Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Csak lábszáron piros pöttyök...

Csak lábszáron piros pöttyök szőrtelenítés után. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ez kicsit hosszú lesz, köszi előre, ha elolvasod.

Már sokmindent kipróbáltam és teljesen tanácstalan vagyok. Amikor elkezdtem szőrteleníteni kb 13 évesen, szőrtelenítő krémet használtam, mert nem akartam, hogy fájjon, de borotválni sem akartam. Aztán mégis áttértem borotvára, mert előfordult, hogy kipattogtam utána. Nem volt gyakori, de kellemetlen volt és akkor már jobban is érdekelt, hogy ne kenjem kemikáliákkal a bőröm. A borotvától közvetlen utána egész szép volt a lábam. De ez nem tartott sokáig. Nagyon fehér a bőröm, a hajam pedig fekete, úgyhogy max 1 napig tartott a sima láb, még ki se bukkantak a szőrszálak, már a bőröm alatt látszódott, hogy jönnek, ráadásul a borotva miatt jó kemények is lettek a szőrszálak. Néha ettől is kipattogtam vagy néhány pórusomnál kis puklik lettek, amiken ha átmentem pár nap múlva megint a borotvával, persze kisebesedtek. Én hülye. Ezek után meg persze maradtak hegek, kis sötétebb pöttyök. Szóval elegem lett a borotvából.

Eldöntöttem, hogy inkább elkezdem epilálni és egy alkalom után már nem is fájt és tök jó volt, hogy akár 1 hétig nem láttam a szőrszálaimat, nem kellett minden másnap szőrtelenítenem. Viszont azt érzékeltem, hogy azon a területen, amin átmentem, utána a pórusok bepirosodnak. Persze, gondoltam, onnan húzkodtam ki a szőrszálakat, nyilván kellemetlen volt a bőrömnek. Viszont még pár nap után is pöttyös a lábam, sőt igazán sose tűnik el. Néhány pötty meg nagyobb és sötétebb is, mint a többi, de ez nem szőrbenövés, legalábbis nem látható benne szőrszál. A pöttyök nem fájnak, nem viszketnek, nem fekete a közepük, csak pirosak és feltűnőek. Gyantával is próbálkoztam, ugyanez az eredmény. Ráadásképp sok szőrszálam a bőröm alá kezd visszanőni. Nem fáj és nem gyulladt, csak szimplán a bőröm alatt nő. Rendesen látszik, mintha ott lenne egy szőrszál, csak épp amikor megsimítom jövök rá, hogy egy vékony bőrréteg alatt fut. Szokott lenni 1-2, ami kunkorodva benő, de azok kevesebb gondot jelentenek.

Az epilátor mindig 90 fokban tartom, nem húzom túl gyorsan, mér próbáltam, hogy a kis masszázsgörgős fejet leveszem róla, de akkor sem volt jobb. Zuhanyzás után csonálom, mert olvastam, hogy az is jót tesz, mert felpuhul a bőr. Gondoltam, majd ha már túl vagyok jópár epiláláson, megszokja a bőröm, de még mindig ugyanolyan pöttyös a lábam és van néhány sötétebb pötty, ami nem is múlik el. Azóta más területeken is próbálkoztam vele és a karon, combon semmi probléma nincs. Bikinivonal még egy hasonlóan problémás terület, de azt csak egyszer epiláltam és nem is látják annyian, a lábszáram zavar a legjobban.

Nem rég utánaolvastam, hogy esetleg keratosis pilaris lehet és hogy hámlasztani meg hidratálni kéne. Kb két hete minden nap hidratálom (ezt sajnos régen elhanyagoltam), illetve sok helyen ajánlottak, így beszereztem a CeraVe SA lemosóját és a hidratáló krémjét (szerencsére akciósan), mert eddig fizikai hámlasztással próbálkoztam, viszont olvastam, hogy az is irritálhat, így adtam egy esélyt a kémiai hámlasztásnak. A CeraVe cuccokat is kb két hete használom napi szinten. És a két hét alatt sajnos nem tapasztaltam még érdemi változást. Puhább a bőröm, de ugyanolyan pöttyös. Esetleg lehet, hogy több idő kell neki, hogy látszódjon az eredmény? Mit tudnátok még javasolni, hogy végre elmúljanak

a pöttyök? Nagyon nem tudom már, mit csináljak, nem akarok visszatérni a borotvához meg a krémhez. És miért csak a lábszáram?

A válaszokat előre is köszönöm.



2022. jún. 6. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

nagyon hasonló mi velem történt, a szörtelenítőtől az epilálásig, minden megegyezik, csak nekem az egész testemen, nem cska a lábamon (te mázlista)

először is érdemes megnézetni egy bőrgyógyásszal hogy tényleg keratosis pilaris e. ha igen, akkor nekem a következőket mondták:

- mindenféle szőrteleníési módszer után roszsabb, pöttyösebb lesz, mert irritálva vannak a szőrszálak, szóval lehetőleg sosem kéne szőrteleníeni (haha) vagy nagyon ritkán -> maradtam az epilálásnál

- meggyógyulni, elmúlni sosem fog, csak enyhülni, ez sajnos ilyen

- amikor még bőrgyógyász nem írt fel krémet, a patikában vettem szalicilsvt, párszáz ft, azt tettem vattára és est napi 1x áttöröltem vele a pöttyös (rücskös) felületet, az segített halványítani

- szintén segít halványíani ha a pöttyös terület sokat van napon (ennek oka, hogy a keratosis pilaris lényeégben szarutúltermelődés és a napfény melege oldja a szarut, a szalicil is ilyen oldószer, csak az kémiai, a napfény melege meg fiizkai) - nekem a hátamon ahol ilyen bajom van, nem a barnulási csík látszik meg, hanem az hogy sokkal szebb a bőr ott, ahol érte a nap

- bőrgyógyász felírt nekem sima szaliciles krémet és szteroidos szalicileset. előbbit naponta, utóbbit 2-3 nponta használom és sokat segít, de sajnos ezeket kb örök életre kell használni hogy ne legyen ugyanolyan mint régen

- a keratosis pilarist rontja a száraz bőr is, ezért sensitiv tusfürdő ajánlott, illletve rendszeres hidratálás (nekem a felít krém elve olynan), de neked érdemes lehet figyelni arra hogy pl mindenr eggel használj valami natúr testápolót


látom, hogy próbáltál rá egyéb terméket, azt nem ismerem, de két hét alatt ne várj nagy változást, a keratosis pilaris makacs cucc


- ha visszatrész a brotovához és a krémhez ugyanolyan rosz lezs mint most, ha nem rosszabb. az elején azért nem látszott ennyire, mert friss volt a bőr, tehát nem volt irritálva, nyüstölve rendszeresen a szőrteleníés miatt. mostmár nem lesz olyan mint régen és a krém lb a legrosszabb amit tehetsz, az kémiailag lemarja a bőr védőrétegét. borotvától (tapasztalat) mindig pötyös és mire picit is enyhülne kb borotválhatod újra


szóval napozás, szalicil és ezdd el elfogadni a pöttöyket. illetve ami nekem segít az jól lebarnulni nyár elején és akkor a barnaság miatt kevésbé feltűnőek a piros pöttyök


menj bőrgyógyászhoz, hog ybiztos legyél a doglodban!!

2022. jún. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket <3
2022. jún. 7. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!