Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mivel, esetleg milyen olajjal...

Mivel, esetleg milyen olajjal kenjem a száraz bőrömet?

Figyelt kérdés

Napi 2 és fél, 3 liter vizet iszom, a bőröm mégis száraz. Hiába kenem testápolóval ( [link] ), esetleg nivea krémmel, semmit se használ. Nem viszket, nincs kicserepesedve, csak amikor végig húzom pl. a karomon az ujjaimat olyan a bőröm, mint egy öreg néninek.


Miket tudtok ajánlani, főleg, ami természetes?



2022. jún. 29. 11:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%
A fenoxietanol es a magnezium-EDTA nem irritáló tartosítószer, ami lássuk be, hogy kell minden kozmetikumban. Még mindig inkább legyen benne +1 összetevő, ami révén nem baktérium tenyészetet kensz magadra pl. Az EDTA jó formán csak kelátorként a baci szaporodását gátolja anélkül, hogy káros lenne. Ezek jóformán minden kozmetikumban benne vannak.
2022. jún. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%
A másik kettőt pedig lehetőleg ne natirkozmetikai oldalon, hanem pl. Pubmeden tudomanyos kutatásokat olvasgatva lehet leellenőrizni, vagy ha nincs ennyi időd akkor krémmánián is olvashatsz róluk.
2022. jún. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Most azért, mert nem istenítem azt a krémet, amit ajánlottál nem kell ennyire felkapni a vizet. Állj a hideg víz alá és hűsd le magad.

Megtanultam, hogy minél kevesebb összetevőt tartalmaz egy termék, annál jobb.


Amit használok testápolót, amit linkeltem is, abban semmilyen káros összetevő sincs. Az alábbi cikk is megerősíti, hogy az Alverde termékek jók.

[link]


És, amit linkeltem, hogy meg fogok venni, az csupán egyetlenegy összetevőt tartalmaz. Úgyhogy kérlek, ne pattogj tovább a témán. Ötleteket kértem, és majd ÉN kiválasztom a nekem tetszőt!

2022. jún. 29. 15:40
 14/19 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk ez tetszik, szerinted egy olaj egyetlen osszetevőt tartalmaz. Az argánnal nagyon nem lehet mellé lőni (nincs illóolajokkal tele), de leginkább úgy hatásos ha alá hidratálsz. Mivel nem szintetikus, vagy egyessével hozzáadott komponensei vannak nem szoktak külön feltüntetni. Önmagában leginkább a nedvesség párolgását védi a bőrből, mint egy záróréteg. Nekem nem probléma, ha neked nem szimpi a krém, de az egészen más, ha károsnak minősíted ezzel akár másokat megvezetve. Tégy belátásod szerint, engem ez nem aggaszt.
2022. jún. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
70%
Az alverda utolsó 5 összetevőjhle messze van az ideálistól. De magának a márkának vannak jó termékei, ebbe most nem akarok belemenni. Meg nekem mindegy is mit használsz.
2022. jún. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

"de az egészen más, ha károsnak minősíted ezzel akár másokat megvezetve."

Mert szerinted teljesen egészséges, természetes összetevőket tartalmaz?

Tudom, fáj az igazság, hisz te ajánlottad és most valaki a "szemedbe merte mondani", hogy nem egészséges az, amit használsz.


Tessék, külföldi oldalakon is találtam, ami ugyanezeket az összetevőket károsnak írja:

[link]

[link]

[link]

[link]

2022. jún. 29. 16:06
 17/19 A kérdező kommentje:

"Mondjuk ez tetszik, szerinted egy olaj egyetlen osszetevőt tartalmaz"


[link]

Összetevők: 100% Triple Virgin Argania Spinosa Kernel Oil (100% bio argán olaj)


Számolni azért esetleg még tudsz?

2022. jún. 29. 16:12
 18/19 anonim ***** válasza:
57%
Kulfoldi oldal (lehetne ennyibol magyar is) vs tudomanyos cikk, tanulmany kozott is van azert kulonbseg. Ha pl. ir valamit a science vagy a nature az nem eklivalens egy ilyen oldallal. Nyilvan mindenki talal a sajat allaspontjanak megfelelo cikket, bevallom eppen ezert nem is olvastam. Csak egyet atgorgettem. Legyen meg a magad igazsagod, nem is akarom fenn tartani a posztod (hogy meg tobb emberhez eljusson), reszemrol mindegy honnan tajekozodsz es mit hasznalsz. Valjuk be a legegyszerubb kremmaniaig azert nem sikerult eljutni.
2022. jún. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

"Valjuk be a legegyszerubb kremmaniaig azert nem sikerult eljutni."


A kérdés leírásában van egy link, hogy milyen testápolót használok. Szerinted az melyik oldal? Fogós egy kérdés, tudom.

2022. jún. 29. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!