Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyi ideig érdemes próbálkoz...

Mennyi ideig érdemes próbálkozni a retinallal ha nem jó a bőrömnek eleinte?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy “hozzá kell szoktatni” a bőrt. Ez mennyi ideig tart? Mikor tudom hogy nem sikerül?


Bő fél éve vettem retinal szérumot, a hónapok során próbáltam ritkábban is kenni hogy ne legyen túl sok (heti 1x) próbáltam gyakrabban is hogy hadd szokja a bőröm (heti 2x - 3x) de borzalmas eredménye volt. Ha ritkán kenem akkor “csak” óriási gyulladt pattanásaim nőnek, ha gyakran akkor emellé még fáj is az egész bőröm. Ha arra gondolok hogy elvileg naponta “kellene” kenni akkor elfog a szorongás. :D

Nem össze-vissza kenem, próbáltam hetekig ritkán, aztán hetekig gyakrabban.


Alapvetően nem szokott érzékeny lenni a bőröm kencékre, konkrétan semmi nem készítette ki még ennyire.


Meddig érdemes erőltetni és várni hogy majd megszokja a bőröm? Vagy mit kellene csinálni hogy működjön? Vagy mikor engedjem el?


2023. jún. 21. 10:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
Már az első pár alkalom után el kellett volna engedni. Fényvédőzz. Nekem sem bírja a retinolt/retinal a bőröm, na bumm. Használj olyan termékeket, amiket szeret a bőröd, hidd el, meghálálja. Mire akarod amúgy használni a retinalt?
2023. jún. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Természetesen fényvédőzök. :)

Anti aging célra szeretném használni.

2023. jún. 21. 11:17
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha pár hét után is ezt tapasztalod, akkor nem érdemes erőltetni. Fél év után meg főleg nem. Amúgy lehet csak az adott terméket nem bírja a bőröd, esetleg próbálj ki valami mást. Akár retinolt, retinal-osból tudom, hogy nem olyan nagy a választék.
2023. jún. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#3

Hát csak így nem tudom van-e értelme erre szórni a pénzt.

2023. jún. 21. 11:44
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért erőltetsz valamit, amit látod, hogy nem kellene. Miért nem választasz bakuchiolt retinol helyett? Ugyanaz, de sokkal kevesebb az irritáció. De egyébként van több anti-aging hatóanyag is, nem csak a "felkapottak". Nem attól lesz jó valami, hogy influenszerek reklámozzák.
2023. jún. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5

Azért “erőltetem” mert mindenhol azt hallani hogy kell idő mire megszokja a bőr, nem nagyon találtam infót hogy mennyi ideig érdemes próbálkozni.

Utánanézek ennek a bakuchiolnak, köszi.

2023. jún. 21. 13:33
 7/18 anonim ***** válasza:
49%
Ezért kell megfelelő forrásból tájékozódni. Még az sem biztos, hogy a te bőrödnek erre van szüksége.
2023. jún. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#7

Ajánlanál megbízható forrásokat?

2023. jún. 21. 16:27
 9/18 anonim ***** válasza:
51%
Szépségtanácsadó, kozmetikus, aki először is meghatározza a bőrtípusodat, a problémáidat átbeszélitek, és ajánl hatóanyagot. A lényeg a tudatosság. Nem a trend. Aki tudatos, tudja mire van szüksége, és nem az influencereknél bevált, sok esetben csak reklámozott dolgokat erőlteti.
2023. jún. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Így van ahogy a 9-es is írta, hogy egy jó kozmetikust keress, aki ismeri a bőrtípusokat, tudja mit miért és hogyan kell használni és meg tudja mondani, hogy milyen kezelésre van szükség, mert otthoni kenegetés mellett sokszor elengedhetetlen az arckezelés valamilyen formája.


Akár leszavazzátok a válaszainkat akár nem, de az influenszerek nem kozmetikusok. Eddig még senkinél nem láttam, hogy ismerné a bőrtípusokat, vagy, hogy ismer-e a felkapott hatóanyagokon kívül akár egyet is. Nem értem hogyan adhatnak tanácsot olyan dologban, amihez nem értenek, vagy csak ennyire nincsen felelősség érzetük... Szakértőnek állítják be magukat de messze nem azok. Kicsit körül kellene nézni, hogy néhány kozmetikushoz milyen elrontott bőrökkel mennek oda a "tudatos bőrápolók", mert sokan azt hiszik, hogy ez a világ legegyszerűbb dolga, de ezért a felelősséget senki nem vállalja, csak az egymásra mutogatás megy.

2023. jún. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!