Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen szőrtelenítési módot...

Milyen szőrtelenítési módot javasoltok?

Figyelt kérdés

Lassan 20 éve szenvedek a szőrömmel. Világos, érzékeny bőröm van, dús, sötét szőrzettel. Volt régen egy epillatorunk, de attól nagyon-nagyon sok benőtt szőrszálam lett, bár lehet, hogy ez az epillátor minősége miatt volt. A borotvától minden második szőrtüszőm begyullad, pedig több fajtát is próbáltam. A villanó fényes semmit nem csinált, pedig már egy drágábbat is próbáltam, amit a férjemtől kaptam. Ami legjobban bejött, az a gyanta, a lábamon, karomon működik, intim területeken viszont szintén begyulladnak tőle a tüszők :(

Jön a nyár, és már előre el vagyok keseredve... Bármilyen tapasztalatot fogadok, főleg konkrét márkával, technikával kapcsolatban, mert lehet, hogy csak rossz termékekhez nyúltam eddig. Előre is köszönöm!


2022. máj. 28. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Követném a kérdést, kérdező nagyon hasonló cipőben járok. Viszonylag világis bőröm van és hát olyan sötét a hajam, hogy majdnem fekete, szóval gondolhatod.. :D a belső combom, bikini vonal borzasztó, hosszú sötét és erős szálak.

Borotva az szerintem semmiképp nem nekünk való, mert csak erősebb, dúsabb lesz a szőrzet. Nekem az epilátorral semmi bajom - bizonyos részeken - de belső combon, vagy bikininél belehalnék úgy fájna :D és nagyon kiirritálna. Lézeres dolgot még sosem próbáltam kozmetikusnál például, de arra meg azt mondják, hogy van akinek bejön, van akinek meg pénzkidobás..

2022. máj. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, a legnagyobb gondom a bikinivonal, belső comb, ott a legérzékenyebb a bőr, és sajnos dús a szőr. Ha nyaralni megyünk, én nem tudok pl. egy héten át strandolni, csak ameddig nem kezd el nőni a szőr, mert akkor begyullad az egész, viszket, ég, kb csúnyább, mintha szőrös lenne :/
2022. máj. 28. 15:27
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
A bőr irritációra próbáljátok ki az aloe vera spray-t vagy körömvirág krémet nekem ezek segítettek!
2022. máj. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

#1 voltam

a szőrbenövésre én azt olvastam sok helyen, hogy finoman hámlasztani kell előtte a lábakat, de tényleg nagyon gyengéden. Mert az elhalt bőr miatt gyakrabb az irritáció/benövés, és utána ahogy #3 írja, valamivel nyugtatni kell a bőrt. Ennyit tudok hozzá segíteni :D

2022. máj. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Szőrtelenítőkrém maradt még és a lézer ha van rá pénz.


Irritációra nekem ez vált be a legjobban:

[link]

2022. máj. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
SA, BHA hámlasztó, de csak óvatosan. Bőrradírozás de az max heti 1x. A cerave sa smooth lemosója és krémje állítólag nagyon jó.
2022. máj. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Ja és kecsketejes szappan, a szappannal früdés elvileg jobb mint a tusfürdős.


Nekem is a gyanta vált be a legjobban, bár így se tökéletes. A cukorgyanta kíméletesebb, jobban megfogja a szőrszálakat, én is tervezek beruházni.

2022. máj. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ugyanebben a cipőben járok. én eleinte mindenemet gyantáztam, de intim területeken a gyantától a bőröm csak kipirosodott, rengeteg benövés volt, az egész terület irritált volt.

nekem a borotválás jött be. a gyantától gyengültek a szőrszálak, ami miatt nem voltak elég erősek ahhoz, hogy áttörjenek a bőrön, ez okozta a benövéseket. most, hogy borotválom nincs ilyen problémám, az egyetlen hátrány az, hogy gyakrabban kell szőrtelenítenem.

2022. máj. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok


de a borotválás is nálam úgy zajlik, hogy előtte bőrradírozom a területet, hipoallergén szappannal tisztítom, és borotvahab helyett kókuszolajat használok, mert az táplálja a bőrt. borotválás után, miután megszáradt a bőr babaolajat kenek rá. a hét közben pedig hipoallergén testápolót használok a területen.

2022. máj. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Világos bőr & sötét szőrzet, itt a lézernek működnie kell. Keress egy szakembert.
2022. máj. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!