Beszakadt körmök?

Figyelt kérdés

Mit jelent pontosan a hús alatt beszakadt köröm?


Azt, hogy a köröm teteje be van szakadva, iletve onnan indul a szakadás, és a szakadás a körömágy teteje alatt ér véget?



És a húsig beszakadt köröm mit jelent? Olyan nagy a sérülés, hogy a körömágy rózsaszíne is látszik, de nem feltétlenül a köröm tetejéről indul a szakadás, hanem lehet a köröm közepén is?



[link]


[link]


[link]



Ez a három melyik-melyik eset?


2022. okt. 5. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom
2022. okt. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezek nem szakkifejezések. Körmös szemmel az a lényeges kérdés, hogy az élő szövet, a körömágy sérült-e? Ha csak a szabadszélnél törik a természetes körömlemez az esztétikai hiba, lereszeled és kész, lehet rá építeni, géllakkozni. Ha viszont sérül az élőszövet, a körömágy, akkor kezeled vagy ha nagyon csúnya, akkor az orvos kezeli. Aztán ha meggyógyult és lenőtt, akkor lehet rá építeni.

Az első nagyon csúnya, a másik kettőnél csak a körömlemez sérült, azt elég reszelni. Persze így kép alapján, élesben kézbe venném és megnézném több szögből.

2022. nov. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de mire szokták mondani, hogy hús alatt beszakadt köröm vagy húsig beszakadt köröm?
2022. nov. 12. 18:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondom ezek nem szakkifejezések. Ebből pedig következik, hogy nincs egységes jelentésük. Valaki ezt érti alatta, valaki meg azt. Egy körmös viszont nem így fog fogalmazni.
2022. nov. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, és a képekre te milyen kifejezéseket mondanál? Kíváncsi vagyok, mert én nem vagyok jártas a témában.
2022. nov. 12. 20:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Az elsőnél láthatóan sérült csúnyán a körömágy. A minimum hogy hazaküldeném krémezgetni amíg be nem gyógyul és le nem nő, de lehet hogy doki akár ha begyullad. A másodiknál ahogy látom csak simán letört a szabadszél, azt lereszelem és lehet rá építeni. A harmadikat is ilyennek nézem, de az nem látszik elég jól. Meg élőben azért tényleg más lenne megvizsgálgatni őket, közelebbről és több szögből. Ami biztos, hogy az első nagyon csúnya. Ott sérült az élő szövet nem csak az elhalt körömlemez.
2022. nov. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!