Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért mondjàk a hajfestékre,...

Miért mondjàk a hajfestékre, hogy káros?

Figyelt kérdés

15 éves koromtól kezdve festettem a hajam, mert nem tetszett a színe…mindig barna árnyalat, de egyszer vörös egyszer fekete és a lilás is ki lett próbálva, ezeket lenövesztettem majd levágtam. Most vagyok 25, 1 éve nem festettem a hajam, mert meguntam hogy 4 hetente lenő, stb.

Viszont most fénytelen és szálkás…azon gondolkodom hogy befesten hogy fényes és puha legyen újra.

Szóval miért mondják hogy káros ha nekem ennyire egészséges? Pedig az 500 ftos kínai boltban található festékkel kentem ráadásul nem a dm-es 2500 ftossal vagy fodrásszal..


2023. ápr. 18. 05:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért fénytelen és szálkás, mert gagyi festékkel festetted évekig. Neked hogy nem egyértelmű az összefüggés?
2023. ápr. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon sok ember festi a haját és mondja, hogy egészséges, de egy szemfüles ember könnyen kiszúrja ha nem az.

Úgyhogy a valódi kérdés, hogy az emberek miért nem tudják megkülönböztetni az egészséges és egészségtelen hajat? A magyarázat rém egyszerű: mert nagyon sok embernek van tönkremenve a haja és már ezt tekintjük átlagnak.

Valószínűleg neked is szarrá van menve már a hajad, és az elmúlt 9 évben is rossz állapotú volt, csak épp senki se szólt be rá és fodrász se látott, hogy szörnyülködjön.

2023. ápr. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Plusz kemikália, fel is szívódik vmennyi, szárítja a hajat.
2023. ápr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Úgyhogy a valódi kérdés, hogy az emberek miért nem tudják megkülönböztetni az egészséges és egészségtelen hajat?"


Ezt amúgy természetes hajnál is sokat látni. Mikor ragaszkodnak hozzá, hogy nekik fenékig ér a hajuk, de csak pár csoffadt tincsecske ér le odáig, a nagyja a vége felé el van vékonyodva, töredezik.


Nekem a "fenékig ér" azt jelenti, hogy fenékig dús és ápolt, nem azt, hogy lapockáig ápolt, ami alatta van, az rusnya, de fosok levágatni.

2023. ápr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
100%

4. Nagy igazság, anno gyerekkoromban anyám meg volt veszve a hosszú hajamért, ami bár vastag volt meg minden de egyébként szanaszét volt törve. De neeem vágjuk le, mert oda a hossza...mikor már magamnak vágathattam hajat, akkor realizáltam, hogy baszki ilyen az egészséges hajvég?

Amúgy én 16 éve festem, illetve 7-8 éve színezem de egészségesebb a hajam, mint anno festetlenül és ez a rendszeres vágásban gyökerezik szerintem, meg a hajápolásban, festéstől függetlenül. Régen hiába nem volt festve, szarrá volt menve mert állandóan egy szoros fonatban kellett hordani, ápolás, balzsam stb. nuku, a műanyag soros fésűvel anyám tépkedte, de nem baj, lényeg hogy hosszú volt -.-

2023. ápr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert ammónia meg a hidrogén-peroxid kemény vegyületek, teljesen megváltoztatják a haj szerkezetét. Például nekem is fényes hajam volt festés előtt, de már csak visszasírni tudom, soha nem lesz újra olyan.
2023. ápr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Neem, most is nagyon szép hajam van, egészséges elejétől a végéig, dús, csak fénytelen, nem szép a színe.

Mikor festettem gyönyörű fényes és egészséges volt. Most is puha.

2023. ápr. 21. 23:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert a festék ammóniából és hidrogén-peroxidból ezek nagyon kemény vegyületek. Rákot is okozhatnak
2023. ápr. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!