Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi történik a hajammal?

Mi történik a hajammal?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Napi szinten rengeteg hajam hullik ki. Ma hajat mostam (több mint egy hét után) és sok hajam hullott ki, a végén csattolóm a képeket. Tegnap este vettem a dm-ben revalid-ot, és dupla dózisban szedem, az az 3x2. Nem várom hogy máris hasson, de remélem fog. Egyébként 16 éves vagyok. Van hogy egy nap keveset, de van hogy sokat eszem. Átlagos az étrendem. De vashiányos vagyok, és más vitaminokat is szedek (orvosok ajánlására). Segítsetek mivel lehetne ragyogó és dús hajam. Viszonylag vékonyak a hajszálaim. Hogyan lehetnének vastagabban a dúsabb hatás érdekéért? Már kezdek félni a mennyiség és a minőség romlásától is. [link]

[link]



2022. júl. 10. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Húha, szerintem menj valami szakemberhez ezzel.
2022. júl. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdéseim:


Milyen hosszú a hajad?


Pl nálam ez megszokott mennyiség egy fésülésnél, mert térd fölé ér.


A sűrűség és szerkezete genetikai alapú.


Herbália üzletláncnál szoktak lenni ingyenes hajvizsgáládok, géppel csekkolják a hajad, fejbőröd.


Hullás okai lehetnek: nem megfelelő táplálkozás, folyadékbevitel, genetika, vitaminhiány, fejbőr betegségek stb.


Bőrgyógyásszal lehet csináltatni szövetminta elemzést.


Minden embernek adott, hogy egy tőből átlagosan hány haj nő.

Ezen nem lehet változtatni.


Továbbá:

Hogyan fésülöd, szárítod, szárítod-e, fested-e, vasalod-e?


Sok elvetemült fejtetőtől fésül egyből, nem fokozatosan lentről felfele és húzza, vékonyítja a hajat.


Van aki nem szárít hajat, bepállik, gyengül a fejbőr, könnyebben elengedi a hajat.


Hűvösebb napokon javasolt kimozdulás előtt 1 órával befejezni a szárítást. Felfázhat a fejbőr, a hőkülönbség miatt bepállik.


Nyáron fejbőrnek szellőzést hagyni, gyengíti a bőrt és bepállik, ami akár fejgombát is okozhat.


A festés és vasalást le se kell írnom, milyen mértékben roncsol.


Láttam csúnya eseteket, meg gyengébb formában át is éltem.

2022. júl. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia segített valami?
2023. okt. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettetek. Köszönöm.
febr. 6. 15:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi segìtett ugyan ebbe a helyzetve vagyok. Csak sirok
febr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Figyeltem a fésülködésre, valamint szinte alig alkalmazok hőt a hajamra. Duplán samponozok, illetve kondicionáló elöt törülköző szárazra törlöm a hajamat es hideg vízzel öblítem ki. De az a baj hogy még így sem vagyok megelégedve az állapotával. Alul nagyon töredezett.
febr. 7. 15:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!