Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A nők miért sminkelik magukat?

A nők miért sminkelik magukat?

Figyelt kérdés
Lányok ti miért használtok sminket?

2023. aug. 15. 16:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Jellemzően azért mert az tetszik. :D


Nekem pl nagyon fényes a bőröm, ami zavar, ezért használok púdert. Szempillaspirált meg azért, hogy picit kiemeljem a szemem.

Én mást nem használok, de a legtöbb hétköznapi sminknek ugyanaz a funkciója, elkendőzni ami nem annyira előnyös, és kiemelni ami előnyös.

2023. aug. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Férfiaknak is az kellene, én is borzasztóan ronda vagyok.
2023. aug. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Metionin ***** válasza:
83%

Személyfüggő. Én azért, mert szeretem csinálni, segít ráhangolódni eseményekre vagy szimplán egy új napra. Mint a régi időkben a harci festés :D

A szememet festem és rúzst használok, alapozót nem. Mindenféle színes, élénk szemhéjfestéket felkenek bármikor, amikor kedvem tartja, mert tetszik.

2023. aug. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%
Én nem sminkelem magam. Aki ismer, az tudja, milyen vagyok smink nélkül, akkor meg minek?
2023. aug. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%

Én nem használok. Tini koromban sem használtam, de úgy 14 éves koromtól 18 éves koromig szülinapra/karácsonyra csak szemfestekeket, szemceruzákat meg ilyeneket kaptam a rokonaimtól, mái napig ott rohadnak valahol a szüleim padlásán. Vagy volt olyan párom akitől megkaptam hogy miért vagyok unalmas, miért nem sminkelek néha egy kicsit legalább akkor amikor kimozdulunk. Vagy iskolában/egyetemen is volt olyan hogy csak úgy barátilag, minden rosszindulat nélkül ajánlották, hogy huu de szép lenne a szemed ha legalább szempillaspirált használnál.


Ezek nem nagy dolgok, de valahogy tudat alatt érzed tőlük hogy valamilyen szinten természetesnek van tartva hogy sminkelnek a nők, és sminkben nem logsz ki annyira a sorból. (most persze nem arról beszélek hogy valakinek 25 féle szín fel van kenve a szemhélyára, és látszik hogy tényleg jól elszórakoztatja a sminkelés, és ez tényleg önkifejezés neki, hiszen az meg erősen le van nézve - arról beszélek hogy az apró hibáidat eltunteted, a szebb vonásaidat diszkréten felerosited, mintha egy fotó filter lenne rajtad)


De mondjuk olyanról is halottam már ahol egyenesen kinézték/megszolták/igénytelennek/nőietlennek tartották azt aki nem sminkel...

2023. aug. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
Én megszokásból. Nálam az ápoltsághoz tartozik, de nincs rajtam vakolat, csak spirál, kevés rúzs, pirositó. Nagyon sápadt vagyok, eléggé fakó lenne enélkül a megjelenésem, a szemem is világos. Kicsit élettelibb színeket akarok látni magamon.
2023. aug. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Azért, mert tetszik
2023. aug. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%
Én pl azért sminkelte, mert a munkaheyemen baxogattak érte, hogy miért nem sminkelek, munkahely miatt illene.
2023. aug. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%

Mert jobban tetszik úgy a fejem és a reggeli rutinomhoz tartozik ez is a hétköznapokon. Mivel szőke vagyok, nem valami hangsúlyosak a szempilláim sem alapból, a szemöldököm sem, sminkkel legalább úgy nézek ki, mint akinek van arca :DD

De simán lemegyek a boltba vagy csak úgy hétvégén ha el kell ugrani elintézni valamit stb smink nélkül is, szóval nem szorongok nélküle, de ha valami konkrét programom van társasággal, oda is sminkelek azért, pedig többnyire a barátaim is láttak már smink nélkül.

2023. aug. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Szebb vagyok spirállal.
2023. aug. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!