Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Másnak nem büdösödik a haja...

Másnak nem büdösödik a haja egy idő után?

Figyelt kérdés
Nagyon zsírosodik a hajam, 2 naponta mostam eddig de úgy döntöttem hogy kipróbálom a ritkább mosást. Persze elég gázul néz ki 3 nap után már, használok szárazsampont is de ami a legrosszabb hogy szörnyű szaga lesz. A belem kifordul tőle. Ezért nem bírom ki 3 napnál tovább. Nektek is bebüdösödik? Mit lehet ez ellen tenni?
2010. okt. 5. 18:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
legutóbb 5 nap után mostam meg mer addig tök jól nézett ki...nem tudom h miért,mer nyáron 2 naponta kellett mosnom mer olyan ratyin nézett ki:s:/
2010. okt. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
*és hozzá tenném büdös sem volt.xd
2010. okt. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
amúgy nekem már így 4. napon szokott kicsit furcsa szaga lenni. nem mondanám "büdös"-nek de érződik hogy nem frissen mosott. és csak a tövénél, a hajvégeknél egyáltalán nincs ilyen....
2010. okt. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
meg tudod szagolni a hajtövedet??XD
2010. okt. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
56%

18.32es vagyok

18.40es, okoskodó vagy, honnan tudod, hogy lesz hajad, ha nem tartasz még ott...?ne mondj marhaságokat...

te meg csak mossad, remélem, parókád lesz...


kérdezőnek: vegyél illatosított sampont, vagy DOVE-ot, én azt használom, nagyon finom illata lesz, és tart.de úgy tudom, a pantene is ilyen.


20Ł

2010. okt. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld ki, hogy befested valami hasonló árnyalattal a hajad, mint az eredeti. Nekem festés után kevésbé zsírosodik.
2010. okt. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
37%

nagyon okos emberek vannak itt. europai szokás, hogy tobb nap telik el 2 hajmosás kozott. de ottvannak az amcsik, minden reggel hajatmosnak, mégsem kopasz amerikaiak rohangálnak. nem a samponnal van baj, hanem azzal, hogy a haj nedvesen a legérzékenyebb, és nem kell kapálo mozdulattal fésulni a vizes hajat. a mai samponoknak nagyon jo a ph ertekuk, nagyrészt semlegesek (főleg a világmárkák), tehát nem okoz gondot a napi hajmosás, főleg ha a balzsammal visszaállitjuk a haj ph értékét. régen amikor még olyan eros sampon volt, hogy ecet nélkul kibontani sem lehetett a hajat, akkor még valoban káros volt a napi hajmosás, de akkor sem az volt a kovetkezménye, hogy kihullott, hanem letort. a lényeg hogy a haj tove mindig legyen száraz mikor kimegyunk a szabadba, és a hajmosás kozbeni fejmasszázs kifejezetten jot tesz a hajhagymáknak, fejbornek.


kedves kérdezo, ha korosan "budos" a fejborod, nem pedig csak eltulzod, akkor fordulj borgyogyászhoz, mert benne van a pakliban, hogy gombás. ne aggodj, pár alkalommal kell bedorzsolnod szeszt, és elmulik.


egy fodrász

2010. okt. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Ok, köszi mindenkinek! Nem akartam én itt vitát szítani. Én sem hiszem hogy nem lesz haja valakinek attól hogy minden nap mossa, de olyanoknak akinek alapból vékonyszálú, törékeny haja van, annak árthat. Nekem ilyen hajam van és azért gondoltam hogy megpróbálom ritkábban mosni. Meg aztán elég hosszú is és macerás a 2 naponta mosás szárítás.:) Egyébként nem olyan büdös hogy még a szomszéd is érzi, csak olyan állott szaga van és engem már ez is zavar.
2010. okt. 5. 23:38
 19/24 anonim ***** válasza:
És én vagyok az "élő bizonyíték" rá,hogy bizony lehet 18 éve hajat mosni minden áldott nap hajkárosodás nélkül.Se nem töredezik,soha nem hullott,nem volt korpás,pedig festettem,melíroztam,daueroltam,mikor mit..Szerintem ez hozzátartozik az alapvető higiéniához,ahogyan az,hogy megmosom az arcomat.És szerintem az az undorító,mikor vki 4-5 napos szennyréteggel a haján mászkál.Mert az nem károsítja a hajat,ugye??
2010. okt. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

A sampon is sokat számít. Pl. amiben szulfátok vannak, azok sokkal károsabbak, mint a szulfátmentes cuccok. Én igaz nem mosok minden nap, hanem 2-3 naponta, de ezt használom és sokkal jobban néz ki a hajam tőle, mint az átlag samponoktól, mert kevésbé szárít. A balzsamokban meg szilikonokat kerülöm, mert lezárják a haj felszínét. A múltkor elkísértem 2 rokonom egy elismert fodrászhoz, aki mikor meglátta a hajam totál el volt ájulva, hogy hogy lehet ilyen szép meg ilyen hosszút még nem is látott... Megkérdezte hogy ápolom, és mikor elkezdtem neki mondani a szulfátokat meg a szilikonokat azt sem tudta miről beszélek. Akkor átugrottam egy bio boltba a szomszédba kókusz olajat venni, kérdezte mire kell, mondom a hajamra. Meg volt lepődve, hogy minek arra olaj. Szóval én inkább magamnak vágom a hajam, ha még ilyeneket sem tud.

Amúgy igaz, Amerikában divat minden nap hajat mosni, viszont ott ezeket a dolgokat 1000x jobban ismerik, mint itt. Ismerek olyanokat (amerikaiakat), akik térdig érő hajat mosnak minden nap, viszont nem samponnal, csak balzsammal. Ez megint olyan, amit itt nem ismernek...

2010. okt. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!