt smink nélkül úgy nézek ki mintha beteg lennék (párszor már megkérdezték olyankor, hogy jól vagyok-e). Teljes sminket szoktam csinálni, tehát alapozótól a rúzsig mindent felteszek. Arról nem beszélve, hogy így érzem jól magam (az, hogy smink nélkül nem megyek sehova ugyanolyan, mint, hogy macinaciban sem).

Megelőzve a kommenteket: nem, nem káros a bőrre, nem, nem öregíti a bőrt, nem, nem lesznek tőle pattanások és igen, gond nélkül újra lehet kenni a fényvédőt alapozóra is (csak egy beauty blender kell hozzá).

2023. aug. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Sunshinedoll ***** válasza:
92%
Nekem 20 évesen nagyon csúnya bőröm volt, és akkor rászoktam a sminkre, és évekig küzdöttem kisebb nagyobb sikerrel a bőröm állapotával, és bár most már tök jól rendbe jött a bőröm, nagyon megszoktam fiatalabb koromban, hogy sminkelek. Most már lényegesen kevesebb sminket hordok, van, hogy csak korrektort teszek fel, de azt még nem sikerült elhagynom, úgy érzem jól magam, ha legalább egy kis korrektor van a szemem alatt, ott nekem jellemzően elég sötét, karikás. Aztán majd lehet idővel ezt is sikerült elhagyni.
2023. aug. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
96%

Nekem a tököm tele van egyrészt az ilyen kérdésekkel, másrészt a nők magyarázkodásaival. Senkinek nem tartozunk semmivel. A "mert a kisnyúl szőrös" teljesen kiváló indok. Akármit csinálunk, mondunk, úgyis baja lesz vele a fiúknak. (Direkt fiú.)


Mindenki ilyen, "jaj, csak ezt-azt, sápadtság, meg minden". Semmit nem befolyásol az értékünkben, hogy használunk-e sminket, vagy mennyit használunk.


Nem kéne megválaszolni az ilyen kérdéseket, az ilyen értetlenkedjen a blogjában.


Semmi magyarázkodás. Szépek vagytok sminkkel, smink nélkül, mindenhogy.

2023. aug. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
4%
ha egy lany sminkel vagy tul rovid ruhakat hord pl haspolo, mindig az jut eszembe hogy egy ribi
2023. aug. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
37%
#14 nem értem mire fel ez az áldozatkomplexus, pont hogy azok vannak jobban lepontozva akik nem, vagy épp kenyszerbol sminkelnek. alapbol fszságnak gondolom hogy valaki a pontozáson kattog, de pont hogy azok kapták a legtöbb zöld pacsit akik azt írták hogy szeretnek sminkelni. szóval lol?????
2023. aug. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
48%

#18

Gondolom azóta kaptunk zöldeket. Korábban mindenkinél piros karika volt aki azt írta hogy sminkel.

2023. aug. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
75%

#19

tegnap előtt írtam ide kommentet, azóta látom a pontozásokat, de ki tudja, lehet👀😂😂😂

2023. aug. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!