Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek ha nagyon zavar a...

Mit tegyek ha nagyon zavar a hajam, de nem akarom levágatni?

Figyelt kérdés
1.5 éve növesztem a hajam és sikerült azt elérnem, hogy olyan hosszú legyen, hogy a derekamnál lejjebb ér, viszont fenékig érő haj volt a célom. De egyszerűen annyira idegesít, hogy folyton viszketek, meg ha ideges vagyok tépkedem, és mindenhol ott a hajam, mert festett szőke. Gondolkodtam azon, hogy levágatom újra vállig érőre. De biztos vagyok benne, hogy megbánnám, hisz 1.5 év nem kevés idő. Kontyon is gondolkodtam, de már annyira hosszú, hogy kontyba is alig lehet felfogni. Esetleg ha tudtok valami jó konyt megoldást, akkor az érdekelne. És a tépkedés helyett is jó lenne valami tanács. :(
2022. júl. 2. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Vágasd le. Nem érték a hosszú haj, nem pénz az. Csak a gond van vele, előnye meg nincs. Nem vagy szebb tőle. Ha meg komolyan téped, az pszichiátriai megbetegedés, ami orvosi kezelést igényel, nem belenyugvást.
2022. júl. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Grat, egyből tömjünk tele gyógyszerrel mindenkit aki kicsit is különbözik.
2022. júl. 2. 10:18
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha levágatod, akkor nem tépkeded? És mi a jelentősége annak, hogy szőke? Nem értem 🤪
2022. júl. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
A hajtépkedés nem kicsit is különbözés, hanem súlyos megbetegedés. Ha kicsit is különbözés lenne, akkor te se akarnál tőle megszabadulni.
2022. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Wow, ha 1.5 év alatt a derekam alá nőne a hajam, akkor sose paráznék a vágástól. :D Másoknak ehhez kell vagy 5 év, sőt sokaknak meg se nő ilyen hosszúra.

A kérdésnél maradva: a tépkedésről le kellene szoknod, ez olyan rossz szokás, mint a körömrágás. Valószínű akkor is tépkednéd, ha rövid lenne. Úgyhogy először is az idegeskedésen kellene segíteni, de nem “orvosi kezeléssel”, ahogy előttem írták. 🤦‍♀️ Ez nem pszichiátriai probléma, “csak” stressz.

A hajad szempontjából ez azért problémás, mert hiába hosszú, a tépkedéstől csúnya lesz (pláne, hogy a szőkítés is nagyon roncsolja a hajat), úgyhogy akkor már inkább vágass a végéből.

Szerintem ha nagyon zavar a hajad, válassz egy köztes megoldást, mondjuk vágasd kicsit rövidebbre, de azért ne vállig érőre (így kevésbé lesz idegesítő, de nem közel “nulláról” kell újrakezdened a növesztést).

Még fontosabb gondolat: mivel ápolod/mosod a hajad? Mert az szerintem egyáltalán nem normális, hogy viszketsz. Nekem is kb. olyan hosszú a hajam, mint amit leírtál, de soha nem viszketett, és nem is zavart - pedig még göndör is, úgyhogy tök macerás…

2022. júl. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Lidl-ös tusfürdővel mosom.
2022. júl. 2. 12:59
 7/10 anonim ***** válasza:

A kezednek kellene valami elfoglaltság, vannak nyugikockák babráható bizgentyűkkel vagy nyúlékony gumijószágok, amit cibálhatsz, az ujjadra tekerheted a nyúlványait.

Ha nagyon erős a késztetés, lehet tényleg segítség kellene, mert ha le is szoksz a hajadról, átmehet a dolog bőrtépkedésbe, a szempillákról nem is beszélve😯


Nem értek a hajakhoz, de mi lenne, ha befonnád a két oldalsó tincset? Talán kevésbé ingerelne. Valami hajpakolás is kellene, hogy lágyak legyenek a hajszálak, ha szálkásodna.

2022. júl. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
jézusom!!!!!!!!! Miért kellene ezért pszichiáter? Megoldást akarok, nem gyógyszerekkel tömni magam!
2022. júl. 2. 21:59
 9/10 anonim ***** válasza:
32%
Hát mondjuk ezért: [link] Nem tudom, mért gondolod, hogy a pszichiáter szakorvos nem megoldást hoz. De nekem olyan mindegy, nem az én testem.
2022. júl. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
töredezett végeket tépkedem, de ne zavartasd magad.
2022. júl. 2. 22:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!