Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mivel, esetleg milyen olajjal...

Mivel, esetleg milyen olajjal kenjem a száraz bőrömet?

Figyelt kérdés

Napi 2 és fél, 3 liter vizet iszom, a bőröm mégis száraz. Hiába kenem testápolóval ( [link] ), esetleg nivea krémmel, semmit se használ. Nem viszket, nincs kicserepesedve, csak amikor végig húzom pl. a karomon az ujjaimat olyan a bőröm, mint egy öreg néninek.


Miket tudtok ajánlani, főleg, ami természetes?



2022. jún. 29. 11:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Argánolaj testápolózás után nekem segített, csak elég macera. Az én bőröm is nagyon nagyon száraz. Ami még segít kicsit az a Nive olajos tusfürdője.
2022. jún. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Cerave hidratálóját nagyon jó szívvel tudom ajánlani + argánolaj tényleg tud még egy kis extrát adni a hidratáló fölé.

Erre a krémre gondolok, gyógyszertárakban lehet kapni + rengeteg oldalról rendelni is lehet.


[link]


+ Legalább ilyen időben fényvédő is segíthet, és a kozmetikumok amiket használsz lényeges, hogy ne szárítsanak pl. sminklemosónak micellás víz helyett kevésbé szárító formula...

2022. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az arcom egyáltalán nem száraz, csak a két karom, meg a két lábam. És ezek is csak azóta, hogy bejött a jóidő, és szabadon vannak a végtagjaim. Ilyen hidegidőben nincs nálam.
2022. jún. 29. 13:39
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Testre én csak ceravet kennék a szárazság ellen, annyira nem vészes árban még így sem. Az argán azért már egy kicsit drágább dolog, és én azt nem is önmagában használnám csak extraként. Megelőzésnek pedig fényvédőt/naptejet, ha kimozdulsz, és próbálj esetleg kevesebbet tartózkodni a napon.
2022. jún. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#4

A Cerave termék tartalmaz káros összetevőt, úgyhogy azt nem fogom választani.

Maradok szimplán az argán olajnál.


[link]

2022. jún. 29. 14:55
 6/19 anonim ***** válasza:
70%
Hat ezek közül van olyan amit erősen cáfolnék, hogy káros pl. Dimetichon egy kiváló hidratáló összetevő. A cerave éppen, hogy nem tartalmaz felesleges, káros anyagokat a Niveával ellentétben. Melyik összetevőjét nem találod megfelelőnek?
2022. jún. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%
Ha már magyar oldalról, akkor a krémmánián ajánlatosabb az összetevőket lecsekkolni. Naprakészebb, és nem mára már megdöntött tévhiteket sorakoztat fel. A parabének sem ördögtől valók, mint a cikkben írják.
2022. jún. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

A Niveát nagyon ritkán használtam, inkább a sarkamra kenem, mivel ilyenkor szandálos időben kiszárad a sarkam.


"Melyik összetevőjét nem találod megfelelőnek?"

PETROLATUM

DIMETHICONE

PHENOXYETHANOL

DISODIUM EDTA

2022. jún. 29. 15:18
 9/19 A kérdező kommentje:

Ezt az argán olajat veszem majd meg:

[link]

2022. jún. 29. 15:22
 10/19 anonim ***** válasza:
70%
Arról nem is beszélve, hogy natúr kozmetikumokat forgalmazó cég révén természetes összetevők mint természetes illóolajok pl. limonén ellen ni ncs kifogása a mesterségessel szemben. Pedig főként ezeket tartalmazzák a kozmetikumok, egyes növényi olajokban is sok található. És a limonént, citronellolt, linaloolt.. -ezek mind természetes növényi illatanyagok - valamiért (nincs éppen jó hatása) nem rejthetik a parfüm szócska mögé sem el. Nem okoskodni akartam, de a cikk mellett egyszerűen nem tudtam elmenni.
2022. jún. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!