Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nem jó kozmetikumokat használn...

Nem jó kozmetikumokat használni, mert mindegyikben van valami káros anyag?

Figyelt kérdés

[link]


Szinte majdnem az összes káros anyagból használok valamit. :D


2023. ápr. 5. 12:07
 1/5 Metionin ***** válasza:
100%
Ennyi erővel akkor ne is együnk, mert mindenben van E-szám...ha nem vagy allergiás valamelyik összetevőre, akkor nem gáz. Vannak cuccok, amikbe kell pl. a tartósítószer, mert nagy kiszerelés és megromlana mire elfogy. Nekem sok cuccom ilyen mindenmentes, próbálok SLS meg szilikon meg társai mentes cuccokat venni, az összes krémem, tusfürdőm, samponom stb. olyan de ha egy szérum beválik és van benne ezek közül valami, őszintén szólva nem izgat. Sokáig küzdöttem hormonális bőrhibákkal, ha csak olyan termékkel tudom fenntartani az emberi kinézetem, amiben van egy kis szilikon, akkor ámen.
2023. ápr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a cikk eléggé nevetséges... Szó szerint egyik szavával üti a másikat. Ezek nem sok termékben vannak benne, viszont ahogy az első is írta, tartósítószer mindenben van, különben pár hét alatt megromlana (gyártástól számítva, nem vásárlástól!). Szóval vásárolj tudatosan (vagyis csak azt amire szükséged van és tudod, hogy nem teszel vele rosszat magadnak) és kész.

Plusz még azzal kiegészíteném, hogy attól, hogy valami natúr, még nem jelenti, hogy jobb.

2023. ápr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát ezek közül amiket használok, az az alumíniumos dezodor, az SLS, Phenoxyethanol (ez a tartósítószer a The Ordinary és G&G termékekben), úgy ennyi amit használok a listáról.
2023. ápr. 5. 17:00
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első háromra ez a cikk sem írja hogy káros lenne a bőrre. "Csak" a környezetre. A szulfátot, alumíniumot azért szerintem nem nehéz elkerülni, csomó mentes sampon meg dezodor van, évek óta olyanokat használok. A szintetikus illatanyagokról eddig is lehetett tudni hogy nem jók, a tudatosabb márkák nem is élnek velük.

Igazából a színezőanyagok meg a tartósítók voltak valamennyire új információk nekem, de azért az nem győzött meg hogy potenciális rákkeltő anyagok. Gondolom van sok kutatás a témában, de ha lenne egyértelmű eredményük akkor az közismertebb lenne.

Ez a cikk eléggé felületes, hiányos, egy kis ezós beütéssel. Továbbra is maradok a kozmetikumoknál.

2023. ápr. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Még annyival kiegészíteném amit írtam, hogy ezek akkor lennének rákkeltőek, ha párszáz éven keresztül napi egy tubussal/flakonnal magadra kennéd, de még akkor sem 100%


Igazából akár tetszik akár nem, maga az élet a legkárosabb az egészségre, és sok betegség van, ami elkerülhetetlen, pl. bizonyos rákfajták, Alzheimer. Az öröklött hajlam nagyban hozzájárul, de bármikor bárkinél előfordulhatnak

2023. ápr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!