Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A fejbőröm 3 helyen sebes....

A fejbőröm 3 helyen sebes. Mit tegyek, hogy minél hamarabb begyógyuljanak a sebek?

Figyelt kérdés
Yves Rocher korpásodás elleni sampont használok. Valószínűsítem, h a rossz víztől sebesedett ki, mert a bőröm is szárad, mióta az aktuális városomban élek. Tervben van hogy vásároljak vízszűrőt, s ha nem múlik, megyek bőrgyógyászhoz. Viszont a meglevő sebeket hogyan kezeljem?

2022. nov. 24. 20:16
 1/9 A kérdező kommentje:
* viszket és érzékeny is
2022. nov. 24. 20:18
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hat sajnos ez a marka fejbor gyilkos, nem annyira jo, nagyon szarit.


Vichy dercos samponok pl tenyleg tok jo szaraz fejborre es korpara.

Az arcodra meg szerezz egy arclemosot es egy hidratalot. Es igyal tobb vizet :)

2022. nov. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az arcom amúgy rendben van! :)

Esetleg nem tudod-e, az olajos fejbőrpakolások jók lennének-e most nekem? Pl jojoba ricinussal.

2022. nov. 24. 21:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez is hasznos lehet számodra:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__allergiak__12012961..

2022. nov. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt olyan időszak, hogy csakis tisztított vízzel mostam fejbőrt illetve hajat. Nagyon jó szerintem.

Számomra az olajos pakolások abszolút nem voltak megfelelőek.

Többféle olajjal is próbálkoztam: olíva, argán, ricinus, kókusz, stb...

A ricinust abszolút nem tudom ajánlani, de tudod, mindenki más, így ezt nem lehet megmondani, hogy neked jó lenne-e.


Amit a fenti linken olvashatsz, azok fontosak lehetnek számodra.


Nagyon sokáig csak abszolút természetes módokon nyúltam a fejbőrömhöz, hajamhoz.


Volt időszak, hogy csak gyógynövények forrázatával.


Más időszakban kizárólag tisztított vízzel. (R/O, azaz reverz ozmózis.)


Néha illóolajokkal.


Máskor bio almaecettel.

Máskor citromlével.


De én nagyon tiszta táplálkozást is folytattam emellett, így nem zsírosodik a hajam.


Ami a legjobb volt bármi közül, az a tojássárgája pakolás volt, de azt csak 1-2 alkalommal használtam, mert vegán lettem.


Esetleg azt próbáld ki még.


Sokkal jobb volt, mint az olajos pakolások. Sőt, én azoknak sosem tapasztaltam pozitív hatását.


A kókuszolajra pedig kiderült, hogy allergiás vagyok, én azt senkinek sem ajánlom, nekem annyira rossz volt.


De ahogy fentebb is írtam, mindenki máshogy reagál.

2022. nov. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Szamomra az olajos pakolasok azert nem jottek be, habar probaltam oket, mert egyszeruen keptelen voltam kimosni a hajambol. Kb hetszer-nyolcszor kellett samponozni, mire kijott, de ez meg egy ordogi kor, mert minel tobbet samponoztam es dorzsoltem a hajam, annal rosszabb lett az egesz. Szoval az olajok jotekony hatasat a sok sampon miatt lehetetlen elvezni. Vagy bennehagyod a felet, vegulis hetek alatt kikopik az olaj,de az meg szerintem szinten nem tul egeszseges :D
2022. nov. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen-igen! Ugyanez a tapasztalatom!
2022. nov. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Viszont ha tetszik a kerdezonek, ha nem, az yves rocher termekeket nagyivben elfelejtenem, tenyleg gazosak. Allitolag ilyen-olyan termeszetes, kornyezetbarat cuccok, de ennek be ne doljon senki, botranyos osszetevoi vannak az osszes termekuknek kb.

Aztan ezekre valaki erzekenyebb, valaki meg nem es gond nelkul tudja hasznalni, de amugy szerintem erdemes masban gondolkodni inkabb.

2022. nov. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt nem ismerem, de elhiszem. Sajnos rengeteg silány minőségű termék van forgalomban, ráadásul magas áron.
2022. nov. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!