Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért ilyen egyhangú a mai divat?

Miért ilyen egyhangú a mai divat?

Figyelt kérdés
Frizurákban, öltözködésben stb, annyira egyhangú unalmas és ingerszegény. Hiányzik belőle az extravagáns, botrányos megjelenés, a polgarpukkasztó stílus. Mi történt?!

2023. márc. 30. 06:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ezt veszem észre, sokkal inkább azt látom, hogy mostanában valahogy minden divat, sokféle stílus létezik egymás mellett. Persze egy adott korcsoportban lehet elég egyforma az ízlés, de összességében mégis változatos a társadalom képe.

Amúgy meg valahol pont a divat lényege az uniformizálás, hiszen az a cél, hogy minél nagyobb számú egyén vásárolja meg (jó drágán) ugyanazt a fajta ruházatot, ami éppen "trendi".

A másik, hogy mi értelme lenne annak, ha nagyon sokan követnének valami botrányos, polgárpukkasztó stílust? Szerintem a mai társadalom már fel sem kapja a fejét egy csomó mindenre, ami régebben botrányosnak számított.

Amúgy meg ilyen egyénieskedő stílusú emberekről, akik nem veszik észre magukon, hogy valójában jelentéktelen tucatarcok, nekem mindig a "Brian élete" jut eszembe, ahol kórusban harsogja a tömeg, hogy "Igen, mi mind egyéniségek vagyunk!", és csak egy ember mondja azt, hogy "Én nem".

2023. márc. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen ez is igaz amit te írsz.

Valójában a tömeges botrányos megjelenés is eltűnt, de a valódi egyéniségek is. Lehet már azért, mert annyira sok féle stílus van, hogy nem lehet olyan könnyen "újat kitalálni?"

2023. márc. 30. 23:06
 3/3 Laylah ***** válasza:
39%
Lassan már az a szembetűnő, ha valaki normálisan öltözködik.
2023. márc. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!