Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyi ideig érdemes próbálkoz...

Mennyi ideig érdemes próbálkozni a retinallal ha nem jó a bőrömnek eleinte?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy “hozzá kell szoktatni” a bőrt. Ez mennyi ideig tart? Mikor tudom hogy nem sikerül?


Bő fél éve vettem retinal szérumot, a hónapok során próbáltam ritkábban is kenni hogy ne legyen túl sok (heti 1x) próbáltam gyakrabban is hogy hadd szokja a bőröm (heti 2x - 3x) de borzalmas eredménye volt. Ha ritkán kenem akkor “csak” óriási gyulladt pattanásaim nőnek, ha gyakran akkor emellé még fáj is az egész bőröm. Ha arra gondolok hogy elvileg naponta “kellene” kenni akkor elfog a szorongás. :D

Nem össze-vissza kenem, próbáltam hetekig ritkán, aztán hetekig gyakrabban.


Alapvetően nem szokott érzékeny lenni a bőröm kencékre, konkrétan semmi nem készítette ki még ennyire.


Meddig érdemes erőltetni és várni hogy majd megszokja a bőröm? Vagy mit kellene csinálni hogy működjön? Vagy mikor engedjem el?


2023. jún. 21. 10:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy tényleg kevesebb több az arcápolásban. Sokszor csak annyi, hogy arcot kéne rendesen mosni, a vizet pótolni, hidratálni és fényvédőzni.

Sok olyan vendéggel találkozok, aki ezt meg azt látta tiktokon. Hülyét kapok. Tele van pattanásokkal, de száraz a bőre, adjak valami azonnali megoldást. Kérdezem, mi a rutinja, hogyan tisztítja a bőrét. Hát sima folyékony szappannal, meg micellás vízzel. És ennyi. Mert a krémtől zsíros lesz!

Dehogy lesz, pontosan azért is alakulhatnak ki pattanások, ha valaki túlszárít és nem hidratálja vissza a bőrt.

És sajnos reménytelennek érzem, amíg az influenszer tippje jobban betalál, mint a szakemberé. De akkor minek jön?

Ez belülről indul. Annyi az önbizalomhiányos ember, mint égen a csillag. Azt hiszik, azért, mert adott terméket használnak, majd jobban fogják magukat érezni. Összefüggésben van ezzel sajnos.

Nincs tudatosság, csak csordaszellem.

2023. jún. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Hát, nincs se pénzem se időm kozmetikust keresni meg hozzá rohangálni. :( Akkor elhagyom a retinalt aztán lesz ami lesz 🤷‍♀️

Mondjuk Takács Petra, a Skinsmart csapat, illetve Dr Dray / Shireene Idriss például hozzáértő “influenszernek” tűntek. :(

2023. jún. 22. 09:26
 13/18 anonim ***** válasza:

Ők azok. De személyesen konzultáltál velük?

Nagyon hasznos tartalmakat gyártanak, de egyvalamiről hajlamos mindenki elfeledkezni. Ez pedig az egyéni szükseglet. Ezek a videók egy általános sablont nyújtanak, hogy milyen hatóanyagot mire használj.

A te célod az anti aging.

Miben is nyilvánul meg a bőröregedésed? Hány éves vagy? Milyenek a ráncaid? Vannak-e pigmentfoltjaid? Bőrereszkedést tapasztalsz el? Mióta és mikkel ápolod a bőrödet, fényvédőzöl-e rendszeresen?

Textúrában milyeneket szeretsz?

Lehet az olajosabb retinolt nem szereti a bőröd, egy tejesebb, emulzió jellegű jobb lenne.

És ezek csak példakérdések, van még 100 amikre mindenkinél egyéni a válasz.

A retinol, retinal tényleg nagyon jó és erős anti aging hatóanyag. De tényleg az kell neked?

