Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen hamar kell eljutni...

Milyen hamar kell eljutni gyanús anyajeggyel bőrgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Van egy, ami hirtelen elkezdett növekedni, kidudorodott és már viszket is. Viszont most reggelre találtam még olyat ami eddig lapos volt és mostmár nem az.

Tegnap próbáltam elérni a kórházat, de nem sikerült - nálunk nincs szakrendelés, magánra meg jelenleg nincs keret. Írtam nekik egy e-mailt.

Hétfőn reggel megyek a háziorvoshoz, beutalóért, aztán hátha ő tudja hova tartozok ezügyben.


2023. júl. 15. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mielőbb. Ilyennel nem küldhetnek el a kórházból (ezt orvos mondta). Hétfőn amint a kezedben a beutaló, nézd meg mikor van rendelés a kórházban és menj oda rögtön és ne hagyd magad lerázni ha esetleg egy nemtörődöm hozzáállású orvost fognál ki. Ez nem játék.
2023. júl. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nyilván amint az ember el tud jutni. Most nyilván ha valaki tényleg csak 2 hét múlva tud elmenni orvoshoz, akkor jól van, de ha valaki eltud jutni másnap, akkor menjen. Szóval nyilván minél előbb, amint tudsz menj.


Amúgy meg nem tudom helyileg hol van az a kórház amit emlegetsz, de én simán bementem volna, a bőrgyógyászatra általában beutaló sem kell, szóval bemész és kivárod a sort. Sürgős helyzetben időpont nélkül fogadnak. Ha abban a kórházban van a legközelebbi bőrgyógyászati szakrendelés, akkor ott szerintem biztos fogadnak. Mindenesetre mivel úgy is szombat van, ezért most már mindegy, hétfő előtt úgy sincs semmi, akkor meg már akár el is mehetsz a háziorvoshoz.

2023. júl. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy orvos hiányában már 2 éve nincs szakrendelés. Háziorvos után megyek akkor a legközelebbi kórház bőrgyógyászatára, köszönöm szépen a válaszokat és tanácsokat!


Még egy kérdés, amennyiben veszélyesnek ítéli meg a szakorvos, akkor még aznap leveszik az anyajegyet vagy anyajegyeket? Vagy az további időponttal jár esetleg más vizsgálatot is elvégeznek?

2023. júl. 15. 17:09
 4/11 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok.


Nekem sebészeten vágtak ki anno az anyajegyeket. Nálam az úgy működött, hogy ugye elmentem a bőrgyógyászhoz, majd elmentem a sebészetre (nem kellett időpont, hanem oda kellett mennem a bőrgyógyász által adott lelettel és kivárni a sort a sebészetnél), ott megnézte a sebész, és 1 hétre rá adtak időpontot a "műtétre". Amúgy én úgy tudom sok helyen így működik. Szóval hogy a sebészetre nem kell beutaló, se semmi ilyen, csak egy bőrgyógyász által adott papír, amin írja, hogy pontosan melyik is a problémás anyajegy. Amúgy szerintem ha sebészeten vágnák ki, és a bőrgyógyász szerint is sürgős a dolog, akkor biztos előrébb vesznek és nem hetek mulvánra fogják adni a műtét időpontot. Most az, hogy megcsinálják-e aznap.. szerintem ha sürgős, akkor biztos minél előbb.


De amúgy nekem az anyajegyeim nem nőttek, nem viszkettek. Szóval nekem csak szimplán kettő ilyen feketésebb anyajegyem volt, és a bőrgyógyász a biztonság kedvéért ki akarta vágatni. Nem tudom, hogy az ilyen "aktív", növekvő anyajegyeknél mi a helyzet, fogalmam sincs hogy ilyen esetben kell-e még vizsgálat vagy ilyenkor is rögtön el lehet távolítani.

2023. júl. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4-es köszönöm szépen, ez elég részletes volt ☺️ ahogy olvasgattam ezt az egyet biztosan le fogja vetetni, mert asszimetrikus és az 1/4-e (bal alsó része) sötétebb, az puklis es a maradék 3/4-e világosabb, ott lapos. Holnap kiderül
2023. júl. 16. 22:07
 6/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. 4-es nagyon jól leírta, ha megvan a papír a bőrgyógyásztól, azzal elsétálsz a sebészetre és ott bemutatod, megnézik miről van szó és kapsz egy mielőbbi időpontot. Ilyen eseteket nem szoktak elhúzni, minél előbb igyekeznek eltávolítani. Heged lesz majd utána de ez ne zavarjon, gondolj arra, hogy inkább egy pici heg mint... inkább nem írom le.


Ha már tudsz valamit én kíváncsi vagyok a fejleményekre, ha van kedved majd írd le mi volt.

2023. júl. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát sajnos elzavartak a fenébe, októberben tudnak időpontot adni...
2023. júl. 17. 09:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Hogy mivan?? Gyanús anyajeggyel elküldtek? Ezért is írtam, hogy ne hagyd magad lerázni. Nyugodtan megmondhatod az orvosnak, hogy adjon egy papírt arról, hogy elküld és ha valami bajod lesz októberig, vállalja a felelősséget. Nem kell megijedni tőle csak mert orvos.
2023. júl. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Orvosig se jutottam, recepciónál történt és közölte ha nem tetszik, rám hívja a biztonsági őrt... fáradjak ki és ne tartsam fel a sort 🤣 Vicc ez az ország.


Magánban egyetlen szűrés 30ezer Ft és ez csak a szűrés, ha leveszi/leveteti ugyanennyi. Nagyon mérges vagyok.

2023. júl. 17. 16:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol nézted, hogy 30E, én 12-t fizettem múlt hónapban magánklinikán. De nem ez a lényeg, hanem ez a egész helyzet. Nem tudod megkerülni a recepciót? Vagy leülni ott és megvárni egy (bármilyen) orvost?
2023. júl. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!