Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért zsírosodik ennyire...

Miért zsírosodik ennyire hajam? (Részletek lenn)

Figyelt kérdés

Szeretnék Tőletek egy kis segítséget kérni, hátha valakinek van javaslata, útmutatása.

Hajam lassan nem lesz. Mindazonáltal, hogy nagyon hullik évek óta, iszonyúan zsírosodik is.

2 naponta mosom. (Próbálkoztam kitolni, de csak borzalmasabb a kép)

A Hajam az elmúlt években a felére csökkent, mint hosszára, mint tömegre. Nem akar nőni egy bizonyos ponton túl, pedig 5 éve még majdnem a derekamat érte. Most már csak lapockáig.

Annyi történt, hogy 2017-ben abba hagytam a fogamzásgátlót és rohamgyorsasággal kezdett hullani, ritkulni és elvékonyodni. A fejtetőm sajnos már látszik és nem csak egy csíkban, amikor elválasztom a hajam, hanem rendesen átlátsz rajta, ami most már nagyon zavaró. :(((

Nem tudok már lassan mit kezdeni vele, hogy hordjam, vagy vágjam stb. Rengeteg vitamint szedtem és szedek is, de csak néhány helyen látok babahajszálakat. Sokat nem használ…

Nekem egyedül ez rondít az „összképemen” ha valaki rám néz, amitől rettenetesen elvagyok keseredve már. :(


Hajbeültetésen gondolkodtam és voltam egyszer konzultáción, de azt mondták, ettől sokkal rosszabb esetekkel foglalkoznak, más alternatívában gondolkodjak. De azóta természetesen már teljesen elzárkózom ettől az opciótól.

Ezen kívül nem hiszek az „Bioheal, Rising, Oxygen hair és egyéb hajgyógyászati dolgokban. Próbáltam köszönöm, de nekem nincs hatása és a csak a pénzem viszi.


voltam ok vizsgálaton is, de semmi... Most csinálom újra őket.

Pajzsmirigy, terheléses vércukor, teljes vérkép a ciklusomhoz igazodva.


Esetleg valaki volt már hasonló helyzetben?


37/Nő


2022. máj. 5. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Én most vagyok hasonló helyzetben 27 évesen. 2 év alatt szintén a felére csökkent a hajam mennyisége, lelkileg amúgy borzasztóan megterhelő ez (nőként pláne), szóval átérzem a helyzeted. Nekem is volt sok vizsgálatom, nem derült ki semmi, vitaminok ezrein vagyok túl, semmi se hatott igazán.


Annyi a különbség, hogy én nem a fogamzásgátló abbahagyása után, hanem már a tabletta szedése közben tapasztaltam az extrém hajhullást (ekkor már évek óta szedtem a bogyót, szóval nem hiszem, hogy attól hullott volna), mindenesetre nem rég abbahagytam a szedést, azóta talán mégjobban hullik, szóval teljes a pánik :D


Nekem egyetlenegy vitamin segített egy picit, ez pedig a Tricovel. Csodát ez sem tett, drága is (szerintem), de egy kicsit mérséklődött tőle a hajhullás.

2022. máj. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

(Azóta talán még jobban hullik, szóval teljes a pánik :D)

Ilyen Nekem is volt, és a pánik fokozódott az én esetemben is! :DDDD



Tricovellel már korábban próbálkoztam, de nekem nem volt változás.

A vitaminszedéssel én sem vagyok másképp. Legalább napi 4-5 dolgot szedek, amitől már hányingerem van és undorom.


Most még aminek utána akarok járni, hogy egy "Hajgyógyász orvos" azt mondta, mikor megnézete a hajam, hogy pirosos és korpás a fejbőröm, vagyis gyulladt azokon a területeken ahol átlátszik a hajam. Adott rá sampont és pakolást, hogy azzal enyhítsem. Azóta viszket is hálistennek és a homlokom is zsírósodik. :DDDD


Ezért nem akarok kísérletezni már. Elég volt... :-/

2022. máj. 5. 14:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként te mennyire vagy stresszes? Mert én nagyon, hajhullástól függetlenül is, és sokan mondják, hogy attól hullik.
2022. máj. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát szoktam stresszelni, ki nem? :-/ Ráadásul most több minden is összejött munkahelyen és magánéletben is! :-(
2022. máj. 5. 20:01
 5/6 anonim válasza:
100%

Szerintem próbáld meg egy kicsit legalább kitolni a hajmosás napját. Tudom hogy ilyenkor csúnyább, én is beleestem abba a hibába hogy túl gyakran mostam hajat, aztán amikor egyszer kitoltam a hajmosást kb. 1 hétre, nem zsírosodott annyira. Meg szerintem próbáld meg naponta mosni a fésűidet, meg gyakran cserélni a párnahuzatot. És esetleg ki próbáltad már a dmben kapható minden mentes samponokat?

Azok viszonylag olcsón beszerezhetőek és többnyire hatásosak is.De szerintem ha olvasol róla véleményeket akkor majd jobban meg tudod nézni hogy megfelelne-e.

Facebookon és Instagramon is vannak hajápolós oldalak is, van olyan is ami bőrápolással is foglalkozik pl. Skinsbyvivi.

Meg esetleg lehetne szérumot is használni rá.

2022. máj. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, a fésű mosás még nem próbáltam, de kipróbálom. Ez tetszik. A párnahuzatot havonta mosom, sztem az rendben van. Köszi a tippeket. :-)
2022. máj. 9. 16:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!