Én 36 éves vagyok. Az én antiaging hatóanyagom a C-vitamin+ hialuronsav szérumkombináció. A c-vitamin remek antioxidáns, a száraz levegőtől, korábbi dohányzástól fakó bőrömet ragyogóvá teszi, segíti a bőrsejtek anyagcseréjét, halványítja a foltokat, és nem fényérzékeny összetevő, mint a retinol, ami mellett kötelező a fényvédő is például.

A hialuronsav pedig olyan nekem mint egy vízpumpa, a szárazságból eredő ráncokat pumpálja fel, egyből sima, hidratált érzetet nyújt.

És ennyi az az extra, amit használok a tisztítás és a krém mellett. Mert nincs szükség másra.

2023. jún. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

C vitamint használtam egy évig, de a világon semmilyen hatását nem éreztem/láttam, csak nyújtotta a reggeli rutinom.

Tudom hogy általános sablon, de akárhova nézek a neten, a csapból is az folyik hogy a retinol és rokonsága a szent grál, az mindenkinek alap must-have. :( Ráadásul ugye amit írtam, hogy elvileg normális hogy megviseli a bőrt eleinte, és nekem nem (volt) egyértelmű hogy ez MEDDIG normális.

2023. jún. 22. 11:05
 15/18 anonim ***** válasza:

Van egy úgynevezett kezdeti rosszabbodás, amikor azt hiszed, hogy nem jó a termék, előjönnek pattanások, dudorok, mert hat a hatóanyag és a felszín alatt lévő nem odavaló dolgokat hamarabb előhozza, akár egyszerre, akár több héten keresztül. De azért fél év már hosszú idő.

Milyen retinalt használsz? Szkvalén alapú, olajosabb textúra, vagy krémesebb, emulziós, könnyed? Melyik márka?

Illetve milyen más termékek vannak a rutinodban? Mit mikor használsz?

Szivesen segítek, ha van időd.

2023. jún. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#15

Reggel lemosás (micellás vízzel aztán csapvízzel), utána azelainsav (bőrgyógyász ajánlotta hogy használjak), pici hidratáló, fényvédő.


Este tisztítàs (pompom folyékony lemosó + g&g jelly joker), niacinamid aztán vagy a g&g 0,05% retinal VAGY g&g cheer up, majd utána hidratáló.


Ha a retinal (vagy régen valamilyen kémiai fényvédő) nem tapos bele a dolgokba akkor ezekkel a cuccokkal jó eredményeket érek el, pedig korábban nagyon pattanásos, zsíros, gyulladt volt mindig a bőröm.

2023. jún. 22. 12:02
 17/18 anonim ***** válasza:

Pedig ezek jól kombinálható termékek és hatóanyagok.

Amit esetleg még megpróbálhatsz, az a retinol. Mert a retinal ugye durvább és gyorsabb eredményeket hoz, lehet a bőröd nem bírja. Míg a retinol egy kicsit gyengédebben, de hosszútávon fejti ki a hatását.

2023. jún. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Petra nekem addig volt hiteles, míg nem ment szembe a szakmájával (ugye ő is kozmetikus, de sokszor teljesen az ellenkezőjét mondja annak amit tanultunk). Sajnos ő is inkább reklámoz mint edukál, és ő is úgy próbálja mutatni a követőinek, hogy a bőrápolás a legegyszerűbb dolog a világon.


Ezért is írtam, hogy nem az a lényeg, hogy ki mit használ, vagy valamilyen hatóanyag "divatos", mint a retinol. Milliónyi hatóanyag van, ami ennél sokkal hatékonyabb és messze nem ennyire irritatív, de ezek nem kaphatók boltban - nem véletlenül. Sőt az sem véletlen, hogy a professzionális termékeket nem lehet boltban kapni. Hogy miért, az nagyon egyszerű, mert azok tényleg tele vannak hatóanyaggal, és azokkal nagyon könnyű ártani is, ha valaki nem tudja mit kenjen magára. Mi a kozmetikában nem retinolozunk meg niacinamidozunk, mert sokkal jobb hatóanyagokkal tudunk dolgozni, de sokan ezt nem értik nem (nem hiszik el?).

2023. jún. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!